تلفیق کتب تاریخ، جغرافیا و تعلیمات اجتماعی در پایه هفتم برای اولین بار

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: امسال در پایه هفتم، عنوان جدیدی به نام مطالعات اجتماعی داریم که تلفیق 3 کتاب تاریخ، جغرافیا و تعلیمات اجتماعی است.

وی ادامه داد: این کتاب، ادامه مباحث مطالعات اجتماعی در دوره ابتدایی است اما رویکرد آن، هویتی است و هویت اسلامی، هویت ایرانی، هویت منطقه‌ای، هویت جغرافیایی و هویت شخصی تأکید می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان اضافه کرد: به عنوان مثال در درس اول این کتاب، حقوق و مسئولیت‌های مدنی آموزش داده می‌شود؛ اینکه هر فرد چه حق و چه مسئولیت‌هایی دارد.

وی افزود: یکی از مواردی که در کتاب مطالعات اجتماعی مطرح شده، این است که انسان‌ها از ابتدای تولد دارای حقوق فطری هستند که می‌توان حق حیات را نام برد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: حقوقی مثل حق اسم داشتن، حق شناسنامه داشتن، حق برخورداری از محبت پدر و مادر، حق باسواد بودن نیز در این کتاب توجه شده است؛ ضمن اینکه در کنار حق می‌گویم هر فرد مسئولیت‌هایی نیز دارد.

وی افزود: در کنار این موارد، دانش‌آموز در کتاب مطالعات اجتماعی، پایه هفتم با منطقه جغرافیایی خود نیز آشنا می‌شود و بخشی از کتاب نیز به تاریخ ایران باستان اختصاص دارد.

کلیدواژه:

تاریخ خبر: 
سه شنبه, 29 مرداد, 1392

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
13 + 1 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.