تسلیت به مناسبت درگذشت حجةالاسلام والمسلمین سید کلام الله صفوی رحمةالله علیه

بسم الله الرّحمن الرّحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون

دریافت خبر ارتحال عمدة العلماء الاعلام و مروج الاحکام حجةالاسلام و المسلمین آقا سید کلام الله صفوی رحمةالله تعالی علیه موجب تأثر و تأسف گردید.
آن فقید سعید از روحانیون روشن ضمیر، خدوم و مردم دار و در عرصه ی انقلاب اسلامی عنصری وفادار به امام و رهبری و همچون پدری مهربان برای جوانان بود. سابقه ی آشنایی و ارادتمندی اینجانب به ایشان سابقه ای طولانی و بیش از چهل سال است. از اوایل دوران نوجوانی در مسجد ولایت تبریز از موعظه و منبر ایشان بهره مند می شدیم و ایشان را مشوق خود برای حضور در جلسات قران و احکام و معرف اسلامی می دیدیم . بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در دوره ی امتحان و آزمایش روحانیت آذربایجان ،جناب ایشان با حق جویی و حقیقت بینی سنگر همراهی امام رضوان الله تعالی علیه را برگزید و در سنگر های انقلاب همچون مسؤولیت دفتر نمایندگی امام در نهضت سواد آموزی و سازمان هلال احمر خدمت کرد.
اینجانب در دوران حضورم در نهضت سواد آموزی استان آذربایجان شرقی ،لطف و التفات ایشان را به نسل جوان و خدمت به مردم بویژه محرومان و همچنین جدّ و تلاش برای ترویج احکام نورانی اسلام و ارزشهای انقلاب از نزدیک شاهد بودم. با اینکه جناب ایشان از روحانیون معنون تبریز و دارای مشغله و مراجعات زیاد بودند، ولی همراهی و همنشینی با آحاد مردم مخصوصا جوانان انقلابی و بسیجی و همکاران نهضت سواد أموزی را در زمره ی فعالیتهای روزانه خود داشتند . اقامه ی نماز جماعت در سنگر مسجد بازار و محله و بیان تفسیر قران و احکام با لحنی دلنشین برای نماز گزاران از شیوه ی مرضیه ی ایشان بود. هرگز از یادم نمی رود که در آغاز خطابه ها بعد از تسمیه و تحمید و صلوات بر محمد و آل محمد علیهم صلوات الله اجمعین ، به آیه ی شریفه ی "اُفَوّضُ امری الی اللهِ إنّ َ اللهَ بصیرٌ بِالْعباد" تمسک می جستند و روح توکل و اتکا به خداوند را در مخاطبان خود، می دمیدند.
اینجانب، بسیار متأثراز فقدان و درگذشت این عالم ربانی بعداز عمری طولانی خدمت به اسلام و مسلمین و تحمل سختی های بیماری در سالهای اخیر شدم و در عین حال از اینکه به دلیل گرفتاری و کسالت نتوانستم در مراسم تشییع و تدفین أن بزرگوار شرکت کنم، خود را بسیار مغبون و مغموم می یابم.
اینجانب این ضایعه ی مؤلمه را به مردم شریف تبریز، جامعه ی روحانیت آذربایجان، همکاران و یادگاران دوران خدمت نهضت سواد آموزی، خانواده های سوگوار، عموم وابستگان نسبی و سببی، آقازاده های محترم به ویژه دانشمند گرانقدر جناب حجةالاسلام والمسلمین حاج سید محمودی صفوی دام عزّه تسلیت عرض می نمایم. از درگاه حضرت باریتعالی برای آن فقید سعید رحمت و غفران واسعه ی الهی و همنشینی با اجداد طاهرین علیهم السلام بویژه صدیقه ی طاهره سلام الله علیها که ایام شهادت و ذکر مصائب آن علیا مخدره است، مسألت می نمایم. همچنین ازآستان حضرت ربوبی صبر و اجر برای بازماندگان و مصیبت دیدگان طلب می نمایم. اللهم صلّ علی محمد ٍ و آلِ محمدٍ کما صلّیتَ علی اِبراهیم و آلِ ابراهیم إنک حمیدٌ مجیدٌ

سوم اسفند ماه١٣٩٥
محی الدین بهرام محمدیان

نظرات

حاج آقا دیروز در مراسم ختم جای شما خالی بود، جای مرحوم حاج آقا کریمی خالی بود ، جای سعید آقا رضی منش ،جای شهید فتاحزاده ، گلهای قدیم نهضت همه خالی بود. حاج آقا صفوی رفت ،سالگرد نهضت که که دیدارشان رفتیم از همه یاد می کردند، حاج آقا خاطره اش تو دل همه می ماند اهل محل ،اهل بازار اهل تبریز ،ورزقان ، اهر ، خلخال ،شبستر و همه نهضتی ها
خداوند ایشان را رحمت کند و با مادرشان حضرت زهرا محشور باشند.

حاج آقای محمدیان درگذشت حجةالاسلام صفوی بر شما نیز تسلیت باد

جناب حجةالاسلام آقای صفوی واقعا مردی خوش قلب و مهربان و روحانیی بزرگوار و مردم دار بود و به عنوان نماینده امام درنهضت استان جایگاه مخصوصی در قلب بچه ها داشت.

جناب دکتر محمدیان
با سلام و ارادت درگذشت حجةالاسلام حاج آقای صفوی را حضور جنابعالی نیز که از یادگاران نهضت هستید تسلیت عرض می کنم. پایدار باشید
جنانی از سراب

ضمن عرض تسلیت درگذشت حضرت حجةالاسلام حاج آقای صفوی ،خاطره ای را نقل می کنم، چند سال قبل ایشان تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند و بعد از عمل از اتاق ریکاوری به بخش که منتقل کردند هنوز کاملا هوشیار نبودند . با یکی از نزدیکان بالای سر ایشان بودیم ،ایشان در آن حال آنچه بر زبانش جاری بود توسل به حضرت امام عصر ارواحنا فداه بود و برخی ادعیه و آیات را می خواندند. و معلوم بود که به این اذکار ایشان مداوت دارند و در حال بیهوشی نیز ضمیرشان آنها را تداعی می کند و قلبش با معارف اهل بیت علیهم السلام آشناست.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
5 + 4 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.