خبرگزاری ایبنا

صحیفه سجادیه عنصر احیاگر امت اسلامی است

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان گفت: صحیفه سجادیه عنصر احیاگر امت اسلامی از حیث اعتقاد و عمل است. امام سجاد هیچ تریبون و منبری نداشت و نمی‌توانست با مردم سخن بگوید. آن‌چه در صحیفه سجادیه می‌‌‌بینیم پشت به مردم و رو به قبله انجام شده است.

تاریخ خبر: 
يكشنبه, 16 شهريور, 1399

نخستین مهجوریت زدایی از قرآن کریم در نظام تعلیم و تربیت است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی و تربیتی رشد ویژه کتاب‌های قرآنی با انتقاد از بی‌توجهی به مفاهیم قرآن در جریان برنامه‌ریزی گفت: برنامه ریزی بر مبنای قرآن در نظام آموزش و پرورش، عرصه سیاست و اقتصاد و زندگی روزانه مهجور است.

تاریخ خبر: 
دوشنبه, 4 ارديبهشت, 1396

کیفیت تولید کتاب‌های درسی ایرانی با استاندارد‌های بین‌المللی منطبق است

معاون پژوهشی وزیر وزارت آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات با اشاره به تاثیر‌پذیری بیشتر دانش‌آموزان از کتاب در مقایسه با مطبوعات درباره وضعیت کتاب‌های درسی گفت: کتاب‌های درسی ایران براساس اسناد بالادستی تدوین و در برخی موارد با متون درسی کشور‌های پیشرفته قابل رقابت است.

تاریخ خبر: 
چهارشنبه, 19 آبان, 1395

محمدیان: ایام عزاداری را با «موسوعه امام‌ حسین(ع)» سپری کنید/ منبعی ارزشمند با ارائه اسناد و مدارک مستدل

محی‌الدین بهرام محمدیان،‌ معاون وزیر آموزش و پرورش مجموعه «تاریخ امام‌حسین(ع)» یا «موسوعه الامام‌الحسین علیه‌السلام» را برای مطالعه آخر هفته به دوستداران کتاب پیشنهاد کرد.

تاریخ خبر: 
پنجشنبه, 22 مهر, 1395

تدبر در قرآن و مفاهیم آن در جامعه حاکم نیست

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام‌محمدیان، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از راه‌های فهم قرآن «تدبر» در آن است. نباید فراموش کنیم که این تدبر نیز باید اجرایی شود زیرا هنوز قرآن و مفاهیم آن در جامعه ما حاکم نیست.
تاریخ خبر: 
دوشنبه, 30 آذر, 1394

«دانشنامه نهج‌البلاغه» رونمایی شد

آئین رونمایی از مجموعه دوجلدی «دانشنامه نهج‌البلاغه» پیش از ظهر امروز سوم خرداد 1394 برگزار شد؛ این دانشنامه که در زمره دانشنامه‌های تخصصی به‌شمار می‌رود، درباره مفاهیم و مضامین خطبه‌ها، نامه‌ها و کلمات قصار مولی‌الموحدین علی‌ بن‌ ابی‌طالب (ع) در کتاب نهج‌البلاغه است.

تاریخ خبر: 
يكشنبه, 3 خرداد, 1394

بحث استحکام خانواده و ازدواج صحیح در کتاب‌های درسی گنجانده می‌شود

محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش، گفت: برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی کانون خانواده، هم در کتاب‌های درسی و هم در برخی متون آموزشی، بحث استحکام خانواده و ازدواج صحیح را مطرح می‌کنیم.

تاریخ خبر: 
شنبه, 23 اسفند, 1393

برگزاری دوره آموزش تدریس کتاب‌‌های جدیدالتالیف پایه چهارم و هشتم

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: در راستای اجرای بهینه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، دوره‌های آموزش کتاب‌های جدیدالتألیف پایه چهارم و هشتم با حضور معلمان، مدیران و معاونان آموزشگاه‌ها و مسوولان مقاطع آموزشی برگزار می‌شود.

تاریخ خبر: 
شنبه, 16 آذر, 1392

شناختنامه مرحوم امیر حسین فردی تدوین شد

شناختنامه مرحوم امیر حسین فردی، مدیر فقید مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و نویسنده و داستان‌نویس انقلاب در آستانه برگزاری مراسم چهلمین روز درگذشت او، آماده شده است.

تاریخ خبر: 
شنبه, 18 خرداد, 1392

مفاهیم کتاب‌های درسی با ابزار جدید به دانش‌آموزان منتقل شوند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، آیین رونمایی از سند برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران در سینما فلسطین با حضور جمعی از فرهیختگان و معاونان وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.
تاریخ خبر: 
شنبه, 31 فروردين, 1392
Subscribe to RSS - خبرگزاری ایبنا