آموزش و پرورش باید مستقل از جریان های سیاسی و حزبی، اجرای سند تحول را تعقیب نماید

دکتر محمدیان در دیدار نوروزی با تعدادی از معلمان و فرهنگیان اظهار کرد: آموزش و پرورش باید مستقل از جریان های سیاسی و حزبی، اجرای سند تحول را تعقیب نماید.
به گزارش نور خبر، آیةالله محمدیان در دیدار نوروزی با تعدادی از معلمان و فرهنگیان مناطق ٢و٦ آموزش و پرورش ضمن تبریک حلول سال جدید و آرزوی بهروزی و سرافرازی برای آنان اظهار کرد: هر کدام از ما باید وظایف خود را در جهت استقلال و پیشرفت و تعالی کشور و گسترش عدالت اجتماعی به خوبی انجام دهیم و این مهم منوط به توسعه ی عدالت آموزشی و تحقق اقتصاد مقاومتی است. دکتر محمدیان با ذکر این نکته؛ سالهاست مقام معظم رهبری به مباحث اقتصادی با عناوین مختلف تأکید می کنند و امسال نیز به موضوع اقتصاد مقاومتی از منظر تولید و اشتغال توجه داده اند، یادآور شد با گسترش آموزش های فنی و مهارتی و توسعه ی هنرستانها و ایجاد ستاد مشترک سیاست گزاری و برنامه ریزی بر اساس نیازهای منطقه ای و آمایش سرزمین، می توان گام های بلندی را در ارتقاء کیفیت تولید داخلی برداشت و بازار کسب و کار و فرصت های اشتغال را فعال و پویا ساخت.
آیةالله محمدیان در پاسخ پرسش یکی از حاضران اظهار کرد: به نظر من نهاد تعلیم و تربیت یک وزارتخانه در کنار وزارتخانه های دیگر نیست. بلکه نهاد فرا قوه ای است و تعلیم و تربیت از شؤون هدایتی رهبری نظام اسلامی است به همین خاطر باید مستقل از جریان های سیاسی و حزبی مأموریت های خود را پیگیری نماید. تحمیل سیاست های حزبی، جناحی بر دستگاه آموزش و پرورش مقبولیت و کارآمدی آن را مخدوش می کند.
دکتر محمدیان اضافه کرد: بنده با توجه به تجربه ی طولانی و سه دهه حضور در آموزش و پرورش به همه ی کسانی که به سربلندی و پیشرفت و تعالی کشور، از هر جریان سیاسی اعم از اصول گرا و اصلاح طلب و هر عنوان دیگری، می اندیشند توصیه می کنم برای دستیابی به اهداف سیاسی خویش، دانش آموزان و معلمان و ظرفیت های دستگاه تعلیم و تربیت را درگیر فعالیتهای حزبی نکنند و از نقدهای بی پشتوانه ی علمی و عوام گرایانه که فقط برای اخذ رأی و ایجاد دغدغه ذهنی مطرح می شود احتراز کنند. البته این به معنای نفی نظارت نخبگانی و نقد سازنده ی کارشناسی نیست.
رییس سازمان پژوهش گفت: مسؤولان و مدیران باید بدون رقیب تراشی برای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با رعایت آنچه کفته شد اجرای کامل و بند بند آن را تعقیب و پیگیری نمایند.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
چهارشنبه, 2 فروردين, 1396

نظرات

دیدار بسیار جالبی بود ، من از صمیمیت و صراحت لهجه ی حاج آقا لذت بردم ،واقعا پشتوانه ی آموزش و پرورش هستند ، چهره ی علمی دینی و مدیریتی درد آشنا

سلام
همانطور که دیشب خدمت شما عرض شد ، لطفا گروه های آموزشی و انجمن های علمی معلمان را زیر نظر سازمان پژوهش فعال کنید و از ظرفیت آنان در مباحث علمی و پژوهشی استفاده کنید.

لطفا بفرمایید سند تحول بنیادین با سند ٢٠٣٠ چه نسبتی دارد؟!

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
6 + 3 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.