تسلیت ارتحال آیةالله محمد مؤمن قدس سره عضو محترم شورای نگهبان

بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لا یسدٌها شیی
شنیدن خبر ارتحال عالم ربانی و فقیه صمدانی آیةالله حاج شیخ محمد مؤمن قدّس سرّه همچون به گوش رسیدن شکستن استوانه ای است که نتوان چیزی را جایگزین آن نمود.

فقیهی متبحر، اصولی متضلع ،عالمی زاهد و متعهد که در مصاف مبارزه با طاغوت پیشتاز و در همراهی با امام راحل و رهبری نستوه و مقاوم بود.
آیةالله محمد مؤمن در عرصه ی جهاد و اجتهاد، پارسایی و عدالت را به میدان سیاست، اجتماع و قضا آورد و در مسؤولیتهایی همچون عضویت فقهای شورای نگهبان، مجلس خبرگان، شورای بازنگری قانون اساسی، شورای عالی قضایی، ریاست دادگاه عالی انقلاب اسلامی (دادگاه عالی قم) و مسئول انتخاب و اعزام قضات، شورای عالی سیاستگذاری و ریاست حوزه ی علمیه ی قم و عضویت جامعه ی مدرسین، مجمع جهانی اهل بیت و ریاست مجمع فقه اهل بیت و عضویت هیئت امنای دانشگاه قم ایفای نقش نمود ولی هیچ کدام از این مسؤولیتها بین او و مردم فاصله نیانداخت بلکه تواضع این عالم مجاهد و تلاش برای زندگی بر مبنای گمنامی باعث شد که مردم و طلاب و شاگردان از ایشان به عنوان شخصیتی به دور از هوا و هوس الگو بسازند. گریز از ریاست،‌ حفظ زندگی طلبگی، ساده زیستی، تواضع، پرهیز از شهرت علاوه بر فقاهت و سیاست از جمله ویژگی های برجسته ی این شخصیت است که با عدالت و تقوا و پرهیزگاری نیز آراسته است.
مصیبت از دست دادن چنین شخصیتی در روزگار ما بسیار سخت و اندوهبار است، اینجانب این ضایعه ی مؤلمه را به حوزه های علمیه ،مراجع تقلید به ویژه مقام معظم رهبری مُدّظلّه و بیت معظمٌ له تسلیت و تعزیت عرض نموده و برای تعجیل در فرج حضرت حجّت ارواحنا فداه متضرعانه دعا می کنیم. از درگاه خداوندی برای این فقیه فقید رحمت و غفران واسعه ی الهی مسألت کرده و علوّ درجات ایشان را در فسحت جنان خداوندی درخواست می نمائیم.
انّه حمیدٌ مجیدٌ
محی الدین محمدیان
دوم اسفند ۱۳۹۷

نظرات

روح آیت الله مؤمن فقیه پاکدامن، استوانه ی علم و عمل و یار امام و رهبر در جوار رحمت حق تعالی قرین شادی باد

آیت الله مؤمن رحمةالله علیه فقیهی دقیق النظر و انقلابی و مردمی بود که در دفاع از اصول تحت تأثیر هیچ توصیه ای قرار نمی گرفت. خدایش رحمت کند.

خداوند آیت الله مؤمن را رحمت کند عالم بزرگ و فقیه نستوه و انقلابی ،رفتنش برای کشور و حوزه های علمیه ضایعه شد ،چه کسی جایگزین ایشان در شورای نگهبان می شود؟ چه کسی برای خبرگان انتخاب می شود؟خداوند خودش دین خود را یاری کند.ان شاءالله

Pages

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.