اعتراض به بازداشت و حکم اعدام زن شیعی فعال حقوق بشر "اسراء الغمغام" توسط دولت سعودی

بسم الله الرحمن الرحیم
با کمال تأسف هر روز شاهد توسعه ی لجام گسیخته ی خشونت و ستیزه جویی رژیم سعودی برعلیه شهروندان حجازی در داخل و سایر مسلمانان در خارج از مرزهای دولت سعودی همانند یمن، بحرین و دخالتهای غیر قانونی در امور داخلی برخی کشورهای دیگر هستیم.

در این سالهای اخیر با قدرت گرفتن شاه پیر و شاهزاده ی جوان این دخالتها و خشونتها رنگ خون بخود گرفته و علاوه بر کشتار علنی در حمله به شهر های بی دفاع یمن و ربایش مخالفان از منازل و خیابان ها و به زندان و حصر کشیدن معترضان، شکنجه و اعدام مخفیانه ی آنان نیز با قساوت تمام رونق یافته است.
امروز دنیا به ویژه فعالان سیاسی و اجتماعی و ناظران حقوق بشر نگران سرنوشت بانو «اسراء الغمغام» فعال زن شیعی از منطقه ی شرقی قطیف است که از دسامبر ۲۰۱۵ میلادی به جرم شرکت در تظاهرات و مطالبه ی حقوق شهروندان اقلیت حجازی به همراه همسر خود شبانه در آپارتمان خود دستگیر و به زندان روانه شده اند.
نظام قضائی دولت سعودی با صدور حکم اعدام به جرم ارتباط با گروه های تروریستی و اعلان آن برای اجرا خواستار اخذ وکیل از سوی خانواده وی برای دفاع شده است. شاید در دنیا رسواتر و گستاخ تر از دولت سعودی نتوان یافت که بعد از سه سال حبس بدون تفهیم اتهام و پیش از محاکمه، حکم اعدام را صادر کند و برای ایجاد رعب و وحشت در فضای مجازی فیلمی را بار گذاری کند که جلاد باشمشیر گردن زنی را جدا می کند و شایعه کند که این تصویر صحنه ی اعدام زن شیعی "اسراء الغمغام" است و بعد از اعتراض فعالان مدنی در عرصه ی بین المللی، اعلام شود فیلم مربوط به زنی میمانماری است که فرزند شوهر سعودیایی خود را کشته است و آن زن در حین اعدام ضجه می زند که من قاتل نیستم.!
دولت سعودی و شخص "محمد بن سلمان" ولیعهد سفاک سعودی مجرم ردیف این جنایات ارتکابی است و او باید به جرم جنایت علیه بشریت محاکمه شود.
هرچند ما نگران وضعیت شیعیان بازداشت شده ی منطقه ی شرقیه، قطیف، به ویژه بانو إسراء الغمغام این زن عدالتخواه شیعی و همسرش «آقای موسی الهاشم» هستیم ولی می دانیم در خواست آزادی آنان از نظام قضایی حکومت سعودی بی فایده و بی نتیجه است. چرا که آنها پیشتر در به شهادت رساندن زبان حق خواه و مسالمت جوی شیعه "شیخ نمر آل نمر " امتحان خود را پس داده اند.
اما آنچه امروز حایز اهمیت است انعکاس مظلومیت «اسراء الغمغام» و سایر زندانیان بی گناه حجازی است که به جرم مطالبه ی حقوق شهروندی خود بی هیچ محاکمه ای در آستانه ی اعدام قرار گرفته اند.
جهانیان نباید مانند دولتهای غربی به ویژه امریکا و انگلیس چشم خود را به این فجایع ببندند و بدانند که دولت سعودی پدر خوانده ی تمام گروه های تروریستی منطقه از طالبان و القاعده گرفته تا داعش و النصرة است و کودک کشی و جنایت برعلیه زنان و کودکان و سالمندان در کوچه و بازار و مدرسه و بیمارستان افتخار اینان است.
اما خداوند در کمینگاه ظالمان است . "و إنّ ربّک لبالمرصاد" و "سیعلم الذین ظلموا ایّ منقلب ینقلبون"
۱۵/ ذی الحجة ۱۴۳۹
محی الدین محمدیان

نظرات

حقوق بشری ها و سازمان های مدافع حقوق زنان چه کار می کنند؟ آیا در دفاع از این زن مسلمان به میدان خواهند آمد؟

دولت سعودی غده چرکین بر پیکر ملتهای عرب و مایه ننگ مسلمانان است ان شاءالله خداوند متعال به ید قدت خود این غده را جراحی نماید.

سعودی بی حیثیت ترین دولت عربی و خائن به اسلام و قران که حتی دوستان سر سپرده وهابی خود نیز وفادار نیست
و بهترین لقب برای همان چیزی است که اربابشان ترامپ در وصف آنها گفت : « گاوهای شیرده که بدرد دوشیدن میخورند»

خواهرم شکیبا و صبور باش و سرت را بالا بگیر و با لبخند خویش مظلومان را به آینده امیدوار کن و ستمگران را به محاکمه ی تاریخی فرا خوان که صدای حق خواهی زینب کبری در طول تاریخ پژواک دارد.

از عربستان سعودی و ولیعهد و شاه آن کشور جز جنایت برعلیه مسلمانان نباید انتظاری داشت چرا که رژیم سعودی دست نشانده ی انگلیسی و مزدور بی مواجب امریکاست.

اسراء الغمغام زنی در تراز نهضت کربلا،
آفرین بر مادری که او را تربیت کرد!

می شود کسی را کشت ولی فریاد حق خاموش شدنی نیست!
فریاد پیامبر و علی و حسین و شهید بدون پژواک نمی ماند.

شیعه دار خود بر دوش می کشد و فریاد حق را سر می دهد
خیر وصلاح امت را طالب است و امت را به رهایی از یوغ ستم فرا می خواند
شیعه ، زن و مردش « دعبل» است.

زنان و دخترانی همچون اسرا الغمغام الگوی مبارزه مکتبی و متکی به عقلانیت و شریعت هستند.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
6 + 0 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.