بیانیه در محکومیت ادامه ی بازداشت شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت اسلامی الوفاق بحرین

بسم الله الرحمن الرحیم
"الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکة ألّا تخافوا و لا تحزنوا و أبشروا بالجنّةالّتی کنتم توعدون"

چندین سال است مردم بحرین برای استیفاء حقوق شهروندی و آنچه در دنیا به عنوان حقوق اساسی ملتها برای تعیین سرنوشت خویش به رسمیت شناخته شده است ، مطالبات خود را با استفاده از روشهای مسالمت آمیز و قانونی ، مطابق با عرف و رژیم های مورد پذیرش حقوق بین الملل و حقوق بشر، مطرح کرده و می کند. متأسفانه هیأت حاکمه و رژیم شاهنشاهی آل خلیفه با حمایت و دخالت برخی دولتهای مرتجع منطقه و قدرتهای فرا منطقه ای به جای تمکین به اراده و خواست مردم بحرین به سرکوب اعتراضات و تظاهرات و حبس و شکنجه ی مخالفان می پردازند.
سفّاکی و هتّاکی مأموران حکومتی به قدری خشن و توهین آمیز است که حریم کودکان و زنان و بیماران و کهنسالان را نیز مورد تعدی قرار داده و حتی به مراکز بیمارستانی و درمانی و کانون های دینی و مذهبی همانند مساجد و حسینیه ها یورش برده و به تخریب آنها می پردازد و از شخصیت های علمی ، سیاسی و مذهبی مورد احترام مردم هتک حرمت می کند. دستگیری و بازداشت «حجةالاسلام شیخ علی سلمان» دبیر کل جمعیت اسلامی الوفاق از علمای مورد احترام مردم بحرین، خلقه ی دیگری از اهانت و جسارت آل خلیفه به مطالبات مردمی و سرکوب حرکت حق طلبانه ی مردم بحرین است. ما ضمن محکوم کردن این عمل مجرمانه ی زشت و تبهکارانه که می تواند آثار سوء و خطرناکی را در شرایط بحرانی منطقه ایجاد نماید و وضعیت داخلی بحرین را با شرایط جدیدی روبرو کند، آزادی تمامی زندانیان سیاسی به ویژه شیخ علی سلمان و گردن نهادن به اصلاحات سیاسی و فراهم آوردن زمینه های تحقق مطالبات مردم بحرین را از هیأت حاکمه و تمام سازمانها و نهادهای بین المللی خواستازیم. بدیهی است سکوت و رضایت به جنایت های رژیم آل خلیفه ،جز رسوایی و ننگ برای حامیان نخواهد داشت.
بشارت الهی بر مردم حق طلب بحرین باد، آنهایی که با استقامت بر حق و ارزشهای اسلامی و انسانی ، آزادی و استقلال و پیروزی را نصیب خود خواهند ساخت.

ألیس الصّبح بقریب؟
محی الدین محمدیان
ربیع المولود ١٤٣٦

نظرات

درود بر علمای زمان شناس و متعهد که دفاع از حق و حقیقت و اسلام و مسلمانان روش و سیره آنان است، درود بر سید حسن نصر الله ، درود بر شیخ عیسی قاسم ، درود بر آیة الله العظمی سیستانی ، درود بر آیةالله العظمی امام خامنه ای

شنیدم دبیرکل اتحادیه عرب ،اعتراض ایران نسبت به زندانی کردن شیخ سلمان را مداخله تفسیر کرده است، آقایان ظاهرا از خواب بیدار شده اند و یا آلزایمر گرفته اند یادشان بیاورند دوره فتنه سال٨٨ را که چه حرفهایی را نزدند و یا همین سوریه را نگاه کنند که با دلارهای نفتی چه ها که نمی کنند ؟! حمایت از شیخ سلمان در مسیر همبستگی اسلامی معنا پیدا می کند.

دولت بحرین بیش از این به طناب پوسیده سعودی ها آویزان نشود ،ملک زاده های سعودی مهره های دومین وی قدرت را باخته برای گدایی به روستای گاوچران های امریکایی خواهند رفت. این نصیحت را آز من بشنوند وگرنه ی پشیمانی بعدی سودی نخواهد داشت.

روز ١٤ دی ماه روز سیاه و ننگین در تاریخ حکومت پهلوی است که بحرین را از پیکر وطن جدا و به وابستگان انگلیسی آل خلیفه هدیه کردو به شهروندان ایرانی بحرین خیانت کرد.

با سلام و احترام ، استاد محمدیان عزیز ، یقینا شما نیز انقلاب مردم بحرین را از آن جهت که خواهان دستیابی به حقوق اساسی خود برای تعیین سرنوشت خود هستند، تایید می کنید ، البته امریکایی ها در صدد نفوذ به صفوف ملتهای به پا خاسته از راه های مختلف هستند و یکی از آن روشها نفوذ در میان مبارزان کم تجربه و رهبران جوان است ، برخی از رفتارهای سیاسی شیخ علی سلمان محل سؤال است ، او باید موضع استراتژیک خود را در برابر امریکا روشن کند و همسویی کامل خود را با انقلاب جهانی اسلامی حفظ کند.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
18 + 0 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.