محکومیت جنایت طالبان در کشتار شیعیان روستای میرزا اولنگ افغانستان

بسم الله الرحمن الرحیم
"وَ مَنْ قُتِلَ مظلوماً فَقَدْ جَعَلْنا لولیّه سلطاناً"

خبر هجوم تروریستی گروه طالبان به شهر صیاد و قتل و کشتار آنان در روستای میرزا اولنگ، در ماه محترم ذی قعده که جزو ماه های حرام است و جنگ و نزاع در آن حرمت شرعی دارد، همچون پتکی بر جان و روان ما کوبیده شد. شهادت شیعیان هزاره، نمونه ای از نسل کشی و جنایت جنگی علیه انسانهای بی گناه و غیر مسلح است که در سکوت رسانه ای و به تحریک جریان وهابیت و چراغ سبز امریکایی ها در سه سال اخیر برعلیه شیعیان در افغانستان اتفاق می افتد.
بر اساس گزارشهای منابع مستقل، حمله کنندگان به روستای میرزا اولنگ با پرچم های سقید و سیاه که نشان از همکاری مشترک طالبان و داعش در این هجوم دارد، در اولین حرکت بیش از پنجاه نفر از اهالی بی دفاع را از خانه های خود بیرون کشیده و یکجا تیرباران کرده اند و علاوه بر آن برخی از ساکنان را از بالای کوه پرتاب و برخی را سر بریده اند. آوارگان این حمله ی ناجوانمردانه بیش از ششصد خانوار هستند، آنان بی آنکه اجازه ی دفن شهدای خود را پیدا کنند از محل زندگی خود بیرون رانده شده اند.
تغییر استراتژی جنگی طالبان وگروه های تکفیری نشان از این دارد که برخی از کشورهای منطقه در جهت به هم ریختن انسجام ملی و ایجاد دشمنی فرقه ای و مذهبی در افغانستان و بیرون از مرزهای آن در میان شهروندان مهاجر افغانی هستند.د لارهای نفتی و چشم پوشی های اطلاعاتی کشورهای مداخله گر در افغانستان و تعلل عوامل حکومتی در پیش گیری از وقوع جنایت علیرغم اطلاعات قبلی از احتمال وقوع تهاجم بر ضد شیعیان حکایت از طراحی پیچیده و شیطنت آمیز برای تصفیه ی نژادی و مذهبی و قومی دارد.
ما ضمن محکوم کردن این جنایتهای ضد انسانی از مسؤولان و دولتمردان افغانی می خواهیم به وظایف قانونی و انسانی و اسلامی خود در قبال تضمین امنیت شهروندان شیعی بیش از پیش اهتمام بورزند و عوامل این جنایت ضد انسانی را مجازات و سرکوب نمایند. از دولت جمهوری اسلامی نیز انتظار می رود از تمام راه های دیپلماتیک و با تمام امکانات با ابراز همدردی وهمراهی با ملت افغانستان و شیعیان مظلوم از حکومت افغانستان بخواهند تا نسبت به وظایف خود اقدام نماید و مانع گسترش و تکرار این قبیل جنایات باشند.
مجددا با ملت افغانستان بویژه شیعیان مظلوم آن کشور و ساکنان روستای میرزا اولنگ و مناطق هزاره نشین ابرازی همدردی نموده و این مصائب را بر آنان تسلیت می گوییم. "و سیعلم الذین ظلموا ایّ منقلب ینقلبون"

هفدهم ذی قعده ١٤٣٨ هجری قمری مطابق با نوزدهم مرداد١٣٩٦ هجری شمسی
محی الدین محمدیان

نظرات

جانی پروران امریکایی خجالت بکشند که چه بر سر ملتهای مظلوم می آورند، طرفداران امریکا خجالت بکشند که در جنایتهایی شریکند؟!!!!

هموطنان دل نازک و پر عاطفه انسانی کجایند ،اونایی که بخاطر کشته های شارلی ابدو فرانسه شمع روشن کردند و از تاسف لب گزیدند
مظلومان افغانستان هم انسانند !
دنیای متمدن نفرت به دروغ های تو

وای از این جنایت!
انسان باید چقدر، ذات انسانی خود را از دست داده باشد تا همانند درندگان بتواند بکشد، پاره کند و در حق همنوع خودش این همه بی رحم باشد واقعا تصاویرش دل آدم را کباب می کند،
خداوند به بازماندگانشان صبر مرحمت کند.

جناب استاد دکتور محمدیان
از همدردی تان با ملت افغانستان بیکران سپاس می گذاریم دعا کنید بحول و قوه الهی این اشرار شرشان از سر مردم مظلوم افغانستان دفع شود و مردم ما هم روی آرامش ببینند. بازهم یک دونیا تشکر

شهادت و بی خانمانی ملت افغانستان و کشتار شیعیان بی دفاع نشان محکومیت و نابودی اندیشه ی تکفیری است
جریان تکفیری از هر نوعش ،داعش و طالبان و القاعده و.... همه از یک آخور می خورند . عروسکهای خیمه شب بازی امریکا و دولت نابکار وهابی سعودی هستند
مرگ بر امریکا

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
6 + 8 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.