جزییات تغییر کتابهای چهارم و هشتم برای سال تحصیلی جدید

محی الدین بهرام محمدیان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: در پایه چهارم برای سال تحصیلی 94-93 کتابهای ریاضی، هدیه آسمانی و مطالعات اجتماعی جدید التالیف است و مابقی کتابها تغییرات کلی همسو با برنامه درسی ملی دارند.

وی افزود: همچنین در پایه هشتم به فراخور تالیف کتابهای جدید پایه هفتم در دروس زبان انگلیسی، عربی، تفکر و سبک زندگی، مطالعات اجتماعی و کار و فناوری نیز جدید التالیف است. سایر کتابهای این پایه غنی سازی محتوایی خواهد شد.

محمدیان درباره آموزش کتابهای جدید التالیف پایه های چهارم و هشتم به معلمان توضیح داد: آموزش معلمان کتابهای جدیدالتالیف حضوری و نیمه حضوری است اما آموزش کتابهایی که غنی سازی محتوایی می شوند، حضوری نیست و معلمان می توانند آموزشها را به صورت غیرحضوری به شیوه مطالعاتی و یا آموزشهای مجازی فرا گیرند.

محمدیان همچنین در پاسخ به اینکه آیا تالیف کتابهای چهارم و هشتم به پایان رسیده است، توضیح داد: تالیف کتابها به اتمام رسیده و کتابهای پایه چهارم ابتدایی و هشتم در تاریخ 15 شهریورماه همزمان با سایر کتابهای همه پایه‌های تحصیلی توزیع می شود.

صدا و سیما هنوز مجوز تبلیغات خود را به ما ارائه نداده است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در بخش دیگری از گفتگوی خود با خبرگزاری مهر درباره اینکه آیا صدا و سیما اعلام کرده مجوز تبلیغات کتابهای کمک آموزشی غیراستاندارد را از کدام بخش آموزش و پرورش گرفته است، گفت: در ماههای پایانی سال گذشته مدیر بازرگانی صدا و سیما اعلام کرد که مجوز این تبلیغات را از آموزش و پرورش گرفته و ما از آنها خواسته ایم تا مجوز را به ما ارائه دهند، اما آنها هنوز هیچ مجوزی به اموزش و پرورش ارائه نداده اند و همچنان منتظر هستیم.

رشد سپید برای دانش آموزان نابینا منتشر می شود

محمدیان همچنین از انتشار نشریه ای جدید با عنوان "رشد سپید" خبر داد و گفت: در ادامه چاپ سلسله نشریات رشد، تصمیم گرفته ایم که رشد سپید را ویژه دانش آموزان نابینا منتشر کنیم تا دانش آموزان کم بینا و نابینا نیز به جمع مخاطبان نشریات رشد بپیوندند.

به گفته معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش، این نشریات برای دبستانی‌ها منتشر می‌شود و هدف ما این است که با قیمت ارزان به دست مخاطب برسد و از توزیع خوبی هم برخوردار باشد.

وی درباره اینکه آیا از سال تحصیلی جدید این نشریه در اختیار دانش آموزان نابینا قرار می گیرد، گفت: در تلاش هستیم تا در مهر 94-93 نسخه های آزمایشی نشریه "ایران سپید" را منتشر کنیم.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
سه شنبه, 26 فروردين, 1393

نظرات

کتاب فرهنگ و هنر پایه هشتم تغییر خواهد کرد؟
آیا پایه هشتم اصلا هنر دارند؟ اگر دارند چند ساعت؟
برای معلمان هنر دوره حضوری برگزار خواهد شد یا خیر؟

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
5 + 0 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.