جمهوری اسلامی؛ میراث ماندگار امام خمینی رحمة الله علیه

بسم الله الرحمن الرحیم
در آستانه سالگشت ارتحال امام راحل، خمینی کبیر، رحمت‌‌الله تعالی علیه، قرار گرفته‌ایم؛ سالروز رحلت بزرگ‌مرد تاریخ معاصر ایران و اسلام، که تأثیراتی شگرف و عمیق در زندگی فردی و اجتماعی امت اسلامی، به‌ویژه ملت ایران پدید آورد؛ کسی که نه‌تنها در جغرافیای سیاسی ملت‌های مسلمان، که در گسترۀ اندیشگی مستضعفان و آزاداندیشان جهان، نگاهی نو و حرکتی خودباورانه در زمینه آزادسازی ظرفیت‌ها در مقابله با استکبار جهانی ایجاد کرد.
فتح سنگر به سنگر ذهنیت روشنفکران از اسارت تفکر مادی، آزادسازی اندیشۀ توده‌های مردمی از قید تحجّر و جمود و ایجاد حسّ تعهد و مسئولیت در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها، آغازی بر رهاسازی ظرفیت عمومی در جهت به‌دست‌گرفتن سرنوشت خویش و پایان‌بخشیدن به سلطۀ ظالمان و جائران از حاکمان دست‌نشانده در سرزمین‌های اسلامی به‌ویژه ایران بود.
امروز بعد از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، پژواک و طنین فریاد استقلال‌طلبانه و آزادیخواهانۀ تربیت‌یافتگان مکتب مبارزه امام خمینی(ره) در دور و نزدیک جهان اسلام به گوش می‌رسد و در بسیاری از نقاط استراتژیک و کانونی سرزمین‌های اسلامی نشانه‌های تغییر و انقلاب به ظهور رسیده است.
روح امام خمینی(ره)، پس از بیست و پنج سال از رحلت و عروج قدسی‌اش، از بلندای ملکوت الهام‌بخش بشریت معاصر است. امام خمینی(ره)، امروز برتر و بیشتر از دیروز بر قلب‌ها حکم می‌راند و دل‌ها را به تسخیر خود می‌کشد؛ چنانکه پس از گذشت دو دهه، پیش‌بینی‌هایش به‌وقوع پیوسته است و خیزش جهانی محرومان و مستضعفان از خاورمیانه تا افریقا و از افریقا تا امریکا آغاز شده است. هرچند این مقابله و خیزش صدمات و لطماتی نیز بر قیام‌کنندگان تحمیل می‌کند، اما هزینه‌ای که اردوگاه استکبار جهانی متحمل می‌شود، بسیار سنگین‌تر و گران‌تر از طرف مقابل است.
کاخ‌نشینان استکباری و وابستگان جیره‌خوار آنان و هم‌پیمانان منطقه‌ای آنها، دیگر نمی‌توانند به آرامش و راحتی حکمرانی کنند. جبهه مقاومت علی‌رغم توطئه‌ها و نیرنگ‌ها و پول‌خرج‌کردن‌های قارون‌های نفتی شبه‌جزیره و شیخ‌نشین‌ها و آرزومندان خلافت عثمانی، راه نفوذ و سلطه را سدّ کرده است؛ هرچند استکبار جهانی دست به بدل‌سازی خیزش و مقاومت اسلامی در چهرۀ طالبان، القاعده، النصره و ده‌ها گروهک دست‌پروردۀ تروریستی زده است که عقل و خرد را در پای شهرت و شهوت به جمود کشیده‌اند.
جبهه‌های متعدد گشوده‌شده در برابر امت اسلامی حاکی از نگرانی شدید استکبار جهانی به‌ویژه امریکاست، اما به‌یقین صبح پیروزی نزدیک و وعدۀ الهی در یاری محرومان و پیروزی مؤمنان بسیار نزدیک‌تر است.
امروز که در آستانۀ قیام پانزده خردادماه و سالروز ارتحال امام خمینی رحمت‌الله علیه قرار داریم، یاد آن بزرگ‌مرد را گرامی می‌داریم و به روح بلند همۀ شهیدان نهضت جهانی اسلام، به‌ویژه شهیدان طلیعه‌دار نهضت امام خمینی(ره) درود می‌فرستیم و با امام و شهیدان پیمان می‌بندیم که از جمهوری اسلامی، این میراث ماندگار امام خمینی(ره) تا آخرین نفس و آخرین قطرۀ خون خود صیانت و پاسداری کنیم. جمهوری اسلامی یقیناً در پرتو هدایت‌های رهبری خود، که ردای ولایت فقیه برازندۀ اندام اوست و اتحاد و یکپارچگی و هشیاری ملت ایران که چشم جهانیان به او دوخته شده است، تا دستیابی به قله‌های تعالی و پیشرفت و ساختن جامعۀ آرمانی زمینه‌ساز قیام مهدوی به پیش خواهد تاخت.
روز بیست و چهارم خرداد ماه امسال، میدان حضور حماسی سیاسی ملت ایران است که با انتخابات یازدهمین دورۀ ریاست جمهوری اسلامی، برگ زرّین دیگری بر افتخارات ملی و دینی خود بیفزایند. به‌طور حتم در این مرحله از تاریخ انقلاب اسلامی، حضور گرم و مشتاقانۀ سیاستمداران، نخبگان، روشنفکران، عالمان، حوزویان، دانشگاهیان و آحاد مردم ایران چنان شگفتی‌آور و حماسه‌آفرین خواهد شد که دستگاه‌های رسانه‌ای و امنیتی اردوی استکبار را ماه‌ها درگیر پردازش و تحلیل ماجرا خواهد کرد.
اینجانب از باب «تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر» که از وظایف تک‌تک افراد جامعۀ ایمانی نسبت به همدیگر و مصداقی از عمل صالح و عمل مؤمنانه است، تمام هموطنان به‌ویژه آحاد جامعۀ بزرگ فرهنگیان را به حضور با‌شکوه در انتخابات و مشارکت در خلق حماسۀ سیاسی فرا‌می‌خوانم. از خداوند متعال،‌ عنایات ویژه حضرت بقیه‌الله‌الاعظم عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف را نسبت به ملت بزرگ ایران مسئلت نموده و رحمت و غفران واسعۀ الهی را برای امام راحل و شهیدان آرمیده با او آرزومندم.

