روحانیت نمی تواند برای خوشایند کسی و گروهی از رسالت دینی خود دست بردارد

نور خبر: امام مسجد نور با استقبال از فرارسیدن دهه ی فجر اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی نقطه ی عطفی در تاریخ اسلام و ایران بود. نه تنها ملت ایران را از سیطره ی نظام وابسته ی شاهنشاهی رها کرد، بلکه دست نظام سلطه را از منابع و منافع ملی ما کوتاه کرد و دست دخالت آنها را از تعیین سرنوشت ملت ایران کوتاه کرد. انقلاب اسلامی عزت آسیب دیده ی ملت ایران بازسازی و ترمیم کرد و به عنوان کشوری آزاد و مستقل از سیاستهای مداخله گرایانه ی نظام استکباری به ویژه امریکا در دنیا شناساند.
محمدیان یادآور شد؛ پیروزی به دست آمده برای ملت ایران، نتیجه ی یکپارچگی و اتحاد ملت با اتکاء به ایمان اسلامی و پذیرش رهبری امام خمینی بزرگ رحمةالله علیه بود. روشنگری روحانیت و حضور حق طلبانه و عدالتخواهانه ی مردم در پیروی از روحانیت دینی پیروزی را شتاب بخشید و در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی در صحنه بودن روحانیت متعهد و مسؤول که خدمت به مردم و اسلام و کشور را افتخار خود می شمارد، بلاگردان توطئه ها و فتنه ها گردید.
دکتر محمدیان اضافه کرد: دشمنان این مردم در صدد ایجاد رخنه در صفوف فشرده ی ملت و فاصله انداختن بین مسؤولان حکومتی و مردم و القاء ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی است. روحانیت باید همانند گذشته در کنار مردم، رسالت دینی خود را ایفاء نماید، وظایف مردان دولت و حکومت را در جهت مصالح ملی و غبطه ی ملت متذکر شود. امروز بیشترین اقدام دشمن درباره ی روحانیت انقلابی، تبلیغ دنیازدگی و انحراف از اصول و آلوده شدن به چرب و شیرین دنیاست. من طلبه به شدت از کسانی که با خروج از زیّ طلبگی چنین بهانه ای را برای دشمنان و بدخواهان فراهم می کنند و یا در مردم شریف و بزرگوار ایران احساس بی اعتمادی و بد دلی نسبت به روحانیت پاک و خدمتگزار فراهم می کنند، ابراز انزجار می کنم. یقینا چنین اقلیتی روز قیامت معاقب و مؤاخذ عندالله خواهد بود.
امام مسجد نور اضافه کرد، انقلاب اسلامی نقطه امید و کانون الهام بخش جهان اسلام شده است، ملتهای تحت ستم در جهان اسلام، مردم زجر کشیده ی فلسطین، محرومان لبنان و دیگر مردم دچار مصایب در کشورهای اسلامی و حتی دیگر کشورها به این انقلاب و کشور به چشم امید نگاه می کنند از پیروزی و پیشرفت و تعالی آن خوشحال و شادمان می شوند و از خبرهای ناگوار کشورها غمگین می شوند.
وی اظهار کرد: به صراحت می گویم هرکس به این امید جهانی لطمه بزند خیانت بزرگی را درباره ی ایران و اسلام مرتکب شده است، امر به معروف و نظارت عمومی و همدلی و همسنگری با مردم وظیفه ی اهل فکر و اندیشه و بیان و قلم است. بویژه روحانیت نمی تواند برای خوشایند کسی و یا گروهی اعم از صاحبان قدرت سیاسی و یا مالی و دنیوی از اظهار حق کوتاهی کنند و رسالت دینی خود را نادیده بگیرند.
من طلبه حق ندارم در بیان رسالت الهی جز خداوند از کسی بهراسم و یا وامدار او باشم. روحانیت شیعه از روز اول خود را سرباز امام زمان خویش دانسته است. از ابوبصیرها و هشام و مؤمن طاق گرفته تا کلینی و طوسی و صدوق و مفید و رضی و مرتضی گرفته تا متأخرین از علمای بیدارگر ما همچون میرزای شیرازی و مدرس و کاشانی و در اوج و قله ی همگان امام خمینی رضوان الله تعالی علیه خود را ریزه خوار علمی سفره ی امام عصر ارواحنا فداه می دانستند و در معیشت دنیوی خود نیز چشم تمنا از هیچ حاکم و قدرت و دولتی نداشتند و امروز هم روحانیت صاحب رسالت و طلبه های شوریده سر در حوزه های علمیه برای درهم و دینار دولتی ولو دولت اسلامی کیسه ای ندوخته اند.
محمدیان با ابراز ناخشنودی از شایعات بی اساس و تهمت های ناجوانمردانه بعضی تریبون دار ها سؤال کردند: آیا مراکز علمی مثل دانشگاه ها و پژوهشگاه و نشریات و مجلات از دولت کمک نمی گیرند؟ آیا دانشجویان در مراکز دانشگاهی شهریه و یا وام دانشجویی استفاده نمی کنند؟! آیا برای دانش آموزان مهاجر و دانشجویان سلف سرویس و خوابگاه تأمین نمی شود؟!چرا بعضی فقط از شهریه نهایت هفتصد تومانی طلاب متأهل حوزه ها حرف می زنند و ایراد می گیرند؟! در حالی که این شهریه ها را مراجع عظام از محل وجوهات شرعی و سهم امام علیه السلام که مؤمنین به قصد قربت می پردازند تأمین می شود. !حتما این ایراد گیرها انتظار دارند فارغ التحصیلان طلبه بعدها در انجام وظایف تبلیغی و تدریس و تحقیق نیز حقوقی دریافت نکنند؟ ای کاش بعضی ها به دریافتی های خود از خزانه ی دولت نگاهی بیاندازند.
محمدیان در پایان سخنرانی مجددا بر رسالتمداری روحانیت و همنشینی با مردم به ویژه محرومان تاکید کرد و ادامه داد روحانیت پشتیبان نظام جمهوری اسلامی و رهبری ولایت فقیه و خدمتگزار مردم است اما با هیچ گروه و جناحی دست بیعت و اخوت نداده است که در رفتار و اقدامات غیر اسلامی و برخلاف منافع ملی سکوت کند.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
جمعه, 6 بهمن, 1396

