تسلیت درگذشت استاد ارجمند دکتر صادق آیینه وند

بسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
خبر درگذشت استاد ارجمند آقای دکتر صادق آیینه وند رییس محترم پژوهشگاه مطالعات علوم انسانی موجب تأثر عمیق گردید . صد البته افتخار مصاحبت و بهره مندی از سجایای اخلاقی و منش و کرامت انسانی آن استاد گرانمایه علاوه بر آثار علمی و فضل و دانش ایشان که از زمان ورود به دانشگاه تهران از آن استفاده برده ام ، بر تأسف ما در فقدان ایشان می افزاید.
تخصص استاد در تاریخ اسلام و تبحر و مهارت ایشان در زبان و ادبیات عربی و علاقمندی وی به ادب متعهد شیعی موجد آثار گران سنگی به صورت مقالات و کتابهای پر شمار در این عرصه بوده است. امیدوار است ، میراث علمی و منهج پژوهشی و تربیتی ایشان سالیان متمادی راه گشای دانش پژوهشان و برجستگان علمی کشور و جهان اسلام باشد.
اینجانب به نوبه ی خود فقدان این استاد بزرگوار را به جامعه ی علمی کشور أعم از حوزه و دانشگاه به ویژه شاگردان و همکاران و خانواده ی آن عزیز سفر کرده تسلیت می گویم و همراه با صبر و اجر برای بازماندگان ، رفعت منزلت ایشان را در جوار رحمت و غفران واسعه ی الهی مسألت می دارم.

هفدهم اردیبهشت ١٣٩٤
محی الدین بهرام محمدیان

نظرات

با سلام ، من هم فرمایش آقای دکتر محمدیان را درباره استاد آیینه وند تصدیق می کنم . حقیقتا استاد آیینه وند در اخلاق و ادب آیینه ی بی زنگار بودند ، خداوند ایشان را رحمت کند . به نوبه خودم به خانواده استاد و شاگردان و دوستان ایشان و خدمت برادر و استاد ارجمند جناب دکتر محمدیان نیز تسلیت می گویم. دکتر شیخی

مصیبت درگذشت استاد فرهیخته و متعهد را به تمام دانشجویان و اساتید بویژه گروه های علمی تاریخ و زبان و ادبیات عرب تسلیت می گویم و روزهای تدریس استاد را یاد آوری می کنم که ادبیات متعهد و ادب سیاسی را عرضه می کردند ،کمیت و دعبل و دیک الجن و فرزدق ، و با چه احساسی "مدارس آیات ..." را قرائت می کردند. یاد باد آن روزگاران یاد باد.

با عرض تسلیت درگذشت استاد آیینه وند ، یاد أوری کنم که استاد مرد فرهنگ بود نه سیاست ، و او دلباخته تشیع انقلابی بود و روح عدالت خواه او با امام و رهبری مأنوس بود. خدایش رحمت کند.

استاد آیینه وند کتابهایی تحت عنوان ادبیات متعهد شیعه به زبان فارسی و عربی نوشته و منتشر کرده است که بسیار زیبا و خواندنی است .

Pages

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.