تسلیت ارتحال عالم ربانی حضرت آیة الله سید عزالدین حسینی زنجانی

بسم الله الرحمن الرحیم
ارتحال عالم ربانی حضرت آیة الله سید عز الدین حسینی زنجانی أعلی الله مقامه ثلمه أی مجدد بر پیکره ی حوزه های علمیه و جامعه ی دینی و اسلامی ما است که جبران آن بسیار سخت است. ایشان از یادگاران حوزه ی درسی حضرت امام خمینی رضوان الله تعالى علیه بود که جامع معقول و منقول و صاحب فنون مختلف از دانش و هنر و أدب در عرصه ى فقه و أصول و کلام و حکمت و ادبیات بودند. محبوبیت ومقبولیت ایشان در میان عامه ی مؤمنین نشانگر پیوستگی و روابط صمیمی روحانیت معظم تشیع با مردم و آحاد أفراد جامعه است.
محضر پر فیض ایشان برای خاص وعام أعم از افادات علمی و فقهی و تفسیری و یا مجالس وعظ و ارشاد هرگز از خاطره ها فراموش نخواهد شد و آثار به جامانده ی قلمی ایشان باقیات صالحات و خزانه ى پر فایده برای حوزات علمیه خواهد بود.
ضمن بزرگداشت یاد و نام آن فقیه ربانی، ضایعه ی ارتحال آن بزرگوار را به ساحت قدسی حضرت ولی الله الأعظم أرواحنا فداه و حوزه های علمیه به ویژه ارض أقدس رضوی، مراجع عظام و علماء أعلام و بیت مکرم ایشان مخصوصا شاگردانش و أهالی معزز استان زنجان تسلیت و تعزیت عرض نموده و علو درجه در جوار رحمت الهی و مجاورت با أجداد طاهرین و أولیاء الهی مسألت می نمایم.

رجب المرجب ١٤٣٤ محی الدین محمدیان

 

کلیدواژه:

نظرات

آیة الله زنجانی از شاگردان امام رضوان الله تعالى علیه بودند که در اوائل انقلاب به جوار حرم رضوی هجرت کردند تا بهانه ای در دست فتنه جویان در زنجان نباشد و همیشه از امام خمینی به بزرگی یاد می کردند و به شاگردی ایشان مباهات می کردند.روحش شاد

کتاب شرح خطبه ی فدکیه ی ایشان بسیار عمیق و پر مغز است .اگر ممکن باشد معرفی کنید.با تشکر

حضرت آیة الله عز الدین زنجانی در شناسایی معارف الهی از برجستگان شاگردان امام خمینی ره بودند ولی افسوس حوزه های علمیه به اندازه کافی ایشان را نشناختند و بهره نگرفتند.باید از مقام معظم رهبری تشکر کرد که این عالم بزرگ را گرامی داشتند.

العلماء ورثة الأنبیاء آیة الله زنجانی در علم وحلم وخدمت و مردم داری و دفاع از کیان ولایت و امامت و مذهب حقه مصداق این روایت شریف بودند.
برای استاد محمدیان که چهره برجسته حوزه ودانشگاه هستند والحمدلله عالم در صحنه خدمات اجتماعی نیز هستند آرزوی طول عمر با عزت در پناه عنایات أمام عصر (عج)داریم.

Pages

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.