همایش نماز دانشگاه فرهنگیان آران و بیدگل کاشان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام محمدیان، مشاور برنامه ریزی و نماز نسل نو ستاد اقامه نماز کشور، در همایش نماز دانشگاه فرهنگیان آران و بیدگل کاشان که در روز چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه برگزار شد، با اشاره به اینکه کار معلمی همچون کار کشاورزی و زرگری با ظرافت همراه است، گفت: تحول در آموزش مستمر و تدریجی است؛ سند تحول بنیادین در آموزش وپرورش تدوین شد و تحولات خوبی در کتب درسی اعمال شده است.

وی خطاب به دانشجو معلمان با تامید براینکه در آموزش عنصر تفکر را تقویت کنید، گفت: متاسفانه قدرت تحلیل گیری ضعیف شده است؛ لازم است تا دانش آموزان اهل تفکر شوند و تحلیل کنند.

وی با تاکید بر اینکه بچه ها را به تفکر و دریافت پاسخ سوالاتشان تشویق کنید، گفت: ایمان اگر برپایه احساسات بنا شود پس از مدتی سست می شود از اینرو برنامه های درسی، عقلانی و برپایه معنویت، ایمان، عمل و اخلاق باشد.

این سخنران با اشاره به تعریفی از زندگی برای حاضران، اضافه کرد: زندگی در ارتباط با خود، با همنوعان، ارتباط با نظام عالم و ارتباط با خدا خلاصه می شود.

وی با اشاره به اینکه ارتباط صحیح زندگی را معنا دار می کند، افزود: دوره ابتدایی حساس ترین دوره است هرچه در این دوره آموزش دهید در وجود دانش آموز باقی می ماند. معلمان ابتدایی مسئولیت خطیری دارند. اولین ارتباط با دانش آموزان مهم است و لازم می دانم صحیح باشد.

وی به نقش معلم در ارتباط با دانش آموز و اثرگذاری بر شخصیت نسل نو اشاره کرد و گفت: معلمان باید دارای ویژگی هایی باشند که دانش آموزان با علاقه در کلاس درس حاضر شوند، دلسوزی لازمه کار معلمی است در اینصورت سخنش در دانش آموز اثرگذار خواهد بود.

این سخنران اضافه کرد: پیامبر گرامی اسلام هم به عنوان معلم از سوی خداوند مبعوث شد تا انسان را راهنمایی کند. به رغم مشکلاتی که برخی معلمان در کلاس درس مواجه هستند لازم است با صبر و حوصله با دانش آموزان برخورد کنند.

تاریخ خبر: 
شنبه, 22 ارديبهشت, 1403

نظرات

با تشکر از حاج آقا،بسیار استفاده کردیم اما فرصت پرسش و پاسخ نبود.

باید به فریاد دانشگاه رسید ،هیأت علمی ،خوابگاه، کلاس ،شهریه دانشجویی،و رابطه دانشجویان با آموزش و پرورش

پردیس اصفهان حق ما را نادیده می‌گیرد،لطفا تذکر دهید.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.