ارتحال عالم ربانی، حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج میرزا علی باقری

بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء

ارتحال عالم ربانی، مربی نفوس، عماد الاعلام و مروج الاحکام جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج میرزا علی باقری هشترودی-طاب ثراه- در روزهای آخر ماه ذی الحجه 1434 موجب تأثر و تأسف گردید.
آن عالم ربانی، بقیه الماضین، از علمای متعهد و خدوم آذربایجان بود که با عمری نزدیک به سده، در ترویج و تبلیغ و تعلیم معارف الهیه، بعد از گذراندن مدتی در بستر بیماری، به جهان باقی و جوار رحمت حق تعالی شتافت.
مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج میرزا علی باقری هشترودی، در حوزه علمیه تبریز در محضر علمای بزرگواری همچون حضرات آیات میرزا فتاح شهیدی، سید مهدی انگجی، میرزا رضی مجتهد زنوزی، مولانا، شیخ جعفر شیخ الائمه، سید مرتضی خسروشاهی، و مرحوم مجتهد اهری از سطوح مقدمات تا دوره عالی و خارج فقه و اصول را گذراند.
از هم مباحثه ای های آن جناب می توان حضرات علما آقایان آیت الله سیدتقی آل هاشم، حاج میرزا عبدالله محمدی قره بابا، میرزا شفیع شنگول آبادی و میرزا حسن همایونی را نام برد.
اینجانب که خود از ارادتمندان و بهره مندان محضر آن فقید سعید بوده ام و صفای باطن و سلوک معنوی و صمیمیت و سلامت محضر ایشان را از نزدیک درک کرده ام؛ این مصیبت را به ساحت قدسی امام عصر-ارواحنا فداه-، حوزه علمیه تبریز، علمای اعلام و بیت مکرّم ایشان و به ویژه نمازگزاران مسجد حضرت علی-علیه السلام- تبریز که بیش از نیم قرن در آن مسجد به امامت ایشان اقامه نماز کرده اند؛ تسلیت عرض نموده و علو درجات ایشان را از درگاه خداوندی مسألت می نمایم.
یقیناً حضور علمای اعلام و مؤمنین در مراسم تشییع موجب تششد و تقدیر جامعه روحانیت و تسلّی خاطر بیت مکرّم ایشان خواهد بود.

محی الدین محمدیان
ذی الحجه 1434

کلیدواژه:

نظرات

نقل از خبرگزاری حوزه
عالم ربانی، عارف زاهد، معلم اخلاق و معارف اهل بیت(علیهم السلام)، حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج میرزا علی باقری-اعلی الله مقامه- از علمای برجسته تبریز، به دیار باقی شتافت.
پیکر مطهر این عالم وارسته با حضور علما و فضلای تبریز و انبوه مؤمنین از مقابل منزل ایشان تا مسجد حضرت علی(ع) واقع در خیابان حافظ، تشییع و پس از اقامه نماز توسط حضرت آیت الله آل هاشم، به شهر مقدس قم منتقل شد.
***پیکر این عالم جلیل القدر روز پنج شنبه 9 آبان ماه در امامزاده علی بن جعفر(ع) و در جوار حرم ملکوتی حضرت فاطمه معصومه(س) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به خاک سپرده خواهد شد.

عالمی زاهد ،پارسایی متعهد به مردم ودوستدار هدایت و رشد وتعالی جوانان بود نزدیک به هفتاد در مسجد حضرت علی علیه السلام اقامه جماعت کرد بدون آنکه از مردم متوقع باشد،خدایش رحمت کند و با أولیاء محشور گرداند.

با سلام واحترام مصیبت وارده را به تمام بازماندگان به ویژه شخص حضرت آیة الله محمدیان تسلیت و تعزیت عرض میکنم وعلو درجات آن عالم ربانی را از درگاه خداوندی درخواست می کنیم.تبریز حوزه علمیه ی طالبیه

ضمن عرض تسلیت به همه ی خانواده وبازماندگان آن مرحوم به ویژه سلسله ی جلیله ی علماء،از خداوند متعال رحمت و مغفرت کامل برای آن روحانی جلیل القدر که عمری را با زهد و تقوا وحسن أخلاق در خدمت به مردم بود درخواست می کنم .از حضرت أیة الله محمدیان نیز که در مجلس ختم آن فقید به شایستگی سخنرانی کردند ،قدردانی میکنیم.از طرف أهالی خیابان حافظ و مارالان

خداوند این عالم ربانی را غریق رحمت سازد.

مراسم سالگرد مرحوم حجةالاسلام باقری روز جمعه نهم آبانماه در تبریز برگزار می گردد.

با خواندن اعلامیه و آگهی تسلیت و یا نوشتن وصیت نامه مرگ کسی نزدیک نمی شود هرچند همه مرگ را ملاقات خواهند کرد. ولی چه بهتر از زندگی شخصیتهایی که استاد یادی از آنها می کند ما نیز درس بیاموزیم.اللهم اغفر للمؤمنین والمؤمنات

دانش آموز عزیز ، تو باید درسخوان ونکته سنج باشی و از ایراد گرفتن بی جا دوری کنی و سعی کن همیشه احترام بزرگترها را رعایت کنی

Pages

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.