تسلیت درگذشت ابوالشهید حضرت آیةالله میرابراهیم سید حاتمی اردبیلی اعلی الله مقامه

بسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
درگذشت عالم عامل، ابوالشهید حضرت آیةالله میر ابراهیم سید حاتمی اردبیلی اعلی الله مقامه موجب تأثر گردید. آن مرحوم از بزرگان علمای دارالارشاد اردبیل و از چهره های انقلابی از آغاز نهضت اسلامی بود.
آیت‌الله سیدحاتمی طاب ثراه از اوان کودکی علاوه بر تحصیل در نظام آموزش رسمی، مقدمات و بخشی از علوم حوزوی را از اساتید وقت حوزه‌ علمیه اردبیل همچون شیخ محسن نجفی، آخوند ملا بشیر مدرس، حاج شیخ عبدالغفور عاملی، شیخ غلامحسین غروی قدسی، حاج میرزا ابراهیم کلانتر فرا گرفت و برای تکمیل تحصیلات سطوح عالیه با مهاجرت به حوزه ی مقدسه قم از محضر اساتید بزرگ حوزه و دروس خارج فقه و اصول حضرات آیات عظام حاج آقا حسین بروجردی، آقا سید محمد حجت، شیخ محمدعلی اراکی و امام خمینی(ره) بهره مند گردید و به مقامات عالیه علمی نایل آمد.
آیت الله سید حاتمی در نهضت پانزده خرداد بعد از زخمی شدن در فیضیه توسط ساواک به زادگاه خود اردبیل بازگشت و به تدریس سطح عالی علوم حوزوی در حوزه علمیه، تفسیر قرآن کریم، سخنرانی و ارشاد و دیگر فعالیت‌های مذهبی همت گمارد.
همراهی با نهضت اسلامی و حضور فعال در عرصه ی انقلاب با تقدیم فرزند شهید خود در جریان هشت سال دفاع مقدس ثبات قدم خود را نشان داد.
آن جناب از سوی مردم متدین استان آذربایجان و اردبیل به نمایندگی مجلس خبرگان برگزیده شد و با سرپرستی حوزه ی علمیه اردبیل و احداث مساجد و مرکز درمانی، خدمات خود را ماندگار ساخت.
رحلت این عالم ربانی ضایعه ای بر جامعه ی روحانیت و حوزه های علمیه است، اینجانب این ضایعه و مصیبت را به عموم مردم متدین و ولایتمدار دارالارشاد اردبیل و آذربایجان، حوزه های علمیه و مراجع عظام به ویژه بیت آن مرحوم تسلیت عرض می کنم و از درگاه حضرت ربوبی رحمت و غفران واسعه و هجواری با اجداد طاهرینش مسألت می نمایم. انه هو الغفور الرحیم
محی الدین محمدیان
شانزدهم دی ماه ۱۳۹۷

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
4 + 15 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.