تسلیت شهادت آیت الله حاج شیخ عباسعلی سلیمانی رضوان الله تعالی علیه

بسم‌الله الرحمن الرحیم
انّا للّه و انّا الیه راجعون
شنیدن خبر ترور آیت الله حاج شیخ عباسعلی سلیمانی رحمت الله علیه، نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری، خبری بسیار تلخ و ناگوار بود. آن مرحوم را از زمان مسؤولیت نهاد رهبری در دانشگاه مازندران می‌شناختم و علاقمندی ایشان به مباحث فرهنگی و آموزشی و ارتباط با نسل جوان را می‌دانستم.
آن فقید سعید در دوره‌ی حضور خود در استان سیستان و بلوچستان علاوه بر خدمات دینی، سیاسی و اجتماعی در کمک به آموزش و پرورش به ویژه در حوزه‌ی آموزشهای فنی و مهارتی تأکید فراوان داشتند. بارها در بازدیدهای استانی ضمن گفت و گو از مسایل تربیتی و یادآوری نکات ویژه‌ی استان درباره توسعه‌ی اشتغال،آموزش دختران و آموزشهای مهارتی و توسعه ‌ی هنرستان‌ها متناسب با نتایج آمایش سرزمین از مکران تا زابل رایزنی و مشورت کرده بودیم.
ایشان علاقمند خدمت و مهیا به دیدار و ملاقات با حضرت ربوبی در لباس خدمت به خلق خدا بود و چه مظلومانه این دیدار در جامه‌ی شهادت بعد از طهارت و تمحیص رمضانی اتفاق افتاد.
اینجانب این ضایعه ‌ی مؤلمه را به جامعه‌ی حوزوی و دانشگاهی، مردم شریف مازندران به ویژه خانواده و دوستداران و علاقمندان ایشان تسلیت می‌گویم. و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و غفران واسعه و حشر با اولیاء الهی و برای خود و همه‌ی مروجان شریعت حسن خاتمه با شهادت در راه اسلام و قرآن و خدمت به حق و خلق آرزومندم. نحن ان‌شاءالله بهم لاحقون. و انه سمیع مجیب.
محی‌الدین محمدیان
رییس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت
هفتم اردیبهشت ۱۴۰۲

نظرات

خداوند حاج اقا را رحمت کند من وقتی دانشجوی دانشگاه بابلسر بودم در نماز جماعت شرکت می‌کردم ، ایشان همیشه با چهره‌ی بشاش با بچه ها برخورد می‌کردند. یک روز سر راه نماز منو دیدند ، پرسیدند چرا مثل روزهای قبل لبخند نداری؟ گفتم حاج اقا چیزی نیست. فرمود انشاالله چیزی نباشد. اما بعد نماز دوباره با هم مواجه شدیم، دوباره پرسید فکر می کنم نگران چیزی هستی، گفتم پدر مریض احوال است باید بستری کنیم. دعا کردند و اسمم را پرسیدند و دانشکده ام را .فردا بواسطه یکی از دوستان نهاد مبلغی برایم به عنوان وام پول فرستادند. بعد از فارغ التحصیلی حضورشان رسیدم تا قرضم را مسترد کنم ، ضمن خوش و بش پول را ازم گرفتند و پرسیدند کی داماد میشی ؟ گفتم همین عید مبعث عقدمان هست . حاج اقا تبریک گفتند و همان پول را در یک پاکت کادویی گذاشتند و به مندادند گفتند این هم کادوی من.

با عرض تسلیت، چرا استاندار مازندران و برخی دیگر از مسؤولان تا صدور پیام رهبری میخواستند ترور ایشان را در حد یک قتل عادی تنزل بدهند؟

مرحوم حاج آقای سلیمانی برای وحدت تشیع و تسنن تلاش می‌کرد. دربین اقوام سیستانی نیز تلاش می‌کرد اختلاف نباشد زابلی ها و بیرجندی ها و نارویی ها محبت حاکم باشد خداوند رحمتش کند.

Pages

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.