محکومیت دولت بحرین در صدور حکم حبس ابد برای شیخ علی سلمان

بسم الله الرحمن الرحیم
و سیعلم الذین ظلموا ایّ منقلب ینقلبون
تبدیل حکم محکومیت 4 ساله ی شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین به حبس ابد به جرم انتقال اطلاعات به کشور قطر در حالی که وی در زندان به سر می برد، موجب شگفتی افکار عمومی و صاحب نظران حقوقی و امور قضایی گردید با عطف توجه به اینکه پیش از این شیخ علی سلمان در دادگاه های بحرینی از اتهام جاسوسی تبرئه شده بود.
این اقدام آن قدر به دور از انتظار و فاقد وجاهت حقوقی است که حتی سازمان بین الملل حقوق بشر به همین مناسبت در بیانیه ای اعلام کرده است: «این حکم، مضحکه عدالت و نشانگر تلاش‌های بی‌وقفه و غیرقانونی مقام‌های بحرینی برای ساکت کردن هر گونه صدای مخالف است.»
چنین اقدامی از منظر فعالان سیاسی و مردم بحرین و منطقه، پافشاری به سیاستهای خشونت آمیز و بی اعتنایی به مطالبات مردمی در جهت اصلاح ساختار سیاسی و توجه به آراء عمومی و استاندارد بین المللی سیاسی است و به عبارتی نشان دادن مشت آهنین برای زهر چشم گرفتن از مردمی  است که در اندیشه تحریم انتخابات هستند.
این اقدام سخت گیرانه در حالی است که سیاست های آل خلیفه درخصوص تشکیل گروه هایی خود ساخته و فرمایشی با عنوان معارضه راه بجایی نبرده و تلاش هایش برای ایجاد شکاف میان نیروهای معارض و احزاب مخالف برای شرکت در انتخابات ناکام مانده است. نیروهای معارض و مخالفان حکومت آل خلیفه، در اقدامی کاملا هماهنگ اعلام کرده اند تنها مرجع تعیین تکلیف درخصوص شرکت درانتخابات "شیخ عیسی قاسم" است که مدتی است در لندن تحت معالجه و مداوا قرار دارد.
رژیم آل خلیفه در حالی برانتخابات فرمایشی در 24 نوامبر پافشاری می کندکه با تحریم ملی مواجه شده است. اما دولت آل خلیفه با پشت گرمی دولت ترامپ در قبال حمایت از معامله ی ترامپ درباره ی فلسطین و حمایت دولت سعودی و بن سلمان اصرار به سرکوب اعتراض مردمی و تظاهر به دموکراسی دارد.
اما تجدید محاکمه غیابی بر علیه سه نفر از اعضای اپوزیسیون به ویژه حجةالاسلام والمسلمین شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق و صدور حکم زندان ابد، همه ی این ظاهر نمایی ها را خنثی نمود.
صاحب نظران مسایل منطقه، روشهای خشونت آمیز و توطئه برای ایجاد تفرقه ملی و شکاف مذهبی و فرقه ای و سیاست مشت آهنین دولت آل خلیفه را موجب انسداد سیاسی و وفاق ملی می دانند و آن را عاملی برای تغییر روشهای مسالمت آمیز مطالبات مردمی در بحرین می شناسند.
البته هزینه ی این فشارها و ددمنشیهای سیاسی برای حکومت بحرین بسیار سخت تر از تحمل آن برای مردم بحرین خواهد بود. «یوم العدل علی الظالم اشدّ من یوم الجور علی المظلوم» نه تنها حمایت دولت سعودی و بن سلمان نخواهد توانست رژیم بحرین را از منجلاب خود ساخته نجات دهد، چرا که دولت سعودی خود در باتلاقی بسیار سخت تر گرفتار است، دولت امریکا و ترامپ نیز پشتیبان خوب برای نوکران و سرسپردگان خود نبوده و نیست.
دولت بحرین را برای تن دادن به مطالبات مردمی بیش از شدت یافتن جرایم آنان در سرکوب مردم فرا می خوانیم. پایه های قدرت سلطنت های خانوادگی در منطقه دچار تزلزل است و شانس سقوط نظام بحرین بیش از همه است.
ما ضمن محکوم کردن رفتارهای ضد بشری و غیر اسلامی حاکمان بحرین و حمایت از خواسته های ملت بحرین وآزادی زندانیان بی گناه و بازگشت محترمانه آیةالله شیخ عیسی قاسم، مردم را به صبر و شکیبایی و پیروزی عن قریب بشارت می دهیم.
ان ربک لبالمرصاد و انه عزیزٌ ذوانتقام
محی الدین محمدیان
۲۵/صفرالمظفر۱۴۴۰
۱۳/آبان/۱۳۹۷

نظرات

ننگ بر پهلوی و انگلیس که در جنایت های امروز بحرین و مظلوم کشی های حکام آن شریکند.
آل خلیفه حق دارد از جمهوری اسلامی خوشش نیاید شاه گور به گور شده خاک ایران را به اینها واگذار کرد

انتخابات بحرین عوام فریبی بیش نیست! برای همین حوزه های رأی خالی از جمعیت است و پای صندوق ها به ندرت کسی حاضر می شود.

انتخابات پارلمانی و شهرداری ها در بحرین نه یک انتخابات دموکراتیک، آزاد و شفاف که یک انتخابات غیردموکراتیک و با فضایی بسته و محدود است که تنها دموکراسی را مورد تمسخر قرار می دهد.

دولت منامه در حال سقوط است و هرگز میوه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را نخواهد چشید .فقط مظلمه و ننگ آن را بر دوش خواهد کشید. فاعتبروا یا اولی الابصار

Pages