بیانیه‌ی دکتر محی‌الدین محمدیان تبریزی در حمایت از مردم تحت اشغال قره باغ

بسم الله الرحمن الرحیم
سرزمین های اسلامی حریم تمام مسلمانان است، اشغال و یا تحمیل جنگ بر مردم هر کدام از بلاد اسلامی تمام مسلمانان را موظف می‌کند از آن دفاع و در رفع تهاجم و دفع خطر به هر نحو ممکن اقدام و مردم تحت هجمه و اشغال را مساعدت و یاری نمایند.
اشغال سرزمین های شمال غرب ایران توسط دولت تزاری و دوام آن در دوره بلشویکی وعدم اقدام جدی دولت آذربایجان بعد از فروپاشی شوروی سابق منجر به جرأت یافتن برخی دولت های جدید التاسیس در منطقه ‌ی قفقاز‌، به ادامه‌ی اشغال برخی مناطق من جمله قره باغ گردیده است. امروز مردم آذربایجان به ویژه منطقه ‌ی تحت اشغال ارمنستان متحمل ظلم مضاعف هستند. مدعیان حمایت از آنان در دولت آذربایجان عزم جدی برای آزاد سازی نداشته و هر‌‌ از چندگاهی با تحریک بیگانگان آتش جنگ از سوی طرفین شعله ور گشته و در نابسامانی و آشوب در منطقه دولتهای هم پیمان با رژیم صهیونیستی موجبات گسترش نفوذ اسرائیل را فراهم می‌سازند.
ما به جد از مردم مسلمان آذربایجان، قفقاز و هموطنان و هم کیشان تحت اشغال در قره‌باغ حمایت خود را اعلام داشته و تجاوز و ادامه‌ی اشغال را از سوی ارمنستان محکوم می‌کنیم و یقینا در صورت عزم جدی دولت آذربایجان کما فی السابق جمهوری اسلامی به حسب وظیفه‌ی ذاتی خویش و پیوندهای موجود دینی، تاریخی و فرهنگی از آن حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.
اما یاد آوری این نکته را ضروری می‌داند که باز کردن پای دولتهای بیگانه، عناصر شوم افراطی وهابی و سلفی‌ مانند بقایای داعش و یا جاسوس‌های رژیم صهیونیستی امری نامعقول و خلاف مصالح مردم مسلمان منطقه است و یقیناً با مقابله‌ی شدید مردم ولایتمدار و شیعه‌‌ی آذربایجان مواجه خواهد شد.
مردم استانهای شمال غرب کشور زنجان، اردبیل و آذربایجان با تأکید بر پیوندهای عاطفی، قومی و دینی خود با برادران و خواهران مسلمان و حمایت و پشتیبانی از آسیب‌دیدگان تهاجمات اخیر و آرزوی شفا و بهبود برای مجروحان و رحمت و غفران بر پرکشیدگان به جوار حق تعالی و مسألت صبر و شکیبایی برای بازماندگان، نسبت به هر نوع عمل خودسرانه و تحریک آمیز فرقه گرایانه عکس‌العمل نشان خواهد داد.
اللهم انصرالاسلام و المسلمین واخذل الکفار و المنافقین
محی‌الدین محمدیان تبریزی
یازدهم مهرماه ۱۳۹۹

نظرات

رژیم صهیونیستی بازیگران اصلی مناقشه‌ی قره باغ است ،اگر دولت الهام علی اوف واقعا در صدد آزاد سازی قره باغ است بجای اتحاد با اسرائیل ، متحد با جمهوری اسلامی شود تا همه شیعیان یکجا وطن را آزاد کنند

آذربایجان اویاخدی
اینقلابا دایاخدی
آذربایجان جانباز
اینقلابدان آیرلماز

این ماجرای درگیری و جنگ در قره باغ یک توطئه است و باید توطئه ‌ی صهیونیستی در اطراف مرزهای جمهوری اسلامی بایدزیر نظر باشد.

مگه اردبیل جزوآذربایجان نیست که فرمودی زنجان و اردبیل وآذربیجان،! همین تاریخهای اسلامی همگی دارند اردبیل مرکز آذربایجان بوده نکنه به عمد چنین نوشتی؟

بله، آذربایجان شامل استانهای قزوین ، زنجان ،اردبیل ،آذربایجان شرقی و غربی و بخشی از بیجار و همدان و تمام اراضی اشغال شده قفقاز توس تزار و بلوشویکها را شامل می شود ولی بخشی از آن هنوز تحت تصرف به عنوان یک کشور شناخته می‌شود و استان های جدید التاسیس نیز در نام شهرهای مرکزی را بخود دارند.

منطقه قفقاز باید به دامن وطن بازگردد ،قفقاز جزئی از ایران و آذربایجان بزرگ است که در روزگار حکومت نالایق قاجار بر اساس معاهده‌ی ننگین ترکمنچای و گلستان از پیکر وطن جدا شده است و دولت کمونیستی بعد از تزار نیز به ذغال ادامه داد.امروز باید از طریق همه پرسی از تمام ساکنان منطقه ‌ی اشغالی نسبت به برگشتن به آغوش مادر وطن ایران سرافراز سوال شود.

راه حل جمهوری اسلامی برای خاتمه جنگ عادلانه است؛
۱-خروج ارتش ارامنستان از مناطق اشغالی۲-احترام به مرزهای بین المللی۳-تامین انمنیت ارامنه ساکن درقره باغ

دولت آذربایجان توصیه‌ی رهبر جمهوری اسلامی را بکار ببندد و وزارت خارجه پیگیر عملیاتی شدن توصیه ایشان با دولتهای روسیه و ترکیه باشند.

دولت آذربایجان برای آزاد سازی قره باغ صادقانه عمل کند . برنامه صهیونیستها به فرسایش کشاندن )مکانات جمهوری اذربایجان است.

به نظر می رسد بازیگران منطقه ای مانند رژیم صهیونیستی و دولت ترکیه و روسیه بافرسایشی کردن نزاع قره باغ در صدد کاستن توانایی های آذربایجان و آماده باش تحمیلی به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی هستند. لذا لازم است دولت آذربایجان با عزم جدی کار را تمام کند و یا با اقدام به آتش بس از طریق مجامع بین الموالی باز پس گیری را پیگیری کند.

باید نسبت به وضعیت میدانی قره باغ مطالعه جدی صورت بگیرد و برای جلوگیری ازنفوذ عوامل داعشی و صهیونیستی چاره اندیشید.

نظر دهید

Plain text

 • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • No HTML tags allowed.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
 • Lines and paragraphs break automatically.
5 + 11 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.

آمار بازدید

 • بازدید کل:8,337,267
 • بازدیدکنندگان:383,621
 • تعداد محتوا:2,140
 • آدرس شما :3.227.235.216
 • از تاریخ :1392,01,20
 • تعداد بازدید:
  • امروز :755
  • دیروز:2,201