درس مهم جشن ولادت نبوی دعوت به خداوند یگانه و یگانگی و وحدت در گسترش پیام پیامبر

درس مهم جشن ولادت نبوی دعوت به خداوند یگانه و یگانگی و وحدت در گسترش پیام پیامبر رحمت و مقابله با دشمنان امت و تمدن اسلامی است.
نور خبر: در مراسم جشن ولادت پیامبر اسلام صلوات الله علیه و آله و تولد مسرت بخش حضرت امام صادق علیه السلام امام مسجد نور ضمن تبریک این مناسبت خجسته اظهار کرد: یکی از اهداف بزرگداشت این مراسم علاوه بر تجدید و ابراز شادمانی و مودت و محبت به پیامبر و خاندان پاک ایشان، درس آموزی و الهام گرفتن از شخصیت و منش و روش آن بزرگوار است. پیامبری که در راه ابلاغ پیام الهی بیش از هر پیام آوری تحمل رنج و محنت کرد ولی در مهر ورزی و محبت به جهان انسانی و گسترش رحمت و همدلی و وحدت بین آحاد امت از هیچ چیز فرو نگذاشت.
آیةالله محمدیان با تأکید بر اینکه درس مهم جشن ولادت نبوی دعوت به خداوند و بندگی او و یگانگی و وحدت در گسترش پیام پیام آور رحمت و مقابله با دشمنان امت و تمدن اسلامی و یاری رسانی به بندگان خداوند به ویژه مظلومان و ستم دیدگان عالم است.
وی اعلام کرد امروز در ولادت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله علیرغم شادمانی و بهجتی که از خجسته زاد روز آن بزرگوار و رییس مذهب حضرت صادق علیه السلام داریم ولی نسبت به سرنوشت امت ایشان در پهنه ی زمین از مسلمانان روهینگیا ی گرفته تا مظلومان یمن، از نفاق حاکمان به نام اسلام گرفته تا جلادان و کودکشانی مانند ترامپ و نتانیاهو ابراز نگرانی و تأسف نکنیم!
چاره ی درد امت، بازگشت به اسلام و زنده کردن قران و سنت نبوی و یکپارچگی و اتحاد با چنگ زدن به ریسمان الهی و حبل الله المتین است . قران ما را دعوت می کند «واعتصموا بحبل الله و لا تفرقوا» قران به ما بشارت می دهد «ولا تهنوا و لا تحزنوا و انتم الاعلون ان کنتم مؤمنین » قران به ما توصیه می کند «هل ادلکم علی تجارة تنجیکم من عذاب الیم، ان تقوموا لله مثنی و فرادیٰ»
ولی ما متأسفیم از اینکه این همه راهبرد و راهکار و الگو داریم ولی باز در رنج و دردیم، مثل ما " آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم" شده ایم.
امام مسجد نور اضافه کرد مصادف شدن روز بسیج با ایام هفته وحدت و ولادت رسول اعظم حضرت محمد مصطفی صلوات الله علیه و آله یاد آور این حقیقت است که راه غلبه بر مشکلات در داخل انسجام و یکپارچگی ملی و در جهان اسلام اتحاد اسلامی است همانطور که در تاریخ انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس و در خارج از مرزها در عراق و سوریه در مقابله با جریان تروریستی و فتنه گر داعش و تکفیری ها دیدیم. تفکر بسیجی سر سپردگی به قران و اسلام و اهل بیت علیهم السلام است و چراغ راهنمای ما در این مسیر تبعیت از رهبری و ولایت است که در طول تاریخ شیعه از امام صادق علیه السلام آموخته ایم.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
يكشنبه, 4 آذر, 1397

نظرات

محمد عشق جاودانی ماست
خدایا این عشق جاودانی را بر قلب تک تک جانیان شکوفا ساز

ولادت خواجه ی لولاک محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و صادق آل محمد علیه السلام بر تمام امت اسلام مبارکباد

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
1 + 1 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.