فاطمه ی زهرا سلام الله علیها گنجینه ی اسرار الهی است

آیةالله محمدیان: حضرت فاطمه ی زهرا سلام الله علیها گنجینه ی اسرار الهی است لازمه ی دستیابی به این اسرار کشف راز و رمز "لیلة القدر و ما أُنزِل فیها" است.
به گزارش نورخبر آیةالله دکتر محمدیان که به مناسبت ولادت حضرت فاطمه ی زهرا سلام الله علیها و پایان سال سخن می گفت، ضمن تبریک ولادت خجسته ی صدیقه ی کبری، فاطمه ی زهرا علیها سلام و فرا رسیدن سال جدید، اظهار کرد: باید این فرصتها را غنیمت شمرد و در حال عالم و آدم تامل کرد، گذشته ی خود را مرور کرد و به آنچه در پیش رو داریم اندیشه کنیم. همه ی عالم مدرسه است برای آموختن و بکار گرفتن. امسال بهار ما قرین ولادت زهرای مرضیه سلام الله علیهاست و باید در این بهار از زلال کوثر وجودی ایشان بهره بگیریم و جان خود را در طهارت جاری معارف ایشان شست و شو دهیم. نام فاطمه ی زهرا و یاد ایشان سازنده است. پیوستن به فاطمه سلام الله علیها موجب گسستن و جدایی از بدی ها و کژی ها می شود. فاطمه سلام الله علیها از هر عیب و نقص و بدی و آلودگی به دور است و شیعیان آن بانوی بزرگوار نیز به شرط پیوستگی و دلبستگی به ایشان شبیه ایشان می شوند و از آتش و شراره ی دوزخ و دوزخیان جدا می شوند.
آیةالله محمدیان با تأکید بر اینکه خداوند متعال اسرار خود را در وجود زهرا علیها سلام به ودیعت نهاده است، اضافه کرد حضرت زهرا سلام الله علیها گنجینه ی اسرار الهی است و کسی می تواند به این اسرار راه پیدا کند که بتواند به راز و رمز لیلة القدر و ما انزل فیها یعنی قران کریم پی ببرد و قلب خویش را مهبط فرود ملائک و فرشتگان بسازد.
ایشان افزودند: امروز ما و نسل ما بیش از هر زمان دیگری به معارف علوی و فاطمی نیازمندیم، دنیا امروز بازگشت به دین و اخلاق را تجربه می کند و هر پیام معنوی را قدسی فرض می کند. ضرورت دارد با تفسیر پیام قران و سنت نبوی که در معارف علوی و فاطمی جلوه گر است، سره را از ناسره بازشناسی کنیم و بشریت امروز را به سرچشمه ی زلال کوثر راهنمایی کنیم.
دکتر محمدیان افزود؛ ظهور عرفانهای کاذب و معنویت های رهزن و گروه های افراطی از جنس تکفیری ها که نهایتاً سر از خشونت و یا اباحه گری در می آورند نتیجه دست نیافتن به این سرچشمه ی زلال است.
آیةالله محمدیان در خاتمه با تأکید بر جایگاه ویژه زن و مقام مادر افزود: تکریم زن و جایگاه آن و احترام به مادر و رعایت حرمت و والایی او، نشان بلندپایگی و کرامت مردان است و بی احترامی به زن و رعایت نکردن شأن و مرتبه ی زنان و مادران از لئیم بودن و پستی افراد است.
یاد آور می شود این مراسم با مدیحه خوانی و چکامه سرایی همراه بود.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
دوشنبه, 30 اسفند, 1395

نظرات

با سلام و تبریک ولادت حضرت زهرا و عید نوروز
حضرت زهرا تا قیامت نشان وجود پدر و تضمین کننده بقای اسلام است.

سلام و صد تبریک به مناسبت حلول سال جدید و ولادت پر خیر و برکت حضرت زهرا سلام الله علیها
ولادت زهرای اطهر برکت افزای زندگی بشریت و سرمایه ی خوشبختی اوست

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
3 + 4 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.