معلمان ما علیرغم مشکلاتی که دارند و کم مهری هایی که دیده‌اند، باز هم سنگربان تعلیم و تربیت هستند

معلمان ما علیرغم مشکلاتی که دارند و کم مهری هایی که دیده‌اند، باز هم سنگربان تعلیم و تربیت و اشاعه‌دهنده‌ی فرهنگ انقلاب و قوام بخش هویت ایرانی اسلامی و انقلابی نسل آینده ساز هستند.

استاد محمدیان در جمع گروهی از معلمان شرکت کننده در نشست ٫«تربیت در نهج‌البلاغه» اظهار کرد: امیر مومنان علیه السلام اهتمام به تربیت نسل را پیش از شکل گیری شخصیت و سخت شدن دلها و دلبستگی به تمایلات غریزی را سفارش و تاکید کرده‌اند. آشنایی با تاریخ گذشته، سرگذشت اقوام پیشین، شناساندن عوامل عزت و ذلت ملتها از برنامه های آموزشی نهج‌البلاغه است.
برنامه ریزان آموزشی و طراحان برنامه‌های درسی ضرورت دارد حداقل یکبار نامه‌ی سی و یکم امام علی علیه السلام خطاب به فرزندشان امام مجتبی را با دقت مرور کنند. این نامه راهنمای عمل و یک برنامه‌ی متقن در حوزه های یادگیری و تربیتی، علوم انسانی و اجتماعی و معارف دینی و حتی علوم طبیعی است.
رییس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت اظهار کرد: من می‌دانم همکاران من نسبت به تدوین برنامه منطبق با مبانی سند تحول اهتمام دارند ولی ضرورت دارد این توجه همه‌جانبه و مداوم و با شاخص‌های قابل سنجش و اندازه گیری پیگیری شود. کار آموزش و پرورش یک بار برای همیشه نیست ،دست اندرکاران تعلیم و تربیت باید لحظه به لحظه مراقب مسوولیت خود باشند.
محمدیان افزود: من خود بسیار شرمنده از این هستم که علیرغم شعار همگانی بر اهمیت آموزش و پرورش،به موتور محرکه‌ی نظام تربیتی یعنی معلم کم توجهی می‌شود. بنده می‌دانم در جهت تامین منابع مالی دولت مواجه با کمبود است اما نمی‌توان از تدبیر امور با دورنگری و گفت و گو و حضور در جمع معلمان و صداقت و صراحت و صمیمیت با معلمان چشم پوشید.
در همین روزها علیرغم شیطنت های دشمنان، معلمان نشان دادند زمان را می‌شناسند در زمین دشمن بازی نمی‌کنند ولو اینکه مطالبه ای هم داشته باشند.
استاد محمدیان افزود: نهج‌البلاغه تربیت عمومی و آگاه سازی نسل و آموزش انتقادی و شکستن فرهنگ سکوت در برابر بی‌عدالتی، انحراف و نادانی را از وظایف عالمان و امام برخی می‌داند.

تاریخ خبر: 
شنبه, 21 آبان, 1401

نظرات

چرا جنابعالی شرمنده باشید ما از توجه شما به آموزش و پرورش قدردانی می‌کنیم. خدمات شما فراموش نمی‌شود.
با احترام هادی امانی

تربیت در منابع اسلامی بسیار ناشناخته مانده اند. چرا دانشگاه فرهنگیان و دانشکده های علوم تربیتی به این متون و منابع به عنوان یک متن علمی و آکادمیک مراجعه نمی‌کنند ؟

از نگاه انتقادی شما به متون و منابع تعلیم و تربیت بسیار استفاده کردم . من شخصا خواهشمندم این نوع مراجعه و کاوش در متون را به صورت روشمند در دوره های ضمن خدمت آموزش بدهید.

با سلام و احترام
استاد جلسات نهج البلاغه در مسجد نور باز هم برقرار است ؟ چه روزهایی؟لطفا

سلام علیکم
دروس نهج البلاغه دوشنبه شب ها بعد از نماز مغرب و عشا در شبستان مسجد برگزار می‌شود.

سلام علیکم،پیشنهاد میکنم دوره ای برای مدیران آموزش و پرورش(وزارت/شهر تهران و شهرستان های تهران)جهت آشنایی و شناخت اندیشه های امامین انقلاب برگزار کنید...متاسفانه اندیشه های امامین انقلاب در آموزش و پرورش بدست فراموشی سپرده شده...حضرت آقا اردیبهشت همین امسال تاکید کردند بر شناخت اندیشه های امام خمینی(ره)...اما آموزش و پرورش حتی در صدد شناسایی فرهنگیان فارغ التحصیل رشته شناخت اندیشه های امام و وارد نمودن ایشان در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها هم نیست و فقط شعار پشت شعار!!

Pages

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.