امام حسین علیه السلام مظهر آزادگی، خداخواهی و معادباوری است

استاد محمدیان در مراسم بزرگداشت سوم شعبان روز ولادت امام حسین علیه السلام و روز پاسدار ضمن عرض تبریک اعلام کرد: اظهار محبت و ابراز علاقه به سالار شهیدان و سرور آزادگان، پرده برداشتن از تعلق خاطر به خوبی ها و ارزش های انسانی است، چرا که امام علیه السلام مظهر و نماد آزادگی، خداخواهی و معاد باوری است که بازتاب این باورها در ذلت گریزی، عزت خواهی و ایثار و فداکاری برای حفظ کرامت و شرف انسانی متبلور می شود.
آیت الله محمدیان با تأکید بر ضرورت درس آموزی از مکتب حسینی اظهار کرد: راز مانایی و ماندگاری پیام های حسینی علاوه بر اخلاص در دعوت ،انطباق پیام با فطرت انسانی است که گوش جان انسان ها را مخاطب قرار داده است. وی یاد آورشد: امام حسین علیه السلام جان انسانها را فارغ از نژاد و رنگ و دین و جنسیت و طبقه ی اجتماعی مخاطب قرار داد و به همین خاطر در طول تاریخ افرادی که مجذوب دعوت عاشورایی شده اند و یا با حماسه ی حسینی اظهار همبستگی کرده اند و آرزوهای خود را در عاشورا و کربلا دیده اند، از همه ی اقشار انسانی و فراتر از جغرافیا و تاریخ و مذهب بوده اند، از مسیحی و یهودی و بودایی و هندو گرفته تا مسلمان شیعی و سنی که در گستره ی جغرافیای پنج قاره پراکنده اند، دربرگرفته است.
جاذبه ی قیام حسینی، از ورای عصرها و نسل ها در اقطار و امصار گسترده است و امروز این دعوت پر جاذبه تر و مؤثرتر از همیشه عشق و امید به زندگی و آزادگی را شعله ور می سازد.
امام مسجد نور گفت: به همین خاطر نگرانی طاغوت ها از گسترش پیام حسینی که پژواک آن در پیام های انقلاب اسلامی قابل شنیدن است ،بیشتر شده است. آنچه موجب شور و شعور در لبنان و عراق و ایران و یمن شده و یا آنچه از بیداری و مقاومت در برخی سرزمین های اسلامی همانند بحرین و کشمیر وشبه قاره و غرب آسیا و حتی مسلمانان اروپا و امریکا دیده می شود ریشه در کربلا و عاشورا و امام حسین دارد.
مخالفت با جریان اصیل اسلام انقلابی و به تعبیر صحیح تر اسلام ناب محمدی از همین روست که اجازه ی سکوت در برابر ظلم و ذلت نمی دهد، استیفاء حقوق فردی و اجتماعی و داشتن زندگی با شرافت را حق آحاد مردم می داند. اما نظام سلطه با ارزشهای انسانی منبعث از وحی و عقل را بر نمی تابد، علیرغم ادعای تساوی حقوق بشر، در مقام عمل به درجه بندی شهروندان
اقدام می نماید و اقدامات رییس جمهور شرور امریکا در برخورد با شهروندان امریکایی و یا رنگین پوست ها و مسلمانان از این قماش است.
آیةالله محمدیان فتنه انگیزی امریکا در راه انداختن جنگ های نیابتی در منطقه ی اسلامی و حمایت از آشوب و درگیری در کشورهای مختلف را دوام سیاست شیطانی امریکا دانست و اضافه کرد مجموعه های انقلابی همانند سپاه پاسداران سد محکم در برابر نفوذ و گسترش سلطه ی امریکا و الهام بخش نیروهای مقاومت از آسیا تا امریکای لاتین است و انگ تروریستی زدن بر سپاه برای فرار از مسؤولیت ها و پیامدهای اقدامات ضد انسانی و خشونت آفرینی و حمایت از تروریسم است.

تاریخ خبر: 
چهارشنبه, 21 فروردين, 1398

نظرات

امریکا غلط می کند ،سپاه عزت اسلام و ایران است!
کور بشود چشمی که تاب دیدن ایران سربلند را ندارد!

نظر دهید

Plain text

 • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • No HTML tags allowed.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
 • Lines and paragraphs break automatically.
6 + 3 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.

آمار بازدید

 • بازدید کل:8,337,278
 • بازدیدکنندگان:383,621
 • تعداد محتوا:2,140
 • آدرس شما :3.227.235.216
 • از تاریخ :1392,01,20
 • تعداد بازدید:
  • امروز :766
  • دیروز:2,201