روزنوشت

درگذشت حجت‌الاسلام محمد‌حسن راستگو مربی و مبلغ معارف دینی

بسم الله الرحمن الرحیم
درگذشت تاسف انگیز جناب حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد حسن راستگو رحمت‌الله علیه که عمر خود را در تبلیغ معارف دینی و تربیت نسل آیند‌ه‌ساز صرف کرد، ثلمه‌ای در عرصه‌ی تربیت دینی و تبلیغ رسانه‌ی است.

تخریب آشیانه‌ی یک مادر و فرزند در بندر عباس و حماقت مدیریتی

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم
شنیدن خبرهای ناگوار کرونا و بازی‌های سیاسی برای کاسب‌کاری از وضع کرونایی کشور بسیار دردناک است. بعضی‌ها به جای آنکه در سنگر خدمت به انجام وظایف و تکالیف خود بپردازند، با بهانه تراشی از زیر بار مسؤولیت فرار می‌کنند تا برای خود قهرمان بمانند. در حالی که نیروهای جوان جهادی و بسیجی جان خود را به کف گرفته در کنار مدافعان سلامت شبانه روز خدمت می‌کنند، برخی از صاحب منصب‌های مدعی تخصص از مسؤولیت خود کناره می گیرند. زهی تأسف!

محکومیت حادثه‌ی تروریستی دانشگاه کابل و به شهادت رساندن دانشجویان

بسم‌الله الرحمن الرحیم
حادثه‌ی تروریستی دانشگاه کابل و شهادت جمع زیادی از دانشجویان اندوه بزرگی را متوجه ملت صبور افغانستان کرد و ما را نیز متأسف و متأثر کرد.

میلاد نبوی فرصت بازشناسی راه‌های وحدت مسلمانان برای مقابله با استکبار جهانی

بسم‌الله الرحمن الرحیم
وَ ما نُرسِلُ المُرسَلین الّا مُبَشّرین‌َ و مُنْذِرینَ، فَمَنْ آمَنَ و اَصلَحَ فلا خَوفٌ علیهم و‌لا هُمْ یحزنونَ
در آستانه‌ی ولادت نبوی صلی‌الله علیه و آله و خجسته زاد روز پیشوای مذهب، حضرت امام جعفر صادق علیه السلام قرار داریم. تبریک این روزهای میمون، باید ذهن‌ها و قلب‌ها را متوجه کانون نورانیِ لطف و مهر، رحمت و وحدت و فقه و درایت کند تا آحاد امت با الهام از آن، زندگی خود را از امروز تا ابدیت سامان ببخشد.

محمد پیامبر حکمت و رحمت است، جاهلان بخود آیید!

بسم‌الله الرحمن‌ الرحیم
و ما ارسلناک‌ الّا رحمة للعالمین
آنکه با ابراهیم مخالفت و مقابله کرد نمرود بود، همان‌که فهم نمی‌کرد حقیقت اماته و احیاء چیست و میراندن و زنده مردن در فاصله‌ی بین کشتن یک بی‌گناه و رها ساختن یک مجرم معنا می‌کرد. همان که خداوندی خدای را در طلوع و غروب روزانه‌ی خورشید درک نمی‌کرد و بزرگی او را نمی‌ستود تا به پشه‌ی حقیر جان خود سپرد.

بیانیه‌ی دکتر محی‌الدین محمدیان تبریزی در حمایت از مردم تحت اشغال قره باغ

بسم الله الرحمن الرحیم
سرزمین های اسلامی حریم تمام مسلمانان است، اشغال و یا تحمیل جنگ بر مردم هر کدام از بلاد اسلامی تمام مسلمانان را موظف می‌کند از آن دفاع و در رفع تهاجم و دفع خطر به هر نحو ممکن اقدام و مردم تحت هجمه و اشغال را مساعدت و یاری نمایند.

تسلیت به مناسبت درگذشت مرحوم حاج محمد حسین امین جعفری مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان قم

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
دریافت خبر درگذشت مرحوم مغفور حاج محمدحسین امین جعفری رحمت‌الله علیه موجب تأثر و تأسف شد.

تسلیت ارتحال عالم ربانی، فقیه اندیشمند آیت‌الله محمدعلی تسخیری رحمت‌الله علیه

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم
اذا مات العالم ثلم فی‌الاسلام ثلمة لایسدّها شیئ
عالم ربانی، فقیه و اندیشمند آیت‌الله تسخیری رحمت‌الله علیه که عمری در مسیر اجتهاد و جهاد برای اصلاح جوامع اسلامی و تقریب مسلمانان به همدیگر سپری کرده‌بود چشم از جهان مادی فرو بست تا دیده بر عالم علوی بگشاید و از رضوان الهی متنعم گردد.

تسلیت به مناسبت درگذشت مرحوم آقای حاج حسن حسین‌خواه مؤسس مرکز کتاب مکتب اسلام در تبریز

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
دریافت خبر درگذشت مرحوم مغفور شادروان آقای حاج حسن حسین خواه رحمةالله علیه از فرزند گرانقدرشان آقا محمدرضا سلمه الله، هرچند با تأخیر مرا بسیار متأثر کرد.

گرامی داشت روز معلم

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم
امسال به سبب شیوع بیماری کرونا از شور و هلهله‌ی دانش‌آموزان برای تجلیل از معلمان در کلاس و مدرسه خبری نیست. اما این حسرت و محرومیت از سپاس حضوری از معلمان مانع این نیست که ما دانش آموختگان از خرمن علم و ادب آموزگاران و معلمان و مربیان، به یاد مدرسه قلبمان نتپد و گرمای نگاه و دست پر مهر معلم را آرزو نکنیم.

Pages

Subscribe to RSS - روزنوشت