نظرات

ببخشید حاج آقا شما با پست دولتی خود چگونه کنار میایید؟!
آیا حقوق دریافت نمی کنید؟

برادر عزیز
آقا سعید بزرگوار من هم مثل همه ی کارمندان دولت حقوق می گیرم و نزدیک به سی و سه سال هم سابقه ی خدمت دارم و بزودی انشآلله از خدمات دولتی بازنشست می شوم .
آنچه عرض کردم دقت فرمایید «روحانیت بدون داشتن صلاحیت علمی و عملی متصدی شأنی نیست و در مقام تصدی مسوولیت های اداری و حکومتی هم نباید حسابش را از مردم جدا کند و مسوولیت و تعهد روحانیت را فراموش و یا خدای ناکرده از زیًّ طلبگی خارج شود»

با سلام لطفا درباره روحانیت و وظایف و رسالت روحانیون به صورت مستقل توضیح دهید.

تورو خدا روشنگر باشید ، با صراحت بگویید تا حسابها جدا شود

در روز دوازده بهمن ، بعد از سالها دوری با انقلاب مردم ، روح خدا به کالبد خسته ی وطن بازگشت . ایران و ایرانی با انقلاب اسلامی سرافراز و سربلند شد. حفظ این انقلاب و این دستاورد برای نسلهای بعدی وظیفه ی حتمی و الهی همه ی ماست.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
2 + 0 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.