محکومیت کشتار شیعیان نیجریایی مراسم راهپیمایی اربعین حسینی

بسم الله الرحمن الرحیم
در حالی که میلیونها انسان در روزهای منتهی به اربعین از چهارگوشه ی عالم خود را به کربلا رسانده و با برگزاری طولانی ترین راهپیمایی و بزرگترین اجتماع بشری پیام مخالفت با ظلم و ستم و جنایت پیشگی را با عاشقانه‌ترین حضور و انسانی‌ترین حرکت را به جهانیان بازتاب می دهند، شنیدن خبر تأسف بار به خاک و خون غلطیدن ده ها تن از شیعیان در ابوجا به دست نیروهای نظامی و پلیس نیجریه دلها را آکنده از بغض و اندوه می کند.
البته مقابله ی خشونت بار دولت نیجریه با شیعیان نیجریایی از سه سال پیش با حمله به حسینیه ی بقیةالله (عج) و به شهادت رساندن بیش از دو هزار نفر شدت یافته است و شیخ زکزاکی به همراه همسرش در آن فاجعه پس شهادت سه نفر از فرزندانش دستگیر و به زندانی نامعلومی منتقل شده است که برخی از خبرها حکایت از نابینایی یک چشم و آسیب دیدگی چشم دیگر شیخ زکزاکی دارد و علیرغم حکم دادگاه عالی نیجریه در سال 2016 مبنی بر آزادی شیخ، دولت نیجریه از اجرای آن سر باز می زند. ناظران سیاسی شدت یافتن برخوردهای رژیم نیجریه در مقابل شیعیان و عدم رها سازی رهبر دینی آنان شیخ زکزاکی متأثر از دخالت های دولت وهابی سعودی می دانند که در این روزها طبل رسوایی آن در سامان دادن تروریسم دولتی و پشتیانی از گروه های تروریستی و افراطی در مناطق مختلف جهان به گوش می رسد.
ما ضمن محکوم کردن این جنایت وحشیانه، از متولیان دستگاه دیپلماسی کشور میخواهیم مراتب اعتراض ملت ایران را به دولت نیجریه و مجامع بین المللی ابلاغ کند. همچنانکه انتطار می رود نخبگان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و اصحاب رسانه و شبکه های اطلاع رسانی به افشای این جنایت علیه بشریت بپردازند و مسببان و پشتیبانان این رفتار شرم انگیز را به جهانیان معرفی نمایند.
از درگاه خداوند متعال برای همه ی مظلومان عالم به ویژه شیعیان مظلوم نیجریه صبر و استقامت و پیروزی مسألت نموده و شفا و سلامت مجروحان و مصدومان و رهایی و آزادی زندانیان علی الخصوص جناب حجةالاسلام شیخ زکزاکی و همسر صبورش را آرزو می کنیم.
الذین قالوا ربنا الله ثمّ استقاموا لا خوف علیهم و لا هم یحزنون
اربعین ۱۴۴۰
محی الدین محمدیان

نظرات

وهابیت ریشه ی هر فساد است
مرگ بر دولت آل سعود

ریشه ی جنایتهای دولت نیجریه در وابستگی به دولت کودک کش و خبرنگار کش و جنایت پیشه ی جنگی در یمن یعنی دولت سعودی است آنهایی که با دلار های نفتی مقامات دولتی نیجریه را خریده اند و برای انتخابات آینده نیجریه آماده می شوند . دولت نیجریه به قوانین بین المللی و نه به حکم دادگاه عالی نیجریه پای بند نیست و اعتنا نمی کند . باید مداخلات عربستان در امور کشورهای دیگر مانند یمن ، بحرین ، لبنان ، سوریه ، قطر و کشورهای افریقایی محکوم شود.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
4 + 4 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.