درگذشت مرحوم حجت‌الاسلام سیدعلی اکبر محتشمی پور

بسم‌الله الرحمن الرحیم‌
انّا للّه و انّا‌ الیه راجعون
درگذشت مرحوم مغفور حجت‌الاسلام و المسلمین حاج سید علی اکبر محتشمی‌پور، از پیشکسوتان مبارزه و همراهان ثابت قدم امام راحل رضوان الله علیه، موجب تأثر و تألم خاطر گردید.
سابقه‌ی مبارزاتی آن مرحوم در پیش از انقلاب و پس از پیروزی آن، نشانگر وفاداری او به امام و راه امام و مبارزه با آمریکا بوده و است. او برخلاف تجدید نظر طلبان هرگز در حقانیت آرمان‌های امام و مبارزه با آمریکا و رژیم صهیونیستی تردید نورزید. همین استقامت و ثبات قدم او در وفاداری به خط امام و صلابت واستواریش در برخورد با آمریکا و آمادگی و پیشتازی برای حمایت از خط مقاومت و مقابله با حضور آمریکا در منطقه، تجدید نظر طلبان را به نکوهش و سرزنش ایشان واداشت. آنها علیرغم ادعای انحصار طلبانه در خط امام بودن خویش، مرحوم محتشمی را بایکوت کرده و چنان در سانسور خبری و اطلاعاتی قرار دادند که ایشان هجرت دوباره به عراق را ترجیح دادند.
به اعتقاد من ،وجود ایشان می‌توانست دلدادگان حضرت روح‌الله را که در برخی مواضع از جمله مقابله با آمریکا و رژیم صهیونیستی دچار تردید شده اند را به تأمل مجدد و اصلاح مواضع رهنمون شود.
اما فقدان تأسف‌بار ایشان ،دست یاران انقلاب و امام به ویژه نسل سوم و چهارم انقلاب را از راوی ناظر و روایت متقن مبارزاتی امام با آمریکا و جریان‌های سازشکار همانند نهضت آزادی کوتاه کرد.
اینجانب از درگاه خداوند متعال به پاس سالیان دراز هجرت و جهاد اجر و پاداشی شایسته و رحمت و غفران واسعه برای آن مرحوم مسألت می‌نمایم و برای دوستان و دوستداران ایشان مخصوصا خانواده‌ی سوگوارشان همراه با تسلیت، صبر و اجر آرزومندم. ان‌شاءالله در جوار اولیاء الهی و اجداد طاهرینش محشور باد.
۱۷ خرداد۱۴۰۰
محی‌الدین محمدیان
رییس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.