تسلیت به مناسبت درگذشت جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای سید محمود دعایی ره

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت مرحوم مغفور شادروان جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای سید محمود دعایی رحمةالله علیه موجب تأسف و تأثر عمیق گردید.
آن مرحوم از بقیة السلف انقلابیون و مبارزان همراه امام رضوان الله علیه بود که شهرت هجرت و جهاد را با هم داشت. مردی که در عرصه‌ی فرهنگ و سیاست با پشتوانه‌ی ایمان و خلوص نقش آفرینی می‌کرد. جناب ایشان را از مجلس شورای اسلامی می‌شناختم و همین آشنایی موجب صمیمیت بیشتر در عرصه‌ی فرهنگ شد تا جایی که پیگیر انتشار برخی دست نوشته‌های بنده در روزنامه‌ی اطلاعات می‌شدند و متقابلاً بر ارادتمندی من نسبت به حسن سلوک و جاذبه‌ی اخلاقی ایشان می‌افزود.
شخصیت مرحوم دعایی در تواضع و معاشرت خوب با مردم مثال زدنی است. گاهی در مراسم مسجد نور که شرکت می‌کرد از اینکه در کانون توجه و یا دیده شدن باشد شدیداً احتراز می‌کرد اما هرکس متوجه حضور ایشان می‌شد با کمال احترام و ادب با او برخورد می‌کرد هرچند از مخالفان و یا منتقدان او می‌بودند. او با اخلاق و انصاف خود در قلب منتقدانش نیز راه یافته بود.
اینجانب درگذشت این عالم مهاجرِ مجاهد و فرهنگدوستِ سیاست ورز را صمیمانه به جامعه‌ی مطبوعاتی کشور ،روحانیت مبارز ، اهل فرهنگ و ادب ، مقام معظم رهبری و خاندان و خانمان دعایی،مردم شریف کرمان و یزد تسلیت عرض می‌کنم. از درگاه خداوندی برای آن مرحوم رحمت و غفران واسعه و برای بازماندگان و علاقمندان صبر و اجر مسألت می‌نمایم. انّه رحیمٌ ودودٌ
۱۵خرداد۱۴۰۱
محی الدین محمدیان
رییس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.