پیام تسلیت به مناسبت ارتحال شیخ الفقهاء حضرت آیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی رحمت الله علیه

بسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
الَّذِینَ تَتَوَفَّاهُمُ الْمَلائِکَةُ طَیِّبِینَ یَقُولُونَ سَلامٌ عَلَیْکُمْ ادْخُلُوا الْجَنَّةَ بِما کُنْتُمْ تَعْمَلُونَ
رحلت تأسف برانگیز عالم ربانی و فقیه صمدانی ،شیخ العلماء و الفقهاء ،حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی رحمت الله تعالی علیه،موجب تأثر شدید و ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای حوزه های علمیه شد.آن فقیه فقید از استوانه‌های فقاهت و از سنگربانان شریعت و حافظان شریعه‌ی انقلاب اسلامی بود. دلبستگی ایشان به امام راحل رضوان الله علیه و پذیرش عضویت در شورای نگهبان و حضور فعال در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی و دلسوزی های مشفقانه با مسؤولان نظام اسلامی مایه‌ی دلگرمی ملک و ملت بود.
اینجانب بارها در مقام ارائه‌ی گزارش و دریافت راهنمایی های لازم به حضورشان رسیده بودم . آنچه می‌فرمودند و آرزو می‌کردند همه خیرخواهی و اصلاح کژی ها و ترویج اخلاق و ارزشهای دینی و تعمیق معرفت و محبت اهل بیت علیهم السلام برای نسل نو و آینده سازان کشور بود. گاه چنان با شور و شعف از مدرسه و معلم و خاطرات دوران تحصیل می‌گفتند که مایه‌ی ابتهاج حاضران می‌شد و عزم مارا برای تلاش بیشتر و مؤثرتر در عرصه‌ی تعلیم و تربیت جزم تر می‌ساخت.
اینجانب مراتب تسلیت خود و جامعه‌ی تعلیم و تربیت کشور را از فقدان این مرجع عظیم القدر اعلام داشته و برای حوزه های علمیه ،شاگردان و مقلدان و ارادتمندان و بیت مکرم ایشان صبر و اجر مسألت می نمایم . ان‌شاءالله با عنایات خاص حضرت حجت ارواحنافداه این ضایعه جبران و با دعای آن بزرگوار ،مشمول رحمت و رضوان الهی و همنشین اولیاء الهی در اعلی علیین باشند.
انّه هو الغفور الرحیم و مجیب الدعاء
۱۲بهمن۱۴۰۰
محی‌الدین محمدیان
رییس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت

نظرات

خداوند ایشان را رحمت کند از جمله‌ی علمایی بودند که دغدغه مردم را داشتند و نسبت به زندگی آنان حساس بودند.

سلام وقت بخیر، آقای دکتر از ترجمه تفسیر تبیان خبری نشد ما کور شدیم از بس انتظار کشیدیم.

سلام علیکم
کار پایان پذیرفته ،دعا بفرمایید امکانات انتشار آن فراهم آید.

إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمة لا یسدها شیء... خداوند بزرگ روح متعالی آنمرحوم مغفور را غریق رحمت واسعه خویش قرار دهد بمنه و کرمه.

Pages

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.