تسلیت ارتحال عالم ربانی، فقیه اندیشمند آیت‌الله محمدعلی تسخیری رحمت‌الله علیه

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم
اذا مات العالم ثلم فی‌الاسلام ثلمة لایسدّها شیئ
عالم ربانی، فقیه و اندیشمند آیت‌الله تسخیری رحمت‌الله علیه که عمری در مسیر اجتهاد و جهاد برای اصلاح جوامع اسلامی و تقریب مسلمانان به همدیگر سپری کرده‌بود چشم از جهان مادی فرو بست تا دیده بر عالم علوی بگشاید و از رضوان الهی متنعم گردد.

او در میان اندیشمندان و علمای دینی جهان اسلام چهره‌ای شناخته شده، مقبول و تأثیرگذار بود. در مسائل مستحدثه و فقه زندگی آراء تحقیقی و تازه‌ای داشت. در گفت و گوهای علمی و مذاکرات فقهی تلاش داشت سماحت و سهولت احکام را مستند به مبانی استنباط و اصول علمیه ارائه دهد.
فعالیت های ایشان در بین الملل اسلامی و حضور در کنفرانس‌های جهانی چهره‌ی ایشان را برای عالمان و دانشمندان حوزوی و دانشگاهی جهان اسلام شناخته شده تر از داخل ساخته بود ، در حالیکه ایشان در حوزه‌ی فقه و سیاست و ادبیات و اقتصاد جدید از برجستگان بود و در عرصه های اجتماعی و حکومتی عضویت در مجلس خبرگان، مجمع جهانی اهل بیت، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مجمع جهانی علمای اسلامی و مشاور مقام معظم رهبری در امور مسلمانان جهان را بر عهده داشت.
اینجانب فقدان این عالم سترگ، فقیه آشنا به مقتضیات عصری، مجاهد و مهاجر فی‌الله را به حوزه‌های علمیه، مراجع عظام، دوستداران ایشان در جهان اسلام، بیت مکرم ایشان و حضور مقام معظم رهبری مدّظلّه تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم. از درگاه حق تعالی رحمت و غفران و علو درجات در جوار قرب خویش بزای آن عالم متخلق و ربانی مسألت می‌نمایم .
السلام علیه یوم ولد و یوم ارتحل و یوم یبعث حیا
۲۸/مرداد۱۳۹۹مطابق با ۲۸/ذی‌الحجةالحرام/۱۴۴۱
محی‌الدین بهرام محمدیان

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.