تسلیت ارتحال مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی حاج سید محمد سعید حکیم اعلی الله مقامه

بسم الله الرحمن الرحیم
٫٫و یرفع الله الذین آمنوا منکم والذین اوتواالعلم درجات٫٫
خبر درگذشت فقیه مجاهد ،مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی حاج سید محمد سعید حکیم اعلی الله مقامه،موجب حزن و اندوه و تأسف شدید گردید. ارتحال ایشان علیرغم میراث گرانبهای علمی و فقهی و اصولی آن بزرگوار و انبوه شاگردان ایشان، ثلمه ‌ای جبران ناپذیر برای حوزه های علمیه به ویژه حوزه‌ی نجف اشرف است.
یقیناً خاندان حکیم از فقها ء تا شهداء آنان،رضوان‌الله علیهم ،شجره‌ی طیبه ‌ای است که ریشه‌ی آن مستقر در ارض اقدس و شاخه های آن گسترده در آسمان معارف اهل بیت علیهم السلام است و آن به آن جهان تشیع بهره مند از ایشان و قافله‌ی علم در روشنا و پرتو جهاد و اجتهاد آن دودمان راه خواهند سپرد.
آیت‌الله محمدسعید حکیم در مبارزه با رژیم عفلقیِ صدامِ بعثی با تحمل بیش از ۸ سال زندان و شکنجه اسوه و الگوی صبر و استقامت بود که سرِ تسلیم در برابر ستم فرود نیاورد و نقشه های صدام را برای ایجاد اختلاف و نفاق بین علماء و مراجع و سرکوب اعتراض حوزویان ناکام گذاشت.
با نهایت تأسف رحلت این عالم ربانی و فقیه صمدانی و مجاهد سترگ و مبارز ضد طاغوت را به حوزه‌های علمیه نجف و قم و علمای اعلام و مراجع عظام و ملت شریف عراق به ویژه ساخت قدسی حضرت حجت ارواحنافداه تسلیت عرض می‌کنم.
از درگاه حضرت ربوبی علوّ‌ درجات برای آن مرجع راحل مسألت نموده و برای بازماندگان و شاگردان و بیت مکرم ایشان صبر و اجر و سلامت و سربلندی درخواست می نمایم.
انّه سمیعٌ مجیب‌ٌ
۲۵محرم الحرام۱۴۴۳
محی‌الدین محمدیان
مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت

نظرات

انالله و انا الیه راجعون ، نعزی فی مصیبة نعی المرجعیة الشیعی السید محمد سعید الحکیم رضوان الله علیه.

در سوگ عالم مجاهد آیت الله حکیم تسلیت گوی محضر امام عصر ارواحنافداه هستیم . عمادالدین ذاکر

مرجعیت شیعی ،مدافع دین و خدمتگزار مردم است و لذا جای تعجب نیست کربلا و نجف را یکپارچه سوگوار آیت‌الله العظمی محمد سعید حکیم ببینیم. روحش شاد

روح مرجع بزرگوار ایت‌الله حکیم شاد باد

Pages

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.