دولت سعودی مسؤول پاسخگویی درباره‌ی قصور و تقصیر خود درباره‌ی حادثه‌ی منا است.

دولت سعودی مسؤول پاسخگویی درباره‌ی قصور و تقصیر خود درباره‌ی حادثه‌ی منا است و نمی تواند از زیر بار آن شانه خالی کند.
نور خبر: امشب بعد از نماز مغرب و عشا با حضور نمازگزاران مسجد نور مراسم یاد بود برای جان باختگان فاجعه ی منا و دعا برای شفا و سلامت مصدومان وَ مجروحان و مفقودان این حادثه برگزار شد در این مراسم بعد از تلاوت قران کریم توسط قاریان و ذکر مصائب اهلِ بیت علیهم السلام ، آیةالله شیخ محی الدین محمدیان سخنرانی کرد. وی با تسلیت این مصیبت به ساحت مقدس حضرت بقیةالله ارواحنافداه و مقام معظم رهبری و امت اسلامی برای بازماندگان صبر و اجر مسألت نمود و برای شفا و عافیت مصدومان و سلامت مفقودان دعا کرد.
استاد محمدیان با یادآوری فهرستی از بی کفایتی های دولت سعودی در برگزاری مراسم حج در سالهای پیشین ،اظهار کرد فاجعه امسال در تاریخ حج بیت الله الحرام بی سابقه است و حکایت از این دارد که مشغولیت دولت سعودی در جنگ تحمیلی علیه مردم بی گناه یمن آنها را از تمرکز بر روی موضوع حج غافل کرده است و در مدت کوتاهی حوادث ناگواری اتفاق افتاده است.
آیةالله محمدیان ضمن انتقاد از موضع گیری های غیر مسؤولانه ی مقامات سعودی و مفتی اعظم سعودی اظهار کرد؛ فرار از پذیرش مسؤولیت و تعهدات شرعی و قانونی و دست أویز قرار دادن قضا و قدر و مشیت الهی اقدام جاهلانه و نگرش انحرافی به مقوله دین و أموزه های اسلامی است.
استاد محمدیان اظهار کرد آنچه در منا اتفاق افتاده است نشان قطعی عدم صلاحیت حکومت سعودی برای اداره ی حرمین شریفین است و ضرورت دارد دول اسلامی به ویژه جمهوری اسلامی از طریق سازمان کنفرانس اسلامی و حتی سازمان ملل نسبت به این مسأله پیگیری لازم را بعمل بیاورند.
استاد محمدیان با قدر شناسی از مقام معظم رهبری و موضع گیری داهیانه ی ایشان ، اعلام سه روز عزای عمومی را توجه به عمق فاجعه و همدردی ملی با مصیبت دیدگان و خانواده های سوگوار دانست.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
شنبه, 4 مهر, 1394

نظرات

حاج آقا، قربونتون برم، پاسخگوی کی ؟ کی می پرسه ،کی جواب میده؟ اردوغان می پرسه یا شاه اردن یا رییس جمهور مالیزی و پاکستان و شاه قطر و امارات و بحرین و بنگلادش ؟دنیا مگر حساب و کتاب داره؟

دولت سعودی خائن به اسلام و مسلمین و جنایتکار است این دولت مسؤول تمام کشتار ها در عراق و سوریه و بحرین و افغانستان است و از تمام فرقه های تروریستی مانند داعش و النصرة و القاعده حمایت میکنه.

با تسلیت فاجعه جان باختگان منا برای جهان اسلام ورهبر دل سوخته و پر صلابت مان ، در بدو امر به نظر می رسد آنچه از سوی دولت حاکم بر حجاز سر می زند نوعی بلاهوت و حماقت است ولی با تامل می توان فهمید نه ! حماقت اندازه ای دارد این رفتاره با قصد و غرض انجام می شود و این جنایت است. جانی ها باید به سبب جنایتشان محاکمه بشنوند.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
8 + 11 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.