١٣٩٢/٣/١٢
محی الدین بهرام محمدیان

نظرات

یاد و نام امام خمینی برای همیشه پاینده باد انشاالله انقلاب اسلامی به انقلاب جهانی امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف متصل خواهـد شد.

انتخابات ریاست جمهوری به فضل الهی بسیار پر شورتر از دوره های قبل خواهد بود

به نظر من پژواک انقلاب اسلامی تازه به گوش جهانیان میر سد والآن اول کار است اگر مسئولان و مردم با هم متحد باشند و مشکلات داخلی را با همدلی بر طرف کنند و کار آمدی نظام مردم سالاری دینی را نشان دهند دهه های در پیش رو متعلق به اسلام خواهد بود

انتخابات ریاست جمهوری یک آزمون بزرگ برای ملت ایران است که انشاالله از آن سربلند بیرون خواهد آمد.

امام خمینی مرد بی نظیر تاریخ معاصر ماست غرب را متحیر کرد ،شرق را در تنگنا گذاشت و جهان را به خود مشغول کرد.و به قول علامه ی امینی "الخمینی ذخیرة الله للشیعة"امام ذخیره الهی برای روزگار ما بود.روحش شاد راهش مستدام باد

امام خمینی عاشق خدابودوزندگی اش راصرف خداکردودراین راه ازهیچ کوششی وانزدوحامی جوانانی بودکه اینده روشنی داشتند.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
2 + 0 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.