«راهبرد رییس جمهور دیوانه»

بسم الله الرحمن الرحیم
آقای ترامپ رییس جمهور ایالات متحده با استفاده از "راهبرد رییس جمهور دیوانه" می خواهد آن را تبدیل به یک گفتمان در سیاست خارجی امریکا کند. او با شیطنت، شرارت و با بیشرمی می خواهد جهان را تحت تأثیر قرار دهد. اما تهدید امریکا و عربده کشی رییس جمهور مقاطعه کار آن، تنها برای کسانی مؤثر است که از نقاط ضعف و قوت امریکا بی خبر باشند و در محاسبات خود دچار اشتباه شوند. فراتر از همه ی ضعف های امریکا، دست یازی رییس جمهور آن به "راهبرد رییس جمهور دیوانه" است.
دیوانه ها معمولا در کوچه و بازار با داد زدن و دندان نشان دادن و گاهی شکلک در آوردن کودکان و رهگذران عادی و عامی را می ترسانند و آنها نیز برای رهایی از خطر احتمالی کنار می کشند و کودکان با ترس از مقابل آنها فرار می کنند. اما کسی که دیوانه را می شناسد او را با قدرت زنجیر می کند و با نشان دادن صلابت و ایستادن در مقابل او به جای فراز از مقابل او، شاخ دیوانه را می شکند.
رییس جمهور امریکا در این چند ماه چندین بار در عرصه ی روابط بین الملل از این عربده ها کشیده است. شاید شدیدترین تهدیدها برعلیه کره ی شمالی بود که ترامپ گفت دستش بر روی دکمه ی شلیک بمب های اتمی علیه کره است اما وقتی جواب تندتر شنید و حربه ی دیوانگی مؤثر نیافتاد، مژده مذاکره داد و بدون پیش شرطی پای میز مذاکره آمد. اما برای اینکه هیبت و هیمنه ی امریکایی اش نریزد، همراه با مذاکره یک خط در میان درشت گویی توئیتری را ادامه می دهد. شگفت اینکه بعد هر تهدید و تندخویی ترامپ یا یکی از مقامات امریکایی دوباره شاخ زیتون به دست می گیرند.
امروز این ترفند امریکا در موضوع کره ی شمالی، سوریه، ترکیه و حتی ایران فاش شده است.
امروز شرایط امریکا اجازه نمی دهد فراتر از لاف زدن و تحریم ها گامی بلندتر بردارد. چکاندن ماشه از سوی امریکا، شلیک رگبار طرف مقابل را دربر خواهد داشت و سنگ پرانی به نفع کسانی که در کاخهای شیشه ای نشسته اند نخواهد بود.
نکته ای که مردم امریکا و نخبگان آنها می دانند و اجازه نمی دهند "تئوری رییس جمهور دیوانه" اجرایی شود علاوه بر مسؤولیتهای مدنی و حقوقی بین المللی این است که آغاز چنین تهدیدی، فرجامی جز از دست رفتن و سقوط و تلاشی رژیم های وابسته ی عربی و از بین رفتن گاوهای شیرده منطقه به ویژه رژیم صهیونیستی نخواهد داشت، البته انکار نمی کنم که آسیب دیدن و متضرر شدن کشور ما نیز منتفی نیست. اما نتیجه هرچه باشد ما خواهیم ماند و رشد وشکوفا خواهیم شد و نزدیک ترین شاهدش جنگ تحمیلی بود، امابا این سناریو دیگران می سوزند و حتی قاره ی سبز نیز آتش می گیرد و اگر خاکستر هم نشود از آن سرزمین قهوه ای سوخته می ماند.
کارنامه ی رییس جمهور دیوانه برای جهانیان بحران انرژی، بحران اقتصادی، بیکاری و آواره گی و بیخانمانی و کشتار و جنایت خواهد بود.
اما به یقین آنچه دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران بیان کردند ؛ هشداری صادقانه و از سر مسؤولیت پذیری بین المللی به امریکا و هم پیمانان غربی و عربی اوست و اگر آنها بخواهند با ورق های امریکا قمار کنند و شانس خود را بیازمایند و یا تئوری رییس جمهور دیوانه را به محک زنند یقیناً پشیمان خواهند شد.
همان گونه که آقای رییس جمهور روحانی عنوان کردند، جمهوری اسلامی و مردم ایران، صلح را بر جنگ، آرامش را بر ناامنی، همزیستی مسالمت آمیز را بر تنش زیستی و بهره مندی و منافع متقابل ملتها را بر چیره گی و افزونخواهی طرفین ترجیح می دهند. ولی هرگز اجازه نمی دهند منافع ملی، عزت و استقلال و اقتدار ملی آنان و دستاوردهای انقلاب اسلامی با تهدید و تجاوز بیگانه مخدوش شود. ملت قهرمان ایران با هوشیاری و یکپارچگی و تلاش گسترده ی خود در برابر جنگ اقتصادی همانند جنگ نظامی پیروز میدان خواهند بود، یقیناً مسؤولان و دولتمردان خدمتگزار و پرتلاش حمایت ملی را پشت سر خود خواهند داشت و هرگز دو قطبی ملت و حکومت و یا دو قطبی تسلیم و یا معیشت در کشور شهیدان شکل نخواهد گرفت و این عقبه نیز با پیروزی ملت سپری می شود و آنچه در تاریخ خواهد ماند روسیاهی دشمن و خود فروختگان و ذلت و ترس و زبونی وطن فروشان خواهد بود.
«ولا تهنوا و لا تحزنوا و انتم الاعلون ان کنتم مؤمنین»

نظرات

آقای ترامپ ! اینجا ایران است مهد دلیران و شیران است. مواظب باش اشتباه نکنی ، اولین اشتباه آخرین اشتباه توست

باید به حال مردم امریکا غصه خورد! که دچار بلایی به نام ترامپ شده اند.

مقابله با استراتژی تهدید امریکا منجر به پیشنهاد مذاکره می شود چماق و هویج راهبرد امریکا در برخورد با کشورهای طرف امریکاست . باید هوشیاران نه مرعوب و نه مفتون امریکاشد و مبتنی بر منافع ملی اقدام کرد .

خداوند یا تو را هدایت کند و اگر قابل هدایت نیستی ما را از شر تو حفظ کند و جهان را از دست تو نجات دهد.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
3 + 1 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.