اعتراض به ادامه‌ی حبس و شکنجه‌ی شیخ ابراهیم زکزاکی و عدم رسیدگی پزشکی و درمان او

بسم الله الرحمن الرحیم
در جهان متمدن امروز دلارهای نفتی اجرای قانون را معطل و فریادهای اعتراض را خاموش و نگاه های مسؤولیت‌آور را نابینا می کند.
کشتن تدریجی “شیخ ابراهیم زکزاکی” رهبر مسلمانان نیجریه نمونه ای از مظلومیت عدالت ‌طلبانه است که فریاد و مظلومیتش به گوش و چشم هیچ یک از نهادهای‌بین المللی و سازمان‌های حقوق بشری نمی‌رسد. از چهار سال قبل در پی کشتار ناجوانمردانه‌ی انبوهی از شیعیان نیجریه و شهادت فرزندانش به همراه همسر و برخی از هواداران دستگیر و شکنجه شده است. علیرغم اینکه دستگاه قضائیه‌ی نیجریه او را از اتهامات ارتش و دولت نیجریه تبرئه و بی‌گناهی او را اعلام کرده است ولی نیروهای نظامی از آزادی او سر‌‌ ‌باز می‌زنند و چندی است فشارهای دولت موجب شده است که جان وی بر اثر شکنجه‌های وارده در معرض خطر جدی قرار بگیرد.
آنچه تا‌‌ به حال اعتراض‌های مردمی در نیجریه را با تقابل نظامی و خشونت حکومتی مواجه کرده است،پول های تأثیر‌گذار دولت سعودی و خاموشی سازمان های حقوق بشری و سکوت مرگبار نهادهای بین المللی‌ی وابسته به سازمان ملل است.
ظاهراً دولت نیجریه با پروژه‌ی مرگ‌ تدریجی شیخ ابراهیم زکزاکی می‌خواهد با عادی سازی انعکاس اخبار این جنایت هولناک، اعتراض مردمی را با مقابله‌ی فرسایشی بی‌اثر و خنثی کند و زمینه‌ی تسویه‌ی مذهبی را به صورت گسترده عملیاتی کند.
انتظار می‌رود دستگاه دیپلماسی ج.ا.ا.، قوه‌ی قضائیه و بیش از همه سازمان دفاع از حقوق بشر اسلامی، مجامع دانشگاهی، حوزه های علمیه و روشنفکران و اهالی رسانه، فعالان شبکه های اجتماعی به این جنایت هولناک و شرم آور اعتراض کنند و افکار جهانی را متوجه این جنایت بزرگ نمایند.
شیخ ابراهیم زکزاکی پایمردی است که با صبر و شکیبایی، شهادت چندین فرزند و تعداد انبوهی از شیعیان و یاران خود را تحمل کرده و از شکنجه و خشونت نهراسیده است و حتماً شهادت، مزد او در برابر جهاد فی الله، افتخاری برای اوست اما مسؤولیت اجتماعی، انسانی‌ و اسلامی بر عهده‌‌ی همه‌ی انسانها به ویژه مسلمانان سنگینی خواهد کرد.
الذین قالوا ربّنا الله ثمٌ استقاموا لا خوفٌ علیهم و لا هم یحزنون
دهم ذیقعدةالحرام۱۴۴۰
محی الدین محمدیان

نظرات

آیا سازمان های مردم نهاد نمی توانند از شیخ زکزاکی حمایت کنند؟!
اگر حمایت این نهادها مؤثر است حتما اقدام کنند و به مراجع ذیربط بین المللی نامه بنویسند.

در متون تاریخی اصطلاحی معروف است به اسم قتل به صبر که در زمان معاویه درباره شهدایی مانند حجربن عدی اعمال شد و این همان قتل تدریجی است که محکوم و یا زندانی را در وضع اذیت و شکنجه نگه می داشتند تا جان بدهد و بمیرد.

شیخ زکزاکی نماد مقاومت شیعی و اسطوره ایثار و صبر در راه اعتلای مذهب اهل بیت علیهم السلام

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
2 + 18 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.