روز نکبت، تا نابودی رژیم صهیونیستی، مایه ی نکبت جهانیان است!

بسم الله الرحمن الرحیم
ملت فلسطین با برگزاری ادامه دار "راهپیمایی بزرگ بازگشت" نشان داد که زنده است و به آرمانهای فلسطین پای بند. بازگشت به سرزمین های اشغالی و آزاد سازی آن را جزو اهداف خود می داند.

امروز هفتاد سال از اشغال فلسطین و روز نکبت بار تأسیس دولت صهیونیستی می گذرد و همین امروز برای مقابله با تظاهرات مردم فلسطین، دولت صهیونیستی بیش از دو هزار نفر را شهید و زخمی می کند و این نشانگر این است که این رژیم جعلی بعد از هفتاد سال اشغال و جنایت، غارت و آدمکشی، تخریب و ترور و حتی کودک کشی پیروز نشده است.
هرچند در این هفتاد سال نه تنها پشتیبانی واقعی از دولتهای عربی ندیده اند بلکه در این مدت، به ویژه در چهل سال اخیر دولتهای عربی اسلامی با کمپ دیوید به همسویی با دولتهای غربی مخصوصاً امریکا گرویده اند و امروز آنها در ایجاد ارتباط با دولت اشغالگر مسابقه گذاشته اند. هر چند انتظار می رفت دولتهای عربی و اسلامیاگر از ملت فلسطین حمایت نمی کنند، حداقل در راه آزاد سازی قدس شریف برای مبارزان فلسطینی و نیروهای داوطلب جهان اسلام ایجاد مزاحمت نکنند.
ولی آنچه امروز شاهد هستیم به ما اطمینان می دهد که مثلث غربی، عبری، عربی نه تنها نتوانسته است به اهداف خود برسد بلکه چرخه ی اضمحلال و فروپاشی نظام های ضد مردمی در منطقه با سرکردگی صهیونیستها به گردش درآمده است. رژیم صهیونیستی در دو دهه ی گذشته، بعد از انتفاضه با مقاومتی از نوع جدید مواجه شده است که در دهه ی پیش روبا تداوم این مقاومت نوین که از لاک دفاع و انفعال خارج شده و با ابتکار فعالانه به سوی اعمال قدرت حرکت می کند، نابود خواهد شد.
رفتارهایی همچون انتقال سفارت امریکا به قدس هر چند قلدر مآبانه در صدد بی اعتنایی و توهین به دولتهای عربی و زهر چشم گرفتن از آنها برای دوشیدن آنهاست، اما برخلاف دولتهای بی رگ و بی حس که قادر به عکس العمل به اهانتها و جسارتهای ذلت بار امریکا نیستند، قلب ملتهای منطقه را آکنده از کینه و نفرت وبغض انقلابی برعلیه امریکا و رژیم صهیونیستی و سردمدار ارتجاع عربی یعنی دولت سعودی کرده است. نشانه های اوج گیری این نفرت در عرصه سیاسی انتخابات لبنان و عراق و در صحنه ی نظامی، مقاومت شجاعانه ی ارتش سوریه و پاسخگویی به حملات صهیونیستها و به شکست کشاندن جریان تکفیری در عراق و سوریه و لبنان است.
شهادت چندین ده نفر و زخمی شدن چند صد نفر در مقابله با انتقال سفارت امریکا به قدس، قلم بطلان بر تخیلات امریکایی صهیونیستی می کشد که علیرغم سکوت دولتهای مرتجع عربی، آنان نخواهند توانست سفارت امریکا را در قدس نگهداری کنند مگر آنکه قدس را تبدیل به یک پادگان بزرگ نظامی کنند که حتی شهروندان صهیونیستی نیز نتوانند در آم رفت و آمد کنند. قیام فلسطینی های داخل اراضی اشغالی و کرانه ی باختری اسرائیل را با گردباد و طوفانی مواجه کرده است که حتی با پشتیبانی امریکایی ها و همراهی های وابستگان عربی نخواهد توانست در جغرافیای سیاسی و نظامی منطقه پایدار بماند. صبح پیروزی قدس از پشت ابرهای جنایت و خیانت در حال دمیدن است.
این بشارت الهی است که «ان تنصرواالله ینصرکم» و «نصرٌ مِنَ الله و فتحٌ قریبٌ»
۱۳۹۷/۲/۲۴
محی الدین بهرام محمدیان

نظرات

سالها قبل از شما مطلبی را خوانده بودم که نوشته بودید مسأله فلسطین و قدس سنجه ی مسلمانی و انقلابیگری است، امروز این مطلب به وضوح خود را نشان می دهد که انقلابیون و مسلمان معتقد بر سر مسأله فلسطین معامله نمی کنند و با اعتقاد راسخ از آزادی قدس شریف حمایت می کنند. پیروزی حتما نزدیک است. سید شوکت فهری

انقلاب اسلامی الگوی پیروزی فلسطین است و باید با مقاومت مردمی آن را محقق کرد

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
5 + 6 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.