جهان بدون معلم، جهان توحش است نه جهان تمدن!

نور خبر: دکتر محمدیان در دیدار با جمعی از معلمان مناطق دو، سه و شش تهران اظهار کرد: روز جهانی معلم نشانگر این است که جهان انسانی بدون تعلیم و تربیت جهان مطلوب نیست. احساس نیاز به آموزش و پرورش یک دریافت عقلانی و نیاز فطری است.

آیةالله محمدیان یادآورشد: هدف بزرگ بعثت پیامبران، تعلیم و تربیت و بنیان نهادن مدنیت انسانی بر پایه ی کتاب و حکمت است. جهان بدون معلم، جهان متوحش و جاهلانه است، نه جهان متمدن. البته مدنیت دینی مبتنی بر فرهنگ پیشرو است که تلاوت آیات الهی و شناسایی نشان قدرت و حکمت و باز شناسی جایگاه انسان در جهان آفرینش لازمه ی تزکیه و تعلیم کتاب و حکمت است. در حال که در جهان بدون کتاب و حکمت، مدنیت جاهلی با شاخصه ی ضلالت و گمراهی است.
دکتر محمدیان اظهار کرد: افتخار جهانی ما این است که پیامبر ما رسالت جهانی خود را با مقام معلمی شناسانده است تا مکارم اخلاقی وارزشهای بنیادین الهی را در میان نسل بشری در تمام اعصار به کمال و تمام برساند. وی خاطر نشان کرد: تعلیم و تربیت باید جهت الهی داشته باشد و به نام "ربّ" آغاز و امتداد یابد. خداوند پیامبر را با آیت " إقرأ باسم ربّک الّذی خلق ،خلق الانسان من علق، إقرأ و ربُّک الاَکْرم ، الّذی علّم بالقلم"
آیة الله محمدیان افزود: بزرگداشت مقام معلم در هر روز و هر مناسبت، چه در سطح ملی و چه در سطح جهانی، تکریم علم و خرد و قدردانی از ایثار و فداکاری پیامبران آگاهی و مقابله با جهل و سکوت و فرهنگ رکود و خمودی و جمود اندیشی است.
دکتر محمدیان از احساس مسؤولیت و اهتمام جدی معلمان در اعتلای مدرسه و مطالبه آنها از ارتقاء کیفیت آموزش و تربیت و عطف توجه به این دستگاه بی بدیل ملی قدردانی کرد.
محمدیان در این نشست با تاکید برمطالبات معلمان در جهت اعاده ی مرجعیت تربیتی و فرهنگی و منزلت اجتماعی آنان اظهار کرد: از سالها پیش بر این مهم تاکید دارم و معتقدم بدون ایفاء نقش مؤثر معلم دستیابی به اهداف سند تحول بنیادین ممکن نیست و لازم است مشارکت مدنی فرهنگیان در چارچوب سازمان نظام معلمی که یک نهاد حرفه ای، غیر سیاسی، غیر اقتصادی و غیر دولتی است، توسعه یابد.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
پنجشنبه, 13 مهر, 1396

نظرات

معلم متعهد و آشنا به مبانی تعلیم و تربیت که ارزش حرفه ی خود را پاس بدارد روشنی بخش جهان خواهد بود.

آقای دکتر فکر نمی کنید ،سازمان نظام معلمی همانند سازمان نظام مهندسی نا کار آمد باشد و دردی از معلمان را نتواند حل کند و بعدا تبدیل به یک معضل شود!!!!8

جناب دکتر محمدیان جنابعالی به آسیب های احتمالی سازمان نظام معلمی نیز فکر کرده اید؟از کجا معلوم که تشکیلات بقول شما مدنی را تبدیل به یک حزب سیاسی نکنند؟
به نظر می رسد امروز برخی راستی های تمامیت خواه بر طبل نظام معلمی می کوبند!!

اگر کسی باسلیقه ی شما جور در نیاید حرف حق هم بگوید اخه است ،ولی فرمایشات دوستان حزبی و هم خطیتون وحی منزل؟!!!!!

استاد محمدیان
با عرض سلام و احترام
من درباره روز جهانی معلم در گوگل جستجو می کردم ، تصادفی به تیتر مطلب شما برخورد کردم و با همین دو جمله با نوع نگاه و طرز فکر شما آشنا شدم ،البته بعد از این سایت شما را زیر و رو کردم ببینم آیا غیر از این هم درباره معلم صحبت یا مطلبی دارید . ؟ خیلی مطالب قابل توجه پیدا کردم ،من همیشه شما را فکر می کردم فردی خشک و جمود اندیش هستید از بس که علیه روحانیت و. اصول گراها شایع می کنند ،بخدا من از شما بصورت غیابی شرمنده شدم انشاالله حلال کنید ،کاش خط و ربط های جناحی و گروهی و باندی ما را از هم جدا نمی کرد! باز هم از نگاه مسؤولانه و اعتقادی شما نسبت به آموزش و پرورش تشکر می کنم. ولی خواهش دارم شما نیز در جمع معلمان و همکاران فرصت بیشتری برای شنیدن صحبت ها و درد دلهای آنها بگذارید و از نظرات آنها در تصمیم گیری ها استفاده کنید.

حاج آقای محمدیان با آنکه به صدق نیت شما باور دارم و میدانم که از سر خیرخواهی پیشنهاد سازمان نظام معلمی را دنبال می کنید ولی دیگران از همین اقدام خیرخواهانه سوء استفاده خواهند کرد شما نباید جاده صاف کن فرصت طلب ها بشوید. یا علی

آقای دکتر محمدیان
به اصل آموزش و پرورش فکر کنید از این قرطی بازی های الگو گرفته از غرب دست بردارید
فکر نان کن خربزه آب است

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
13 + 0 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.