پیام تسلیت ارتحال آیت‌الله‌ حاج شیخ مجتبی تهرانی(ره)

باسمه تعالی
اذا مات العالم ثلم فی‌الاسلام ثلمه لا یسدها شیء

ارتحال ملکوتی عالم ربانی، فقیه صمدانی و مربی روحانی حضرت آیت‌الله‌العظمی حاج شیخ مجتبی تهرانی اعلی الله مقامه، ضایعه جبران‌ناپذیری است که جامعه علمی و دینی کشور، آحاد مؤمنین و حوزه‌های علمیه را به‌ویژه به سوگ نشاند.

فقیه برجسته‌ای که مردم را به رحمت الهی امیدوار می‌کرد و از خوف عقاب سیئات ایمن نمی‌ساخت. محضر درس و بحث ایشان اندیشه‌ها را بارور، روح‌ها را پاکیزه می‌ساخت. درس او طالبان فقاهت را سودمند، نصیحت و وعظش عامه را تعالی‌بخش و کلام و بیانش به‌ویژه برای جوانان و نوجوانان سازنده و راهنما بود. توجه و اهتمام ایشان را به تعلیم و تربیت دینی و آموزش و پرورش صحیح نسل نو در تلاش‌های پر ثمر آن فقیه و معلم اخلاق در تاسیس مدارس و تربیت معلمان می‌توان مشاهده کرد.

درگذشت و فقدان جبران‌ناپذیر آن فقیه برجسته و مرجع دینی را اولاً به ساحت قدسی امام عصر ارواحنا فداه سپس به حوز‌ه‌های علمیه، مراجع عظام تقلید مخصوصاً مقام معظم رهبری مدظله‌العالی و بیت معظم له و عموم جامعه ایمانی و شاگردان ایشان تسلیت و تعزیت عرض می‌نمائیم و از درگاه حضرت حق تعالی علو درجات و مصاحبت در جوار انبیاء و اولیاء و همنشینی با شهدا و صدیقین در اعلی علیین فردوس الهی برای آن فقید سعید مسالت می‌نمائیم.

محی‌الدین محمدیان
نوزدهم صفر ۱۴۳۴

نظرات

استادارجمند حضرت آیة الله محمدیان متقابلا ارتحال حضرت آیة الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی را حضور شما و همه شاگردان آن عالم جلیل القدر تسلیت عرض می كنم.

او مرد بزرگی بود كه تمام عمر خود را برای تربیت نفوس صرف كرد عاش سعیدا و مات سعیدا

سلام علیكم آیا درس اخلاق آن بزرگمرد روحانی را كسی ادامه خواهد داد؟چرا درس اخلاق و معارف عرفانی بسیار كم گفته می شود،مگر امروز در برابر این همه عرفان كاذب ومكتبهای انحرافی كه ادعای معنویت می كنند نباید با ارائه ی مكتب اخلاقی اسلام و معارفی مانند صحیفه سجادیه وادعیه ی و مواریث اهل بیت علیهم السلام جوانان را تربیت كرد؟! التماس دعا

چرا روحانيون ديگر جلسات اخلاق برگزار نميكنند؟

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.