امت اسلامی باید از ظرفیت عید قربان برای کرامت و شرافت آحاد مسلمانان بهره مند شود

نور خبر: امام مسجد و مجتمع اسلامی نور با بزرگداشت و تبریک عید سعید قربان، عید اضحی را روز رمزگشایی از سلوک ابراهیمی برای تقرب به خداوند یاد کرد و اظهار داشت بدون توجه به آیات قران کریم درباره حضرت ابراهیم علیه السلام و ابتلائات آن منادی توحید نمی توان رازهای حج و وقوف در عرفات و مشعر و منیٰ را شناخت. او تأکید کرد پای به قربانگاه گذاشتن و فرمان بردن از امر خدا برای قربانی فرزندی چون اسماعیل نهایت تسلیم و بندگی است، پیروان ابراهیم علیه السلام او را اسوه ی خویش قرار داده و خود را به همان نامی می نامند که پدر موحدان آنها را «مسلم» نامید.
رییس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت با اشاره به آموزه ها و پیام های تربیتی حج و عید قربان، این روز را فرصت خود سازی و گریز از خود خواهی و منفعت گرایی فردی و دلبستگی به هر چه غیر خداست، معرفی کرد و افزود: باید در برابر امر الهی تسلیم و صبور بود و هر آنچه مانع تعالی و کمال انسان می شود باید به صورت به زمین کوبیده شود تا خداوند از دل همین ترک و اقبال راه گشایش را نشان دهد و فدیه ی بندگی را خود تقبل کند.
محمدیان با ذکر این که عید قربان عید بزرگ امت اسلامی است، افزود خداوند این روز را برای پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله مایه ی شرافت و کرامت و افزونی قرار داده است و ضرورت دارد آحاد مسلمانان با خیرخواهی از خداوند و پناه بردن به او از تمام بدی ها، از ظرفیت عید قربان برای عزت و شرافت و توسعه ی داشته ها و سرمایه ها مادی و معنوی که موجب کرامت و سربلندی امت می شود، بهره گیری کند.
وی حج را عامل تقویت وحدت و یکپارچگی امت اسلامی و فرصت دستیابی به راه حل مشکلات مسلمانان دانست و اظهار کرد متأسفانه مسلمانان به واسطه ی حکومت های ناشایست نمی توانند این سرمایه ی بزرگ را در راه تحقق آرزوهای بزرگ و اهداف بلند امت اسلامی مانند آزادی قدس بکار گیرند و در این بین دولت حاکم بر حجاز که خود را متولی امر حج و حجاج می داند بیش از همه مقصر است. دولت سعودی به جای همراهی با مسلمانان با نظام سلطه ی امریکایی و رژیم غاصب صهیونیستی همراهی و همکاری دارد و با ایجاد شکاف در میان امت و تحمیل جنگ و گرسنگی و فقر در سرزمیهای اسلامی چون سوریه و افغانستان و لبنان و عراق به ویژه یمن صفت بیگانگی از اسلام و سبعیت و ددمنشی خود را که در گروه های تکفیری همچون داعش ظهور یافته، نشان می دهد. امام مسجد نور با تبریک مجدد عید سعید اضحی نماز گزاران برای حضور جدی و مسؤولانه در عرصه ی انقلاب و حمایت از اسلام ناب علوی که عدالت و وحدت و ولایت نماد آن است فراخواند و دهه ی ولایت را فرصت بازاندیشی و عهد مجدد با آرمان های ابراهیمی دانست.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
پنجشنبه, 1 شهريور, 1397

نظرات

عید سعید اضحی را بر تمام مسلمانان جهان تبریک می گویم و آرزوی صلح و سلامت و سربلندی برای تمام مسلمانان به ویژه هموطنان عزیز دارم.

عید قربان، عید قربان کردن منیت ها و خودخواهی ها بر شما مبارکباد

برای مجد و عظمت اسلام با تأسی از ابراهیم (ع) به قربانگاه می رویم و از مرگ در راه خدا نمی هراسیم و شهادت را مایه ی افتخار می دانیم.

آقای واقعی ابراهیم است که برای اطاعت از فرمان الهی فرزند به قربانگاه می برد و آقا زاده ی واقعی اسماعیل است برای اطاعت از فرمان خدا آماده ی قربان شدن می شود.
جانم به فدای چنین آقا و آقازاده ای

سلام
دوست عزیزیک آقا و آقازاده دیگر هم من می شناسم که فرزند را به خاطر حفظ دین به میدان فرستاد و او را از دور تماشا کرد در حالی که او شبیه ترین مردم خلقاً و خُلقاً و منطقاً به رسول خدا صلی الله علیه و آله بود.
او آقا امام حسین و آقازاده اش علی اکبر علیهماالسلام بودند.

ابراهیم اسوه و الگوی خداپرستان و موحدان
نمرود رأس شرک و سرکشی
کدام یک مانده اند؟! ابراهیم یا نمرود؟
زنده و جاوید است نام ابراهیم آن قهرمان توحید

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
3 + 1 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.