تسلیت به مناسبت درگذشت مجاهد نستوه حجةالاسلام و المسلمین حاج شیخ غلامرضا حسنی رحمةالله علیه

بسم الله الرحمن الرحیم
فضّل الله المجاهدین علی القاعدین اجراً عظیماً
درگذشت مجاهد نستوه، روحانی مبارز، جناب حجةالاسلام و المسلمین حاج شیخ غلامرضا حسنی رحمةالله علیه که دوره ی جوانی عمر خود را در کسوت روحانیت در راه خدمت به مردم و تأمین امنیت آنان در مبارزه با اشرار و خوانین و پشتیبان آنها، دستگاه فاسد و استبدادی پهلوی، سپری کرد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز برای استقرار نظام جمهوری اسلامی در تمام سنگرها جان برکف و نستوه ایستاد تا گزندی به امنیت و ایمان و جان و ناموس مردم منطقه نرسد.
او در راه صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی با شجاعت و شهامت مثال زدنی در برابر هجمه ها ایستاد، نه از توپ و تفنگ ترسید و نه از تهمت ها و طعنه ها هراسید. در سنگر نماز جمعه با بیان ساده و به زبان مردم روشنگری نمود و در کوچه و بازار دوشادوش مردم کار و زندگی کرد و از کدّ یمین خود توش خود را برداشت و نان دسترنج خود را خورد و منّت حاتم نبرد.
«ملّا حسنی» نمادی از شجاعت و وارستگی بود که در بیان موضع خود و هر آنچه حق می دانست نه از قدرتمندان هراسید و نه برای جیفه ی دنیا کاسه ی صاحبان مکنت را سرکشید. گاهی از دوست همان میزان آزار دید که دشمن او را آزرد. سخره و استهزاء شبه روشنفکرها را به پشیزی نگرفت و از تعنّت و تفرعن برخی معنونین خم به ابرو نیاورد.
در وصف او همین بس که امام راحل رضوان الله تعالی علیه او را ستود و فرمود: «ماهم باید مثل آقای حسنی مسلح باشیم» و مقام معظم رهبری به او اعتماد کرد و در جایگاه نمایندگی ولیّ فقیه در استان آذربایجان غربی دوام خدمت او را امضا نمود. "عاش سعیداً و مات سعیداً"
اینجانب ضایعه ی در گذشت این روحانی مجاهد و خدمتگزار صدیق انقلاب و اسلام و مردم ایران را صمیمانه به اهالی آذربایجان به ویژه مردم ارومیه و روحانیت منطقه و بسیجیان جان برکف لشکر عاشورا و خانواده ی مکرم ایشان تسلیت عرض می نمایم. همراه با آرزوی سلامت و سربلندی مقام معظم رهبری مدّ ظلّه العالی از خداوند متعال رحمت و غفران واسعه و درجات والا و مقام فوز برای آن مجاهد راحل مسألت می نمایم. انّه خیر مسؤول و مجیب
ششم رمضان المبارک ۱۴۳۹
محی الدین محمدیان

نظرات

حسنی خار چشم منافقان و کمونیستها و لیبرالها بود. او با شجاعت و مظلومیت از سقوط ارومیه و نقده و قتل عام مردم بی دفاع به دست دمکرات و کومله جلوگیری کرد.
اگر حسنی نبود عمله اکره ی قاسملو و غنی بلوریان و عزالدین حسینی آذربایجان غربی را ویران کرده بودند . ملاحسنی قوت قلب مردم منطقه دربرابر عناصر متجاسر و وابسته به بیگانگان بود.

مرحوم حجةالاسلام ملاحسنی پیشتاز اقتصاد مقاومتی بود . او در میدان مبارزه مجاهد و در میدان کار بیل بردوش و یک کشاورز و دامدار و تولید کننده بود و دستان پینه بسته اش نشان از عار ندانستن کار کردن داشت اما بعضی از کوته بین پشت سرش به مسخره می گفتند امام جمعه از گاو چرانی و مزرعه به نماز جمعه آمده است. خداوند رحمتش کند.

خداوند این روحانی غیور را غرق در رحمت کند روحش شاد

متن تسلیت مقام معظم رهبری علیرغم موجز بودن بسیار تبیین روشن از شخصیت مرحوم ملاحسنی رحمةالله علیه است. خداوند رحمتش کند

آفرین به مردم حق شناس آذربایجان مخصوصا شهرستان ارومیه ، با تجلیل شایسته و بی نظیر از آن عالم مجاهد و خدوم حق شناسی خود رانشان دادند و به کوری چشم دشمنان اعم از دمکرات و کومله و منافق و لیبرال و فتنه گران و منحرفان اثبات کردند آذربایجان اویاخدی انقیلابا دایاخدی

سلام علیکم
مصرف زکات فطریه چیست ، آیا می توان از آن برای تبلیغ استفاده کرد؟ با ارادت مرتضی انصاری

باسمه تعالی
سلام علیکم و رحمةالله

مصرف زکات فطریه در محلهایی است که مصرف زکات جایز است ، اما تا زمانی که فقیری در محل و یا اقوام است لازم است برای فقیر داده شود. والله اعلم

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.