انتخابات و آینده‌ی شکوهمند ایران اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم
انتخابات یکی از فرصت های مهم برای اظهار رأی و نظر در نظام مردم سالار دینی است. جمهوری اسلامی در چهار دهه‌ی گذشته بارها رأی مردم را در پشتیبانی از انقلاب اسلامی تجربه کرده است و آحاد ملت نیز به همین تعداد مجال اعلام نظر درباره‌ی مسائل کشور همانند استقرار نظام جمهوری اسلامی، قانون اساسی، انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری اسلامی، مجلس شورای اسلامی و حتی انتخاب نمایندگان شوراهای اسلامی شهر و روستا پیدا کرده اند. همیشه در این انتخابات براساس آمار و شواهد عینی میانگین حضور واجدان شرایط رأی‌دهی در سر صندوق ها بالاتر از میانگین آراء در کشورهای منطقه و حتی فراتر از کشور‌های داعیه دار دموکراسی در اروپا و امریکا بوده است. این نشان می‌دهد میزان مشارکت مردم و حمایت آنان از ایفاء نقش، در دولت سازی و نظام سازی و حفاظت و صیانت از حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و استقلال کشور بسیار حائز اهمیت است.
آنچه امروز در صحنه‌ی‌ بین‌الملل و تحولات منطقه‌ای دیده می‌شود ضرورت حضور مردمی بیش از پیش احساس می‌شود. هرچند حرکت خودجوش و پرخروش ملت در تشییع و بدرقه‌ی سردار شهید قاسم سلیمانی بالاتر از هر رفراندومی اعتقاد مردم به پایداری و مقاومت امریکا را به تصویر کشید و در بیست و دوم بهمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و چهلمین روز شهادت سردار دلها آن حرکت پرخروش دوباره تکرار شد و در میان این دو واقعه توطئه و پروژه ‌ی ناامن سازی کشور باز با عکس العمل ملی ناکام ماند، اما برای ثبت مکتوب آراء مردم در عرصه ‌ی دفاع از نظام اسلامی و ارزشهای برآمده از آن، همانند ولایت فقیه، مردم سالاری دینی و استقلال و آزادی ناگزیر از حضور در پای صندوق های رأی هستیم تا تردید افکنی و شبهه سازی دولت های رقیب و استکباری و مثلث شوم وشرور و بیشرم غربی، عبری و عربی نه در داخل بلکه در میان ملتهای مسلمان منطقه موجب یأس و ناامیدی نشود.
اثرات حضور پرحجم مردم در پای صندوق پیشتر از تشکیل یک مجلس قوی و کارآمد منبعث از آراء مردم، در میان مردم منطقه‌ی اسلامی و حتی در تمامیت آسیا و امریکای لاتین و افریقا، امیدواری به کارآمدی نظام مردم سالار دینی و مقبولیت ملی و بین المللی آن منجر شود، چیزی که شدیداً امریکا از آن هراس دارد و دولتهای اروپایی و مرتجعین منطقه از آن نگران آن هستند.
این حرکت بسیار مهم وقتی به کمال خود می‌رسد که منتخبان مردم عناصری مؤمن، انقلابی، کار آمد و شجاع و به دور از منفعت گرایی های فردی و حزبی به مصالح ملی و تعالی اجتماعی پایبند باشند و برای رفع مشکلات و افزایش ضریب رضایتمندی مردم بکوشند.
عنوان حزب و جناح سیاسی باید در مواجهه با بیگانه به ویژه دشمن ددمنش که به هیچ یک از هنجارهای اخلاقی، حقوقی و بین‌المللی مقید نیست، رنگ ببازد و تنها صبغه‌ی الهی که در رنگ پرچم جمهوری اسلامی نمود پیدا می‌کند، مورد احترام و وفاق باشد.
با این آرزو و امید روز دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۸ به میدان انتخابات خواهیم آمد تا آینده‌ی شکوهمند ایران اسلامی را برای فرزندان این ملت رقم بزنیم. “اِنّ الله لا یُغیّرُ ما بقومٍ حتی یغیّروا ما بانفسِهم “
محی الدین محمدیان
۲۹/بهمن/۱۳۹۸

نظرات

انقلاب اسلامی مقدمه انقلاب مهدوی است انشاالله جهانیان آن روز را خواهند دید که پرچم در دست عزیز فاطمه است ، اللهم عجل لولیک الفرج

مجلس آینده بشرطی قوی خواهد شد که:
وحدت نیروهای انقلابی باقی بماند و دچار تفرقه نشوند
سهم خواهی نکنند
با امور به صورت حرفه ای و تخصصی برخورد کنند
جناحی و حزبی نیاندیشند بلکه ملی بیاندیشند
در صدد انداختن رقیب و بالا آوردن رفیق نباشتد بلکه رضای الهی را در نظر بگیرند
در برابر نص رهبری چون و چرا نکنند
محرومان و مستضعفان را بر قدرتمندان ترجیح دهند

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
13 + 2 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.