تسلیت رحلت فقیه بصیر،عالم ربانی حضرت آیت الله مجتهد شبستری رضوان الله علیه

بسم‌الله الرحمن الرحیم
إذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شیئ
شنیدن خبر درگذشت تأسف‌برانگیز حضرت آیت‌الله حاج میرزا محسن مجتهد شبستری رضوان‌الله علیه که حقیقتاً ثلمه جبران‌ناپذیر برای حوزه‌های علمیه، جبهه انقلاب اسلامی و ملت شریف است، بسیار حزن‌انگیز و اندوهبار است.

آن فقیه بصیر، روحانی مبارز و خدوم، در سنگرهای مختلف از تدریس و تبلیغ و جمعه و جماعت تا عرصه سیاست و زاویه عبادت، هرجا بود، در خدمت به انقلاب اسلامی و مردم مسلمان می‌کوشید.
حضور در محضر عالمان و فقیهان سترگی چون آیت‌الله‌العظمی بروجردی، امام خمینی، حضرات آیات گلپایگانی، محقق داماد، علامه طباطبایی، میرزا هاشم آملی اعلی الله مقامهم و همراهی در راه‌اندازی تشکل بزرگ روحانیت مبارز با بزرگانی چون شهید مطهری، شهید مفتح و مهدوی کنی رضوان‌الله علیهم، همه نشانگر خاستگاه فقهی و علمی و ممشای سیاسی و اجتماعی اوست.
آن عالم بزرگ با آنکه در عرصه ملی مسئولیت‌هایی همچون نمایندگی مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، و عضویت مجمع تشخیص مصلحت را پذیرفت و نیز در عرصه بین‌الملل اسلامی عضویت در مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم‌السلام و ریاست شورای آن را بر دوش کشید، بااین‌حال از خدمات دینی و اجتماعی در سطح خدمت به عامه مردم نیز غفلت نمی‌کرد.
حضور بیش از یک دهه در سنگر امامت جمعه تبریز، بنیان‌گذاری مسجد و مجتمع اسلامی نور، تأسیس و راه‌اندازی درمانگاه خیریه نور، بنای مسجد المهدی تهران، پیگیری و تکمیل بنای مصلای بزرگ تبریز و راه‌اندازی کتابخانه بزرگ آن مصلا، تمشیت امور حوزه‌های علمیه آذربایجان و حوزه علمیه مرحوم آیت‌الله ایروانی و تدریس خارج فقه و ده‌ها اقدام شبیه اینها از صفحات دفتر خدمت آن عالم بزرگ است.
برای اینجانب فقدان این وجود مبارک، باتوجه‌به آشنایی طولانی و بهره‌مندی از فیض حضور ایشان به مدت نزدیک به سه دهه، بسیار تلخ و ناگوار است. اما بااین‌حال، اندوه و غمِ درگذشت این فقیه بصیر، شجاع، زمان‌شناس، صریح‌اللهجه و درعین‌حال مهربان چون پدری دلسوز را به ساحت قدسی حضرت حجت ارواحنافداه، حوزه‌های علمیه، مراجع عظام تقلید، به‌ویژه مقام معظم رهبری دام‌ظله، مردم شریف ایران، مردم نجیب آذربایجان خاصه همشهریان شبستری، دوستان و علاقه‌مندان، شاگردان و همراهان علی‌الخصوص بیت مکرم ایشان و برادر ارجمندم جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقای حاج شیخ جواد مجتهدی عضو محترم مجلس خبرگان تسلیت عرض می‌کنم.
از درگاه خداوند متعال علو درجات آن فقید رحیل را در فسیح جنان او مسئلت نموده و غفران و رحمت نامنتهایش را در جوار اولیاء الهی برای این عالم ربانی درخواست می‌کنم. إنّه مجیب الدعاء و هوالغفور الرحیم.
۲۷ آبان ۱۴۰۰
محی الدین محمدیان

نظرات

آیت الله مجتهد شبستری حقیقتا یک روحانی مبارز و ضد امریکا بود.

کجایند مردان خدایی ؟! آنهایی که در دفاع از حریم ولایت و امامت عمامه بر زمین می‌کوبیدند!

Pages

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.