روز قدس بهترین فرصت برای همبستگی امت اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم
اعلام آخرین جمعه ی ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس از سوی امام خمینی رحمةالله علیه در همان سال اول پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر این که پیوستگی آرمانهای انقلاب اسلامی ایران با آزادی فلسطین را نشان می دهد بلکه ابتکاری بی نظیر و استراتژیک در مسیر رهایی قدس و آزادسازی أراضی تحت اشغال رژیم صهیونیستی بشمار می آید.
هرچند بر خلاف آنچه انتظار می رفت کشورها و دولتهای عربی اسلامی ازاین فرصت بوجود آمده برای هم افزایی قدرت امت اسلامی برای مقابله با رژیم صهیونیستی استفاده نکردند، ولی پژواک آن در میان ملتهای مسلمان، در جهان اسلام و خارج از آن هر روز بیشتر از پیش گسترده می شود. در این بین پایداری مردم ایران بر بزرگداشت این روز و برگزاری راهپیمایی های میلیونی وسراسری موجب شده است تا هسته های مقاومت در جهان اسلام به نام فلسطین و قدس با خودباوری بیشتر شکل بگیرد. آثار چنین حرکتهایی در انتفاضه ی مسجد الاقصی و مقاومت های مردمی در جنگهای جنین و غزه به وضوح دیده شد و همین امر باعث شده است رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آن بر حقد و کینه ی خود بیافزایند و با جریان بیداری اسلامی در منطقه با شدت تمام مقابله کنند و با راه اندازی موج اسلام هراسی با تقویت گروه های تروریستی رنگ وا رنگ به نام اسلام از یک سو وتحمیل جنگ، درگیری و خشونت در داخل کشورهای اسلامی همانند عراق و سوریه و بحرین و اخیراً یمن ، پروژه اسلام ستیزی و مسلمان کشی را در نهایت قساوت و بی رحمی عملیاتی کنند.
امروز هیچ تردیدی نباید کرد که همه ی این تلاشها برای تضمین امنیت و موجودیت رژیم صهیونیستی است که با گسترش دامنه ی تفکر انقلاب اسلامی به خطر افتاده است . امریکا به عنوان بزرگترین حامی رژیم غاصب صهیونیستی با همراه کردن اروپا و در خدمت گرفتن رژیم های وابسته و غیر مردمی عربی در منطقه در صدد ضربه زدن به مقاومت و نهایتا نابود سازی اندیشه ی مقابله با رژیم صهیونیستی است.
البته با کمال تأسف با تشدید تفکر فرقه گرایانه، امت اسلامی دچار شقاق و نفاق شده است و هر روز شاهد اتلاف منابع انسانی و منابع مادی و مهمتر از همه از دست دادن فرصت برای نابودی رژیم صهیونیستی هستیم.
اما این یک سوی سکه است ، روی دیگر آن آشکار شدن ماهیت حکومتهای به ظاهر اسلامی است که در سده ی اخیر با نقشه ی انگلیسی، آمریکایی شکل گرفته و تداوم یافته اند . بیداری امت اسلامی بویژه جوانان و تعلق خاطر آنان به ارزشهای اسلامی و رهایی از کمند ملی گرایی کور و آمادگی برای بذل جان و مال در راه آرمانها در جای جای کشورهای اسلامی از افریقا تا شرق آسیا، نقطه ی امید دیگری است که در حال رشد و افزایش است و صد البته آزادی فلسطین و آرمان رهایی قدس از چنگال رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی بهترین و تنها فرصت کوتاه مدت برای همسویی و همبستگی مجدد امت اسلامی در شرایط فتنه می باشد.

محی الدین محمدیان
شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان ١٤٣٦در آستانه ی روز قدس

نظرات

سلام بر شهر صلح و سلام قدس ، مرگ بر صهیونیست های کودک کش
مسلمانان متحد شوید و مایه ی عزت پیامبر و اسلام باشید و عزت خود را بدست آورید. شب قدر از همگان التماس دعا

تا نابودی اسرائیل از پای نخواهیم نشست و بزودی پیروزی اسلام را با نماز شکر در مسجد الاقصی قبله ی اول مسلمانان جشن خواهیم گرفت. استاد متشکریم

مشکل امروز جهان اسلام تنها دشمنان خارجی نیستند بلکه جهل و نفاق وتفرقه داخلی مسلمانان نیز هست ،خداوند تفرقه افکنان را اگر قابل هدایتند هدایت وگرنه محو و نابود سازد بحق امشب قدر.

این همه بازی که غربیها در می آورند و قتل و جنایاتی که به نامهای مختلف انجام می دهند فقط بخاطر تضمین امنیت رژیم اشغالگر قدس است ،همان چیزی که وزیر خارجه ی آلمان نیز إقرار کرد که توافق خوب تنها چیزی است که امنیت اسرائیل تأمین شود.

انشاالله با نابودی صهیونیسم نماز پیروزی را در مسجد الاقصی بر پا خواهیم کرد.

راهپیمایی روز قدس در آن هوای گرم و زبان روزه و حضور گسترده مردم بویژه جوانترها نشان داد مردم ایران زنده و سربلند است و همیشه سرافراز خواهد ماند به لطف خدا.

استاد عزیز ،حاج آقای محمدیان چرا عربها از مبارزه با اسرائیل عقب کشیده اند و ما باید جور آنها را باشیم؟!!

بخدا اگر مسلمانان به این فرمایش امام خمینی اگر توجه داشتند و مسأله فلسطین را اسلامی می دانستند و روز قدس را روز اسلام می شمردند و همه با تمام امکانات برای آزادی قدس بپا می خواستند امروز غده سرطانی اسرائیل وجود نداشت و دنیا از شر صهیونیست های جلاد راحت بودند و داعش و تکفیری و.... وجود نداشت.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
4 + 4 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.