محرم و عاشورا فرصت مغتنم برای ارتقاء معرفت نسبت به اهلِ بیت علیهم‌السلام است

دکتر محمدیان: محرم و عاشورا فرصت مغتنم برای ارتقاء معرفت و تعمیق محبت و ابراز مودت به اهلِ بیت علیهم السلام است.
به گزارش نور خبر آیةالله محمدیان تبریزی در سخنرانی هفتگی در جمع نمازگزاران مسجد نور ضمن تسلیت مجدد فاجعه ی غمناک منا و گرامیداشت یاد جان باختگان این حادثه تاکید کرد؛ نباید ذکر این فاجعه کم رنگ شود وَ در مراسم و مجالس مختلف لازم است ابعاد مختلف آن بازگو شود تا برهمگان معلوم شود که رژیم حاکم بر حجاز، دولت وهابی سعودی بجای اهتمام در خدمت رسانی برای حجاج و مهمانان خانه ی خدا و مدیریت مراسم حج، مدیریت جنگهای نیابتی در منطقه را بعهده گرفته است و با صدور اندیشه ی خشونت طلبانه ی وهابیت ضربات سنگین و هولناکی را بر پیکر امّت اسلامی وارد کرده و اتحاد و یکپارچگی مسلمانان را مخدوش کرده است.
آیةالله محمدیان تبریزی در آستانه ی فرا رسیدن ماه محرم اظهار کرد: ماه محرم فرصت مغتنمی است تا با حضور در مجالس حسینی، علاوه بر نشان دادن محبت و علاقه ی خود به اهل بیت علیهم السلام و تعظیم شعائر اسلامی که نشانه ی تقوای الهی است، آگاهی خود را نسبت به معارف اسلامی اعم از عقائد و احکام و اخلاق بالا ببریم و با ارتقاء معرفت خود نسبت به امام حسین علیه السلام و اهداف مقدس آن امام بزرگوار وسیره وسنت ائمه ی معصومین علیهم السلام مودت و تبعیت خود را عمق ببخشیم.
استاد محمدیان مجالس حسینی را انسان ساز توصیف کرد و اضافه نمود؛ انقلاب اسلامی ریشه در نهضت حسینی و عاشورا دارد و به همین خاطر ذلت ناپذیر و ظلم ستیز است و پایداری و صبر و استقامت و توکل به خدا را از امام حسین و یاران شهیدش آموخته است و در پیام رسانی ارزشهای آن به زینب کبری سلام الله علیها تأسّی کرده است.
محمدیان تبریزی از وعاظ و ذاکرین حسینی درخواست کرد در ذکر مصائب و مراثی روح عزت طلبی و ذلت گریزی را به مناسبترین وجه انعکاس دهند و با یادآوری خاطره ی شهدای انقلاب اسلامی و آرمانهای امام راحل و مقام معظم رهبری درسهای امروزین کربلا را منتشر نمایند.
آیة الله محمدیان در پایان این مراسم باذکر مصائب اهلِ بیت و یادآوری مظلومیت جان باختگان منا به استقبال محرم رفتند.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
پنجشنبه, 16 مهر, 1394

نظرات

نازم آن آموزگاری را که در یک نصف روز
دانش آموزان عالم را چنین دانا کند
ما از حسین " هیهات منّاالذّلّة " آموخته ایم و هرگز با یزیدیان زمان سازش نخواهیم کرد.

آل سعود = آل امیة
کشتگان منا لب تشنه جان دادند ، قربون لبهای تشنه ات یا اباعبدالله

حاج آقا مگه تاحالا "تبریزی "نبودید؟ اخیراً در بعضی مطالبتان آمده؟!

چه اشکالی داره ،خب معلومه تبریزی اند و همشهری ما . بعدش هم خدارو شکر محمدیان ها زیاد شده اند بهتر ه معلوم بشه محمدیان تبریزی ، گلپایگانی ، اردکانی و ...

بر مشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا
بر دلم ترسم بماند آرزوی کربلا
جانم به فدای امام حسین ،امسال انشالله در مراسم اربعین وهابیت عظمت و شوکت موکب حسینی را خواهد دید و اربابان امریکایی آنها خواهند فهمید که هر کس با آل علی در افتاد ،بر افتاد

انقلاب اسلامی انقلاب محرم و صفر است و محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر! ما با خوین شهیدان و روح امام امت رحمةالله علیه و مقام معظم رهبری پیمان می بندیم تا از ادامه راه امام حسین علیه السلام و شهیدان خسته نشویم تا پرچم سرخ حسینی در دست امام عصر عجل الله تعالی به اهتزاز در آید و کعبه و مکه از لوث وجود خائنین به اسلام پاک گردد.

مراسم اربعین را با شکوه تر از همیشه باید برگزار کرد تا سعودی ها بی لیاقتی خود را برأی العین ببینند.

باید بیشتر مواظب بود تا سعودی ها برای فرافکنی در مراسم اربعین ایجاد اختلال نکنند ،و اقدامات تروریستی انجام ندهند تا بگویند فقط در مراسم منا و حج اتفاق ناگواری نمی افتد . چون از وهابی ها و فرزندان نامشروع آنان داعشی ها و القاعده و النصرة این قبیل انسان کشی ها بعید نیست.

ماتم حسینی بر همه ی دلدادگان سالار شهیدان حسین بن علی علیه السلام تسلیت باد و پیام ذلت گریزی و ظلم ستیزی آن امام جاودانه .

سلام بر حسین
اسوه ی آزادگی
نمونه ی کامل انسانیت
مظهر شرافت و شهامت و شجاعت
پدر شهادت و شهیدان
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین

جانم به فدای حسین
جانم به فدای لبهای خشکیده ی حسین و فرزندان او

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
15 + 5 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.