تجربه‌ی نهم دی ماه و تلاش دشمنان برای باز آفرینی فتنه

بسم الله الرحمن الرحیم
«ان اخرج قومک من الظلمات الی النور و ذکّر هم بأیام الله إن فی ذلک لآیات لکلّ صبّار شکور»

نهم دی‌ماه سال۸۸ تنها یک خاطره‌ی تاریخی نیست بلکه آیینه ای از هوشیاری، اراده، اقدام به موقع یک ملت برای عبرت آموزی نسل‌هاست. اما آیینه‌ای که در گذر هر سال ابعادی ناگفته و نانموده از فتنه در آن آشکار می‌شود و این رازها جز به شکر و شکیبایی قابل کشف نبود.
فتنه‌ی سال ۸۸ در بستر انحراف با آبیاری ریا و تزویر و فریب و دغل جوانه زد و بازی‌گردانان بین‌المللی، بازیگران ساده‌لوح داخلی سیاست را با آهنگ غرور به ایفای نقش در راستای سناریوی آنان واداشت.
امروز بعد از گذشت بیش از یک دهه از آن فتنه هنوز هم ابعاد پیچیده‌ی آن نیازمند شناسایی و تحلیل است و علیرغم هوشیاری ملت و هدایت رهبری هنوز هم برخی چهره‌های مؤثر در گسترش آن فتنه پشت پرده‌ی ابهام مانده‌اند و در هر فرصتی در پی یافتن آتش زیر خاکستری هستند که در آن بدمند و شعله‌ور کنند. “بهاری‌ها “و “آبانی‌ها “، “تابستان داغ “و “زمستان یخ‌زده “ اسم رمز آنان برای تداوم فتنه و آشوب است و بازیگران بی‌خبر و باخبر آن در چند محور نقش یکدیگر را تکمیل می‌کنند:
۱-ایجاد تحریف در حقایق
۲-سیاه نمایی در وضعیت عمومی کشور با ادعای فساد فراگیر و سازمان یافته ، بحران اقتصادی
۳-گسترش سوء ظن و بدگمانی بین نسلی برای ایجاد شکاف و کاهش مشروعیت و مقبولیت نظام
۴-تزریق یأس و ناامیدی در میان آحاد مردم
۵-ارائه‌ی آدرس غلط برای برون رفت از مشکلات با تأکید به خارج از کشور
۶-ایجاد شکاف بین مردم و رهبری و متوجه ساختن پیامدهای مسؤولیت اداره‌ی کشور به شخص‌ اول
آنچه امروز ضرورت دارد ضمن افشای پشت‌پرده‌ی این اقدامات ، مراقبت از خبط سیاسی در اردوگاه عناصر انقلابی ،توجه به اولویت‌ها و ضرورت‌ها ، پرهیز از ایجاد زاویه بین ارکان نظام و پاسخ عملی به منویات رهبری به جای حمایت‌های شعاری و تلاش در رفع و کاهش فشارهای‌روانی و اقتصادی و اجتماعی است که موجب تنگ شدن میدان عمل برای جریان تحریف و تحمیل به ویژه در روزهای حساس منتهی به انتخابات ریاست جمهوری شود.
امیدواریم با ظریفیت روشنگری‌های اتفاق افتاده در یک دهه‌ی اخیر ، به ویژه سالگرد شهادت سردار دلها ،شهید قاسم سلیمانی و توجه معنوی مردم به ایام شهادت زهرای مرضیه سلام‌الله علیها ،پاسبان فکری و عملی ولایت ، ملت ایران نقشه‌ها و توطئه‌ها را خنثی سازند و با صیانت از محیط سیاسی ،اجتماعی و فرهنگی کشور ضریب حضور و مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف ارتقاء یابد.
یقینا لازمه‌ی دستیابی به این مهم نیازمند حرکت همسو ی تمام ارکان نظام به ویژه دولت منطبق با سیاستها و هدایت‌های رهبری در جهت رفع نیازهای ضروری و فوری ملت است.
محی‌الدین محمدیان
هفتم دی ماه ۱۳۹۹

نظرات

فتنه بایدن ، فتنه برجام، فتنه تحریم، فتنهfatf فتنه اصول گرا فتنه اصلاحات

دشمن برای ایجاد شکاف و رو در رو ساختن ملت از استراتژی همیشگی خود یعنی دوقطبی سازی بهره می گیرد و باید زمینه این کار از او سلب کرد.

باید ریشه فتنه را جستجو کنید و گرنه با محکوم کردن موسوی و کروبی مشکلاتتان حل نمی شود تا نظارت استصوابی هست فتنه هم وجود دارد!

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
2 + 9 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.