اعتراض به بازداشت غیرقانونی و شرم آور خانم مرضیه هاشمی مجری شبکه ی پرس تی وی توسط دولت امریکا

بسم الله الرحمن الرحیم
اقدام دولت قانون گریز و هنجار ستیز امریکا، در دستگیری وحشیانه و بازداشت شرم آور سرکار خانم مرضیه هاشمی مجری سیاه پوست شبکه ی پرس تی وی، صفحه ی دیگری از ددمنشی و تجاوز به حقوق بشر را به نمایش گذاشت.

هیات حاکمه ی امریکا در تحدید آزادیهای مشروع انسانی و تعدی به حقوق آنان از هر شگرد و ترفندی هر چند خلاف عرف و معاهدات بین المللی و قرداد های اجتماعی استفاده می برد تا بتواند به مقاصد خود دست یابد.
خانم مرضیه هاشمی به عنوان شهروند امریکایی که از زادبوم خود ترک تابعیت نکرده و با پذیرش اسلام، تولد جدیدی را در زندگی خود تجربه کرده است، به دلیل همکاری با انقلاب اسلامی و فعالیت رسانه ای در ایران بدون تفهیم هیچ اتهامی بازداشت شده است در حالی که حتی قوانین داخلی امریکا اجازه چنین دستگیری را به بهانه ی شاهد و یا مطلع بودن از وقوع جرم را نمی دهد، چوا که مقامات فضائی هیچ ادعایی را بر علیه خانم هاشمی ایراد نکرده اند!
این اقدام تنها در چارچوب بهانه جویی های امریکایی برای ایراد اتهام و یا تهدید بر علیه همه ی کسانی دانست که تفکر انقلاب اسلامی را در تکریم انسانها و به رسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت آحاد بشری را می پذیرند.
این اقدام ضد بشری هیأت حاکمه ی امریکا آن سوی سکه ی قتل خاشقچی توسط هم پیمان مرتجع ترامپ یعنی بن سلمان است که با جریان آزاد اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی و اشاعه ی اندیشه ی استقلال و آزادی و کرامت انسانی مخالفت دارد.
ضمن محکوم کردن این اقدام شرارت بار و ضد بشری امریکا، خواستار آزادی بی قید و شرط خانم مرضیه هاشمی این فعال رسانه ای و تضمین سلامت و امنیت ایشان وخانواده ی وی هستیم.
از مسؤولان دیپلماسی جمهوری اسلامی و همچنین ستاد حقوق بشر انتظار می رود نسبت به رفتار وحشیانه و بازداشت غیر قانونی و غیر موجه دولت امریکا علیه خبرنگار ایرانی که توسط اف. بی. آی صورت گرفته است اعتراض و اقدام بایسته ر انجام دهند.
محی الدین محمدیان
٢٩/دی/١٣٩٧

نظرات

معتقدم مرضیه هاشمی افشا گر تناقض سیاسی امریکا و رسواگر ادعای دروغین هیأت حاکمه در پای بندی به حقوق بشرخواهدبود.
آنچه برای دولت امریکا محترم نیست مراعات حقوق بشر واحترام به اطلاع رسانی آزاد است.

آزادی خانم هاشمی را تبریک می گویم! و خداوند را نسبت به این عنایت شاکر و سپاسگزارم. انشاالله تمام اسیران و زندانیان بی گناه به لطف خداوند از زندان ظالمان و ستمگران مخصوصا از زندانهای رژیم صهیونیستی و سعودی و بحرین آزاد گردند.

خدارو شکر که مکر دشمنان را ناتمام گذاشت و دشمن امریکایی را به دست خودش رسوا ساخت.
خداوند پشتیبان انساه های مظلوم و حق طلب است.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
15 + 3 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.