تسلیت به مناسبت درگذشت نویسنده انقلاب مرحوم امیرحسین فردی

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

رسیدن به آرامش ابدی پس از تلاش گسترده و جهاد مستمر علمی و عملی از آن مردانی است که زندگی خود را با نام پروردگار آغاز کرده‌اند و بر آن قول و عقیده استقامت ورزیده‌اند؛ کسانی که در طول حیات خود از انتخاب چنین مرامی نهراسیده‌اند، بر جلوه‌گری‌های دنیا دل نباخته‌اند و یا از فقدان آن محزون نشده‌اند. امیرحسین فردی، نمونه‌ای اینچنین است که در واپسین نفس دنیایی خویش، ‌با بشارت فرشتگان الهی روح و ریحان بهشتی را نفس کشیده است؛ ان‌شاءالله.

هجرت زودهنگام امیرحسین فردی، نویسندۀ مؤمن و متعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی با آنکه نشان سبکبالی و سبک‌باری اوست، اما بر دوستان و شاگردان، همراهان و همکاران وی که به او سخت دل بسته بودند، بسیار گران و سخت است. حلقۀ هنرمندان و نویسندگان بسیجی نگینی را از دست داده است که شب‌چراغ بزم مطالعات و نقد و بررسی‌های حوزۀ ادبیات داستانی و گفت‌وگوهای صادقانه و بی تکلف و بی‌ریای بچه‌های مسجد بود.

امیرحسین فردی، که خود رنج فقر را در یافتن گنج معرفت و خلوص چشیده بود، بیش از دو دهه در کیهان بچه‌ها سپری کرد؛ از سپهر کودکان این مرز و بوم ستاره‌ها را به کهکشان شهدا رهنمون شد و در حلقۀ یاران مسجد جوادالائمه(ع) نه تنها نویسندگانی برای زمین بلکه راویانی از زمین برای آسمانی‌ها تربیت کرد تا در افق بالا الهام‌گر جشنوارۀ حبیب باشند.

اینجانب با تأثر و تأسف تمام، درگذشت این نویسنده و مربی مخلص و صبور و بی‌ادعای بسیجی را که سالیانی چند در فرهنگنامه قرآنی افتخار مصاحبت و معاشرت با او را داشتم، به جامعۀ فرهنگی و هنری و علمی و ادبی کشور، به‌ویژه به دوستان، همراهان، همرزمان و خانوادۀ گرانقدر و داغدارشان و تمام بچه‌های مسجد تسلیت می‌گویم. از درگاه خداوند برای آن فقید سعید رحمت و مغفرت واسعه و برای تمام دل‌سوختگان فراق آن یار سفرکرده صبر و اجر جزیل مسئلت می‌کنم. انّه یحبّ‌الصابرین

ششم اردیبهشت 1392
محی‌الدین بهرام محمدیان

نظرات

انصافا آقای فردی مرد ممتازی بود ،روحیه مردم داری بالأیی داشت،در کار خودش وارد بود دراستان عقاب سبلان را خیلی دوست داشتن.

سلام حاج آقای محمدیان چهلم آقا امیر نزدیکه لطف کنید شما بیایید در مراسم سخنرانی کنید.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
15 + 5 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.