محکوم کردن اقدام ترامپ در الحاق جولان به رژیم صهیونیستی

بسم الله الرحمن الرحیم
هر روز دامنه ی شرارت و شیطنت دولت امریکا با سرکردگی ترامپ گسترده تر می شود. رفتارهای نابهنجار و خلاف عرف بین الملل ترامپ، با رویکرد مرد دیوانه، از تحقیر و توهین کشورهای وابسته به ویژه حاکمان دولت های عربی گرفته تا تحمیل جنگ و محرومیت به ملتهای منطقه، مجموعه ی این اقدامات شرورانه را شکل می دهد.

امروز این بی شرمی لجام گسیخته در پیِ خفت پذیری برخی از سران بی شخصیت عربی به نادیده گرفتن قوانین بین المللی و نقض منشور سازمان ملل و اصول حاکم بر آن انجامیده است.
اقدام خطرناک امریکا درباره ی الحاق جولان اشغالی سوریه به حاکمیت دولت غاصب صهیونیستی هژمونی جدیدی را در روابط بین الملل ایجاد می کند. اقدام یک جانبه و متکی بر زور که برخلاف قواعد بین المللی است که می تواند منشأ منازعات و درگیرهای جدید در منطقه ی غرب آسیا شود و ثبات و آرامش در جهان را دچار مخاطره کند.
هرچند امریکا در پی تغییر نقشه ی منطقه و معامله قرن برای تأمین خواسته ی رژیم صهیونیستی به منافع جهان اسلام دست یازی می کند ولی دستگاه محاسباتی امریکا با داده های غلط به اراده ی ملت های منطقه از افغانستان تا مصر و حتی شاخ افریقا توجه ندارد.
یقیناً ملت های مسلمان با پشت کردن به حاکمان مستبد مشروعیت آنها را به چالش می کشند ولی بیش و پیش از آن، با سلطه ی استکباری امریکا و اروپا به مخالفت برخواهند خاست و بر خلاف رژیم های وابسته ی عربی که در صد عادی سازی روابط با کیان صهیونیستی هستند، دامنه‌‌و سطح مقابله با تجاوزات این رژیم توسعه و عمق خواهند بخشید و امنیت و آرامش ساکنان سرزمین های اشغالی و شهروندان صهیونیست را شکننده خواهند ساخت و دیگر گنبد آهنین نخواهد توانست حتی امنیت تل آویو را تضمین کند!
البته در کنار اینها افکارجهانی منتقد تک جانبه گرایی سیاست ها ی ترامپ شده و با او همراهی نمی کنند و آنچه امروز در شورای امنیت سازمان ملل اتفاق افتاد و اکثریت اعضا آن با تصمیم امریکا مخالفت کردند می تواند تبدیل به پویش جهانی در برابر سلطه خواهی امریکایی در عرصه های مختلف اقتصادی ،سیاسی و مدیریت کشورها شود.
لازم است کشورها و نخبگان و حقوق دانان با محکوم کردن قانون ستیزی و قانون گریزی امریکایی ها ، آنها را وادار به پای بندی معاهدات بین المللی کنند.

نظرات

با سلام و احترام به استحضار میرساند: وزارت خارجه و دستگاه قضا نیاز به خانه تکانی دارد زیرا:
اگر وزارت خارجه با استفاده از ظرفیت محاکم بین المللی متجاوزان به حقوق بین الملل را تحت تعقیب قرار میداد . چنین مشکلاتی پیدا نمیشد. چه کسانی از کدام کشورها به صدام مواد شیمیایی فروختند؟
چه کسانی پیشرفته ترین سلاح ها را در اختیار صدامیان قرار دادند؟
چه کسانی سوپر اتاندار که یک هواپیمای استراتژیک پیشرفته بود به صدام متجاوز اجاره داد؟؟
کسانی از حقوق بشر دم میزنند که خود بزرگترین ناقض حقوق بشر هستند. چرا ما نباید آنها را در لیست سیاه قرار دهیم؟؟ و...

نظر دهید

Plain text

 • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • No HTML tags allowed.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
 • Lines and paragraphs break automatically.
1 + 17 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.

آمار بازدید

 • بازدید کل:8,337,734
 • بازدیدکنندگان:383,625
 • تعداد محتوا:2,140
 • آدرس شما :3.227.235.216
 • از تاریخ :1392,01,20
 • تعداد بازدید:
  • امروز :1,222
  • دیروز:2,201