تسلیت به مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج میرزا عیسی اهری رحمةالله علیه

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت عالم جلیل القدر، واعظ و خطیب گران مقدار حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج میرزا عیسی سلیم زاده اهری رحمةالله علیه موجب تأثر و تأسف گردید.

آن فقید سعید از چهره های مبارز در نهضت پانزده خرداد و از جمله ی روحانیون زندان رفته و زجر کشیده در نهضت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه بود.
آشنایی نزدیک اینجانب با آن بزرگوار بعد از اقامت در تهران بواسطه ی رفاقت و صمیمیت ایشان با جناب حجةالاسلام و المسلمین رضایی دام بقائه، ابوالزوجه، اتفاق افتاد. در طول آشنایی ایشان را خوش محضر، خوش ذهن و خوش خلق یافتم. آن جناب در دوستی و رفاقت اهل وفا و صفا واجد مناعت طبع و ادب بالای اجتماعی بودند. با آنکه از آثار قلمی ایشان کتاب "صحیفةالمهدی -عج-" و "عقیله ی بنی هاشم" منتشر شده است ولی بسیار علاقمند به کتاب و کتابخوانی و صاحب حافظه و خاطرات فراوان از تاریخ انقلاب اسلامی به ویژه آذربایجان و اطلاعات وسیع دینی و اجتماعی بودند که در خطابه و منبر مخاطبان خود را بهره مند می ساختند و در نقل و روایت از علماء منصف، محتاط و صاحب درایت بودند.
اینجانب این ضایعه ی مؤلمه را به جامعه روحانیت و وعاظ تهران به ویژه علما و هیآت اذربایجانی و همشهریان اهر و منطقه ی ارسباران، مخصوصاً خانواده و فرزندان ایشان تسلیت عرض می نمایم. از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم مغفور رحمت و رضوان الهی و برای بازماندگان و دوستداران و اردتمندانشان صبر و اجر مسألت می نمایم. انّه حمیدٌ مجیدٌ
محی الدین محمدیان تبریزی
امام مسجد نور بیستم آذرماه ۱۳۹۷

نظرات

خداوند ایشان را رحمت کند و مورد لطف و عفو خود قرار دهد و یاد آوری کنم مجلس ختم ایشان فردا جمعه از ساعت ۹/۵ تا ۱۱ مسجد جامع شهرک غرب
عیوضی

آیا کتاب صحیفة المهدی علیه السلام به فارسی ترجمه شده است؟ کدام ناشر؟

سلام علیکم
کتاب صحیفةالمهدی عجل الله تعالی له الفرج که مجموعه ای از دعاهای شریف آن بزرگوار است توسط خود گرد آورنده مرحوم حجةالاسلام آقای اهری ترجمه شده است و انتشارات رسالت قم آن را منتشر کرده است.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
5 + 1 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.