آرمان گرایی نسل جوان ، نشان هویت انقلابی آنان است.

نور خبر: استاد محمدیان با اشاره به فرمایش امیرالمؤمنین علی علیه السلام تاکید کرد ؛ باید کودکان و نوجوانان را دریافت و پیش از آنکه دل و جان آنان با فرهنگ بیگانه آشنا شود آنها را با آداب و سبک زندگی اسلامی، ایرانی تربیت کرد.
آیةالله محمدیان افزود : علی علیه السلام در نامه ی خود به امام حسن مجتبی علیه السلام یاد آور می شود؛ من تاریخ زندگی پیشینیان را چنان مطالعه کردم که گویا یکی از آنان شدم. با الهام از این فرمایش آشنایی با تاریخ اسلام و ایران بویژه تاریخ انقلاب اسلامی و آموزش آن به نسل جوان یک ضرورت حتمی است.
استاد محمدیان افزود: حضور نسل جوان در مناسبت های دینی و ملی همانند مراسم اعتکاف و لیالی قدر و یا راهپیمای های بیست و دوم بهمن و روز قدس و حرکتهای آرمان گرایانه مانند عدالت خواهی، پا فشاری به عدالت اجتماعی و اصرار به استکبار ستیزی و حمایت از ملتهای مظلوم و محروم دنیا نشان از نهادینه شدن روحیه و هویت انقلابی در میان نسل جوان، دانش آموزان و دانشجویان است.
دکتر محمدیان تاکید کرد ؛ باید آرمان گرایی در میان نسل جوان را غنیمت شمرد و از آن استقبال نمود. آرمان گرایی، عدالتخواهی و راضی نشدن به روزمرگی و داشتن آرزوهای بلند و بزرگ برای جوانان نشانگر هویت انقلابی آنان است . مسؤلان نه تنها نباید چنین روحیه ای را مزاحم بشمارند بلکه باید از تقویت چنین روحیه ای در بین نسل جوان استقبال کرده و آن را امواج حرکت آفرین در دریای انقلاب اسلامی تلقی کنند وگرنه برکه های خاموش در زمانی نه چندان بلند به مرداب عفن تبدیل می شوند.
آیةالله محمدیان نقش نهادهای آموزشی و تربیتی، رسانه های تبلیغی اعم از صدا و سیما و منابر و مساجد و هیآت مذهبی را پر اهمیت شمرد و بر لزوم همسویی و هم افزایی تلاشهای این مجموعه ها تاکید کرد.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
دوشنبه, 22 تير, 1394

نظرات

ای کاش جوان را با آرمانش بخواهند
ای کاش جوان را برای آرمانش بخواهند
ای کاش برای جوان آرمان جعلی نسازند و او را برده غریزه و شهوات نخواهند.

موجیم که آرامش ما در عدم ماست
جوان ایرانی عاشق دین و ملت خود است ، از انقلاب و آرمانش دفاع می کند ، دل بسته شهیدان است ، راه پدران و برادران شهید خود را عاشقانه ادامه می دهد ،اگر ظاهری متفاوت از نسل پیش دارد اقتضاء زمانه است نه اینکه به دیروز پر افتخار کشور و ملتی پشت کرده است، ما دست به دست پشت سر رهبرمان مبارزه با استکبار را با هوشیاری و ایمان بیشتر را ادامه می دهیم ،دشمن تنها وقتی می تواند ما را خموده و از پافتاده ببیند که دیگر در رودخانه زندگی جاری نباشیم.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
7 + 5 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.