مصاحبه ها

جهت حضور جوانان در جامعه باید سامانه هایی طراحی شود/ نیاز،علاقه، سلیقه، استعداد و توانایی مخاطب باید مورد توجه باشد

حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان بیان کرد: جهت حضور جوانان در جامعه باید سامانه هایی طراحی شود و نیاز،علاقه، سلیقه، استعداد و توانایی مخاطب باید مورد توجه قرار گیرد.

عمده مشکلات آموزش و پرورش در مدیریت و سازمان است

اشاره: یکی از مهم‌ترین ابزارهای آموزشی که در اختیار معلمین در دوره دبستان است، کتاب‌های درسی و آموزشی است که معلمین و دانش‌آموزان را برای رسیدن به اهداف پیش‌بینی شده آموزشی و تربیتی رهنمون می‌کند.

ضرورت بازسازی سازمانی امور پرورشی با مختصات روز/ امور تربیتی باید به طور رنگین کمانی بازآرایی شود

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان با تاکید به اهمیت نقش والدین در تربیت فرزندان، ساختار امور پرورشی را نیازمند بازآرایی دانست.

پیگیری حقوق معلمان از طریق یک نهاد مدنی شناسنامه‌دار (متن کامل مصاحبه)

رئیس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت با بیان اینکه معلم، نبض حیات آموزش و پرورش و ارتقای منزلت اجتماعی معلمان، حیاتی‌ترین مسئله آموزش و پرورش است گفت: باید همه این ها را به صورت قانونمند، سامانه ای، اثربخش و اثرگذار از طریق نهادهای مدنی شناسنامه‌دار مانند سازمان نظام معلمی جستجو کرد.

آموزش‌وپرورش در "گام دوم انقلاب" چه چرخش‌هایی نیاز دارد؟

رئیس سابق سازمان پژوهش‌وبرنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه وزن سنگین نظام‌سازی، ملت‌سازی و حتی دولت‌سازی بر دوش نهاد تعلیم و تربیت رسمی است، چرخش‌های مورد نیاز آموزش‌وپرورش در "گام دوم انقلاب" را تشریح کرد.

آموزش و پرورش ابتدایی را دریابید!

رئیس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت در دوره کودکی الزاماتی را برای تربیت کودکان در دوره پیش دبستان و ابتدایی یادآور شد.

انتظارات عجیب افراد با اندیشه‌های سکولار از آموزش‌وپرورش

رئیس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت با اشاره به اینکه نیازمند تغییر نگرش مدیران ارشد نظام به آموزش‌وپرورش هستیم و در این صورت تحول ایجاد خواهد شد، گفت:‌ برخی افراد با اندیشه‌های سکولار و دین‌گریز از آموزش‌وپرورش انتظارات عجیبی دارند.

صاحب نظران ایرانی در نهاد‌های بین‌المللی حضور بسیار کم رنگی دارند/ نگرانی از میدان‌داری نسخه‌پیچی‌های وارداتی

رئیس سابق سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی درباره استفاده از تجارب بین المللی و ضرورت داشتن یا نداشتن سفرهای خارجی مربوط به این موضوع توضیح داد.

چوب حراج به تعلیم و تربیت/ از مدرسه‌فروشی تا تجاری‌سازی آموزش

رئیس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت با بیان اینکه نباید به تعلیم و تربیت چوب حراج زد، گفت: توسعه مشارکت مردمی در آموزش و پرورش نباید منجر به مدرسه فروشی، تجاری‌سازی آموزش و ایجاد تعلیم و تربیت طبقاتی شود.

ارائه کلکسیونی از طرح‌ها نشانه ابتکار و خلاقیت نیست/ وجود شغل دوم، تاب آوری معلمان را کاهش داده است

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش باشگاه خبرنگاران جوان تعدد طرح های مختلف در آموزش و پرورش و فشار کاری و سیاسی بر مسئولان مربوطه برای اجرای امور، فرآیند اجرا را با چالش های مختلف مواجه کرده است، بر همین اساس گفتگویی با حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان ترتیب دادیم.

Pages