خبرگزاری ایرنا

تعلیم و تربیت در نگاه امام خمینی(ره) مصاحبه با رئیس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت

تربیت و تزکیه، اصلاح نفس، الگو بودن انبیا و اولیای الهی، استقلال فرهنگی و کشف استعداد کودکان و جوانان از عبارات رایج مورد استفاده امام راحل (ره) در مباحث تعلیم و تربیت هستند، کلیدواژه هایی که نشانگر اهمیت این حوزه و آسیب زایی هر گونه سهل انگاری در آن هستند.

تاریخ خبر: 
دوشنبه, 14 خرداد, 1397

یک‌هزار صفحه مطلب درباره ی دفاع مقدس در برنامه درسی اعم از کتاب درسی و مجلات داریم

تهران- ایرنا- رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: یک هزار صفحه مطلب درباره دفاع مقدس در کتاب های درسی و مجلات وجود دارد اما کافی نیست.

تاریخ خبر: 
يكشنبه, 6 اسفند, 1396

معاون وزیر آموزش و پرورش: شهدا سند حقانیت و عزت ملت ایران هستند

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: شهدا سند حقانیت، عزت و گواه راستین برای آزادی و استقلال ملت ایران اسلامی هستند.

تاریخ خبر: 
سه شنبه, 10 بهمن, 1396

نظام آموزشی نیازمند تحول است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان این که از ایجاد نوآوری در نظام آموزش و پرورش کشور خودداری شده است گفت: نظام آموزشی نیازمند تحول است.

تاریخ خبر: 
جمعه, 29 دى, 1396

معلمان مولف و متعهد به تولید کتاب های استاندارد کمک آموزشی حمایت می شوند

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه صدها انجمن علمی معلمان در سراسر کشور وجود دارد، گفت: تلاش می کنیم معلمان جست‌وجوگری که کتاب های مناسب و استاندارد کمک آموزشی را شناسایی، تالیف و یا معرفی کنند، مورد حمایت قرار دهیم.

تاریخ خبر: 
يكشنبه, 10 دى, 1396

فیلم آموزشی باید جزو سرمایه گذاری برای آموزش و فرهنگ باشد

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: تولید فیلم آموزشی باید جزو سرمایه گذاری ها برای آموزش و فرهنگ تلقی شود.

تاریخ خبر: 
شنبه, 4 آذر, 1396

چاپ روزانه 600 هزار جلد کتاب درسی در کشور

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ‌ریزی آموزشی گفت: روزانه 600 هزار جلد کتاب درسی در سطح کشور چاپ و منتشر می شود.

تاریخ خبر: 
جمعه, 3 آذر, 1396

آموزش و پرورش در تولید کتابهای درسی نباید واپس گرا باشد

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه وظایف این وزارتخانه ناظر به آینده است و نباید در تولید کتابهای درسی واپس گرا باشیم، گفت: سخنان رئیس جمهوری مبنی بر تربیت دانش آموزان برای آینده کاملا درست است زیرا ما باید نسل را برای 20 سال بعد تربیت کنیم.

تاریخ خبر: 
يكشنبه, 9 مهر, 1396

رشد کاریکاتوری در تعلیم و تربیت متوقف شود

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اجرای سند تحول بنیادین نظام آموزشی و مساله تربیت باید به صورت کامل و در کنار هم اتفاق بیافتد، گفت: شیوه و روش تعلیم و تربیت باید مینیاتوری باشد و لازم است از رشد کاریکاتوری آن جلوگیری شود.

تاریخ خبر: 
يكشنبه, 12 شهريور, 1396

پژوهش از کالای تزئینی به محصول عملیاتی تبدیل شود

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: پژوهش و نتایج مطالعاتی باید از کالای تزیینی در کشور به یک محصول عملیاتی تبدیل شود و از پژوهش‌ها استفاده عملیاتی کرد.

تاریخ خبر: 
سه شنبه, 30 آذر, 1395

Pages

Subscribe to RSS - خبرگزاری ایرنا